New Prestige Line vs Prestige line

forum użytkowników modelu Sorento
SigmaPi
Posty: 15
Rejestracja: 11 wrz 2023, 15:05
model samochodu: Kia Sorento

Re: New Prestige Line vs Prestige line

Post autor: SigmaPi »

Dzięki Soplus za odpowiedź . Temat wymiany głośników i wygłuszenia drzwi czytałem i tym tropem chcę iść . Oczywiście spróbuję Tidal-a ,choć nie spodziewam się wiele.
Póki co jeżdżąc samochodem słucham muzyki na airpodsach :D :D :D
Pozdro
Pawel_W
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2022, 15:27

Re: New Prestige Line vs Prestige line

Post autor: Pawel_W »

Wymienilem głośniki (sam) i jeden seris wstaił mi procesor dzwieku razem z ampem. Nie trace gwearancji bo nie narusza to niczego wszystko da się cofnąć.
A dzwięk na aktualnie 8 głośnikach wymiata.
Standardowe audio Kia jest tragiczne z reszta porównajcie sobie głośniki.

Obrazek
IMG_4778.jpg
IMG_4782 2.jpg
Polecam - prawie nic nie kosztuje a podnosi jakość audio i poczucie że auto jest jeszcze lepsze
Załączniki
IMG_4783.jpg
SigmaPi
Posty: 15
Rejestracja: 11 wrz 2023, 15:05
model samochodu: Kia Sorento

Re: New Prestige Line vs Prestige line

Post autor: SigmaPi »

Paweł W proszę napisz coś więcej . Jakie wstawiłeś głośniki ( model, cena , gdzie kupowałeś ) Czy wymieniłeś tylko same głośniki czy dodatkowo wygłuszałeś drzwi ?
Zainstalowałem dzisiaj Tidal tak jak mówił kolega Soplus i muszę przyznać ,że jest trochę lepiej ale z kolei odtwarza ciszej niż ze Spotify.
W każdym razie audio jest do poprawy , bo mnie irytuje . No ale patrząc na Twoje zdjęcia to oryginalne głośniki faktycznie wyglądają marnie.
Pawel_W
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2022, 15:27

Re: New Prestige Line vs Prestige line

Post autor: Pawel_W »

Wyguszenie robiłem sam (niczym ktoś zacznie się wymądrzać - skonsultowałem wszystko z prawnikiem który się takimi sprawami zajmuje i nie nie traci się gwarancji jeśli nie naruszasz konstrukcji czy obcinasz kabli. Wpiąć w oryginał można)

Co do "wykonania"
Drzwi: maty butylowe jakieś lepsze zajeło mi jakies 1.5h / drzwi.
Zamiast białej kołderki - maty wygłuszające na plastikową część drzwi. (tak wg uznania i by ładnie pasowało.
Wszystko na zasadzie że 50% roboty robi 90% wrażenia ;).
Maty kleji się przyjemnie kia ma super ogarnięte drzwi.
IMG_4879.jpg
Nie mam zdjęcia jak skończyłem to robić niestety.

Tweetery zajeły nawjięcej czasu bo musiałem je doszlifować by pasowaly w oryginalne miejsce. Ale wyszło super bo pasują idealnie + dzięki dremelowi zrobiłem zawias by wszedł w miejsce przeznaczone dla ori. ćwierków
IMG_4975.jpg
Co do kosztów:
Butylowe Vibrofiltr 4.0 - 2 sztuki na drzwi (czyli 8 * 41zł)
Te same Vibrofiltr 2 sztuki w klapie bagazżnika i w miejsca w które sięgneła reka bez sciągania dywaników itd.
Maty akustyczne rózne pianki itd kupiłem kilka arkuszy - zużyłem wszstki sam nie pamietam jakies 200-300zł

Co do głośników
Tył:
Phoenix Gold ZX65CX Głośniki 6,5” / 165 mm 2-drożne koaksjalne - 700.

