Uszkodzony moduł ładowania KIA EV6

forum użytkowników Kia EV6
piteruss100
Posty: 1
Rejestracja: 06 lis 2023, 21:05
model samochodu: KIA EV6

Uszkodzony moduł ładowania KIA EV6

Post autor: piteruss100 »

Cześć, mam taki problem z użytkowaniem KIA EV6, samochód w najmie długoterminowym. Pod koniec sierpnia 2023 uszkodzeniu uległ moduł do ładowania na "wolnych ładowarkach" i w domu. Do tej pory 80% ładowania w moim przypadku to były ładowarki darmowe lub gniazdko w domu. Teraz mogę się tylko ładować na płatnych ładowarkach, a biorąc pod uwagę liczbę pokonywanych miesięcznie kilometrów (3-4 tyś) pojawiły się dodatkowe, wysokie koszty. Wynajmujący umywa ręce, twierdząc że samochód "jeździ" a oni nie mają elektryków jako samochodów zastępczych...mogą mi dać "auto spalinowe" (co nie rozwiązuje problemu dodatkowych kosztów). Pisałem reklamację, ale na tą chwilę chcą dać rekompensatę na jeden czynsz w kwocie 500 zł (a moje faktury za płatne ładowanie to rząd 1600-1800 zł miesięcznie)... Zamówiona przez serwis część nie wiadomo kiedy dotrze do Polski...

Czy ktoś miał podobny problem, w jaki sposób wymóc na wynajmującym większą rekompensatę za poniesione straty?

Pozdrawiam
Piotr
Dave5dave
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2024, 12:21
model samochodu: Kia ev6

Re: Uszkodzony moduł ładowania KIA EV6

Post autor: Dave5dave »

Witam czy udało się naprawić problem z modułem ładowania? Jak tak to proszę o informację w którym serwisie znają już ten temat ponieważ mam ten sam problem. Pozdrawiam
Edek z fabryki
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2024, 20:22
model samochodu: EV6

Re: Uszkodzony moduł ładowania KIA EV6

Post autor: Edek z fabryki »

:geek: :geek: jak się nie mylę to jest uszkodzony moduł ICCU i spalony bezpiecznik.
Pozdrawiam
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Uszkodzony moduł ładowania KIA EV6

Post autor: Widerski »

Edek z fabryki pisze: 06 lut 2024, 20:30 :geek: :geek: jak się nie mylę to jest uszkodzony moduł ICCU i spalony bezpiecznik.
Pozdrawiam
Na ICCU jest procedura, ścisłe powiązane moduły to BCM,PSM,SCM,DDM,SJB,PSD. Można interface ustawić daną opcje użytkownika. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Uszkodzony moduł ładowania KIA EV6

Post autor: Tolinek »

Na onbc jest kampania na wymianę komponentu. Najpewniej jest deficyt stąd oczekiwanie po 3 miesiące.
Maario
Posty: 4
Rejestracja: 26 mar 2023, 20:43
model samochodu: Kia EV6

Re: Uszkodzony moduł ładowania KIA EV6

Post autor: Maario »

Też mam problem z ładowaniem. Samochód zespół się podczas ładownia na ładowarce DC. Laweta do serwisu i już trzy tygodnie nie potrafią zdiagnozować usterki. Dramat nie mają pojęcia o samochodzie.
pozdrawiam
chiptuning.nysa
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2024, 09:09
model samochodu: KIA EV6

Re: Uszkodzony moduł ładowania KIA EV6

Post autor: chiptuning.nysa »

Jak sprawa mario z Twoją EV6?
Mam podobny problem że nie ładuje się na DC >50kW.

Wygląda to tak, że zaczyna ładowanie i stop. Na 50kW się ładuje co ciekawe.

https://youtu.be/C-UXGSd3nTI?si=5nrjIEX-gtTqCa6K
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Uszkodzony moduł ładowania KIA EV6

Post autor: Tolinek »

To nie jest podobny problem. Wątek jest o wadliwym Onborad charger i ładowaniu AC.

EDIT: ładowarka pisze że masz w pojeździe za niską rezystancję izolacji. Jedź do warsztatu. Pomierzą kable trakcyjne bo pewnie któryś trachnięty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia EV6”