Opinie na temat KIA OPTIMA 2.O benzyna 2014 do 2017 r.

forum użytkowników modelu Optima
Wiolka
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2024, 15:37

Opinie na temat KIA OPTIMA 2.O benzyna 2014 do 2017 r.

Post autor: Wiolka »

Witam wszystkich serdecznie.
Zarejestrowałam się na forum ponieważ chcę poznać Państwa opinie na temat KIA OPTIMA 2.O BENZYNA OD 2014 do 2017R.
Przymierzam się do zmiany auta i myślę na właśnie takim autem.

Bardzo będę wdzięczna za wszystkich opinie , ew. wskazówki na co zwrócić uwagę w szczególności lub czego unikać.

Pozdrawiam serdecznie
Leidal
Posty: 13
Rejestracja: 23 sty 2020, 13:17
model samochodu: Kia Optima 2017 kombi 2,0 benzyna

Re: Opinie na temat KIA OPTIMA 2.O benzyna 2014 do 2017 r.

Post autor: Leidal »

Posiadam optime kombi 2017 2.0 benzyna auto bezawaryjne, miejsca bardzo dużo nawet dla pasażerów. Komfort jazdy bardzo dobry.
kenrad
Posty: 125
Rejestracja: 27 mar 2022, 21:29
model samochodu: Kia Optima JF kombi 2.0 CVVL

Re: Opinie na temat KIA OPTIMA 2.O benzyna 2014 do 2017 r.

Post autor: kenrad »

Do 2015 r masz Optimę TF (FSGDS6B) , od 2015 Optimę JF.
https://www.iparts.pl/auto/kia,184.html
Samych silników 2.0 benzyna także jest kilka od 150 KM do 245 KM.

Sam użytkuję na codzień auto z opisu 2.0 CVVL ( G4ND ) 163 KM ze skrzynią manualną i przy małym przebiegu ( 40 tys. km ) mogę potwierdzić to co napisał poprzednik - silnik bezawaryjny , miejsca i komfort jazdy OK. Mogę nim przejechać 1 tys. km od " strzała" i nie mam bólu pleców.

Jest to silnik bez turbo ( wolnossący ) na wtrysku pośrednim i ma dość spore spalanie w ruchu miejskim. Od prawie 20 tys km jeżdzi u mnie na LPG i jest cenowo akceptowalne spalanie.

Przejedż się autem ponieważ racji takiej a nie innej charakterystyki silnika jest ono trochę ospałe i sprawdż czy odpowiada Tobie ten styl jazdy.

Z minusów:

sprawdź ( jazda w nocy ) czy poprzedni właściciel/serwis uporał się z problemem czarnego paska pomiędzy światłami mijania ( krótkie ) a drogowymi ( długie ). Światła drogowe w ustawieniu z salonu ( niedbalstwo pracowników kontroli jakości KIA ) świeciły wysoko w górę ( nieoświetlając drogi a gniazda ptaków) . Jest to szczególnie widoczne na drodze gdzie po bokach rosną drzewa, przeszkadza to również na auotostradzie/drodze szybkiego ruchu. Dotyczy to świateł z normalnymi żarówkami ( H7/HB3U ) oraz LED. Jeśli chodzi o oświetlenie to Optima jest minimum 15 lat za Insignią.
viewtopic.php?t=3048&start=700

zobaczę co będzie z bezawaryjnościa silnika przy większym przebiegu 150-200 tys. km - kanały rosyjskojęzyczne z remontów tych silników

Auto mogę polecić , lać/wymieniać płyny ustrojowe i jeździć.

Do wyboru masz: Octavia/Superb/Mondeo/Talisman/508/Insignia/i40 i pewnie coś tam jeszcze.
Ja wybrałem Optimę z tym silnikiem ( 163 KM CVVL ) ze względu na wtrysk pośredni /hydrauliczne popychacze = łatwość konwersji na LPG.
tomsen1
Posty: 50
Rejestracja: 04 wrz 2023, 13:36
model samochodu: Optima GT 2017

Re: Opinie na temat KIA OPTIMA 2.O benzyna 2014 do 2017 r.

Post autor: tomsen1 »

hahaha, potwierdzam świecenie w kosmos :D

Co najlepsze, trzecia SKP dopiero to zauważyła na przeglądzie ;)
marcus1212
Posty: 67
Rejestracja: 05 lip 2018, 14:23

Re: Opinie na temat KIA OPTIMA 2.O benzyna 2014 do 2017 r.

Post autor: marcus1212 »

Jeżdżę JFką z tym silnikiem od 2018 tj od nowości. W tym roku padł silnik dmuchawy powietrza w kabinie(wymiana ok 800 PLN). Od kilku dni pojawił się problem z automatyczną pracą wycieraczek z przodu, działają niewspółmiernie szybko do obfitości opadów(wcześniej były nawet za leniwe). Ogólnie auto oszczedne, wygodne, dużo miejsca w środku. Silnik daje radę do sprawnego przemieszczania się, nie jest to sprinter. Obecnie mam 93k km na liczniku. Mogę tylko polecić.
KIA OPTIMA 2.0 Pb CVVL MT L 2018 SW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”