Przód:
Phoenix Gold ZX65CS 1200.

Do tego narzedzia (plastikowe, tryktytki itd) jakies 100.
czyli jakies 2300 zł
I ten zestawik jest BARDZO spoko.

Tylko tył brzmi tak se tzn cicho (przód jest ok)
więc dodałem Helix M SIX DSP. To jest wpięte w wiązke tak by nie było problemu z gwarancją. Tylko tu pomógł profesionalista bo można zepsuć...
Sprzed i strojenie to 5k.

Zestrojone idealni i nie musze montować suba jak dla mnie:
Kia głośniki mocne 2/10
Kia Bose to 5/10
Kia 6 głośników po zmianie 6/10
Kia 6 głośników po zmianie + DSP 9/10
SigmaPi
Posty: 15
Rejestracja: 11 wrz 2023, 15:05
model samochodu: Kia Sorento

Re: New Prestige Line vs Prestige line

Post autor: SigmaPi »

Paweł W szacun . Wykonałeś kawał dobrej roboty . Zazdroszczę efektów i umiejętności .
Ja niestety z braku czasu będę musiał zgłosić się do kogoś kto mi to profesjonalnie ogarnie . Swoją drogą co to za Prestige Line z takim audio ? to już mój laptop gra lepiej.
Nie to żebym nie był zadowolony z samochodu ale audio z głośnikami z plasteliny to lekka przesada.
W każdym razie dzięki za obszerny opis
Pozdrawiam.
Pawel_W
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2022, 15:27

Re: New Prestige Line vs Prestige line

Post autor: Pawel_W »

No z czasem to jest i u mnie duzy problem ale co dziennie wysępić godzinke - do zrobienia.
Zbiorę w jednym wątku wszystko co robiłem (i wiem że wolno zrobić) + narzędzia. Myśle że tiększość się po prostu obawia a to włąsnie w nowym aucie jest dość easy bo jeszcze klipsy nie są potargane warunkami atmosferycznymi i korozją :)
barbuza
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2023, 14:45

Re: New Prestige Line vs Prestige line

Post autor: barbuza »

Pawel_W pisze: 19 paź 2023, 08:43 No z czasem to jest i u mnie duzy problem ale co dziennie wysępić godzinke - do zrobienia.
Zbiorę w jednym wątku wszystko co robiłem (i wiem że wolno zrobić) + narzędzia. Myśle że tiększość się po prostu obawia a to włąsnie w nowym aucie jest dość easy bo jeszcze klipsy nie są potargane warunkami atmosferycznymi i korozją :)
Mieszkasz w Warszawie lub gdzieś w okolicy? Mam niestety Prestige Line New i chętnie bym porównał jak działa Twoje nagłośnienie, jeśli znalazłbyś kiedyś 5 minut :)
Pawel_W
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2022, 15:27

Re: New Prestige Line vs Prestige line

Post autor: Pawel_W »

W krakowie - jak byś był w pobliżu zapraszam.
A w międzyczasie dołożyłem processor(dsp) ale tylko po to by przód zciszyć i tył podgłośnić i jest jeszcze lepiej. Bassy są w teraz odpowiednie i tył gra znacznie znacznie lepiej.
Inwestycja to 2 dni roboty ("po pracy") i jakies 2000 zł (razem z kabelkami) -> Helix M SIX DSP.

Także sumarycznie zestaw kosztował mnie jakieś:
4600 zł
W tym mam DSP, głośniki, wytłumienie, + jakies 25kg do auta i bardzo bardzo dobry dzwięk.
Dla zainteresowanych.. u mnie raczej brak umiejętności bardzie staranne podejście do tematu i gruby research jak zrobić by nic nie uszkodzić :) Nie pamiętam czy pisałem ale rozmawiałem z serwisem i moim prawnikiem i jako że nie naruszam orginalnych rzeczy (np nie przecinam kabli) ani nie roniłem nowych nawiertów to gwarancja obowiązuje w 100%.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”