Tryb żeglowania - stonic

forum użytkowników Kia Stonic
Jutrzejszy
Posty: 274
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: Tryb żeglowania - stonic

Post autor: Jutrzejszy »

Jeszcze jedno: żeglowanie może działać tylko w trybie Eco (w trybach Normal i Sport nie działa bez względu na okoliczności).
radek.wesecki
Posty: 7
Rejestracja: 01 lut 2024, 23:17
model samochodu: STONIC 1.0 T-GDI MHEV 120KM 6MT

Re: Tryb żeglowania - stonic

Post autor: radek.wesecki »

Mam wrażenie że mój akumulator MHEV jest nie doładowany. Po podłączeniu miernika pokazuje że naładowanie jest na 44V. Więc chyba za mało żeby się włączyło żeglowanie. Pytanie czy i jak można by go doładować prostownikiem.
Jutrzejszy
Posty: 274
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: Tryb żeglowania - stonic

Post autor: Jutrzejszy »

radek.wesecki pisze: 09 lut 2024, 08:36 Mam wrażenie że mój akumulator MHEV jest nie doładowany. Po podłączeniu miernika pokazuje że naładowanie jest na 44V. Więc chyba za mało żeby się włączyło żeglowanie. Pytanie czy i jak można by go doładować prostownikiem.
Ładowarki do kwasowo-ołowiowych akumulatorów 12V oczywiście nie podłączaj wprost do litowego akumulatora 48V.
Ale pomiędzy tymi akumulatorami jest przetwornica DC/DC, więc jakiś przepływ prądu pomiędzy nimi może być.
radek.wesecki
Posty: 7
Rejestracja: 01 lut 2024, 23:17
model samochodu: STONIC 1.0 T-GDI MHEV 120KM 6MT

Re: Tryb żeglowania - stonic

Post autor: radek.wesecki »

To jest jakaś opcja doładowania tego akumulatora jakimś prostownikiem?
Dzisiaj dostałem w końcu odpowiedz od serwisu: "Kia Stonic od roku modelowego 2022 w górę w manualnej skrzyni biegów nie posiada trybu żeglowania." Jestem ciekawy na ile to jest prawda, czy nie są pewni i tak napisali żeby nic nie zgłaszać na gwarancji, bo zamawiając auto mówiono mi że będzie miał tą opcję dlatego też zdecydowałem się na manual bo był dużo tańszy.
Jutrzejszy
Posty: 274
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: Tryb żeglowania - stonic

Post autor: Jutrzejszy »

radek.wesecki pisze: 09 lut 2024, 14:15 To jest jakaś opcja doładowania tego akumulatora jakimś prostownikiem?
Odradzam próby bezpośredniego ładowania litowego akumulatora 48V, to nie hybryda plug-in ;)
Natomiast zawsze można naładować akumulator 12V i zobaczyć jak to wpłynie na zachowanie układu MHEV.
Ale elektroniczną ładowarką, a nie prostownikiem, bo jeśli tam jest akumulator AGM to nie przeżyje potraktowania prostownikiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”