Chip tuning kia stinger 3.3

forum użytkowników Kia Stinger
romanhoks
Posty: 319
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: romanhoks »

Moze mi ktos wyjasnic jeden problem :roll: Jak sie ma np 300koni pod maska a stanie w korku na miescie lub jazda 50 kmh w korku. Nie potrafie zrozumiec tego. Dla mnie to auto moze miec 50 koni bo to starczy bo po co wiecej jak miasto zapchane. :lol:
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Niko123
Posty: 519
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: Niko123 »

300 koni to ma stonger 2.0
Do miasta mam suwa a stinger to gran turizmo idealny do trasy , duzo pali ? Biedny nie kupi stingera 3.3
Masz 100 m w miescie i przyspieszasz dla przyjemności wciskania fotel.
Mozna wymieniac bez konca.
Twoje pytanie z seri po co restauracja jak w domu zjem taniej albo urlop w mexyku za 40 tys zl ? Chorwacja wyjdzie taniej. ;)
Co to stinger ?
Pytaj ludzi po co kupili Lambo do miasta za 2 mln zl, odp bo chca, bo moga, bo ich stac, bo maja taki kaprys.....
Robinson
Posty: 25
Rejestracja: 30 sie 2021, 13:36
model samochodu: Stinger GT 3.3 455KM w.poliftowa

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: Robinson »

👍
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: GeRRaD »

Trzeba kolekcjonować chwile i spełniać marzenia - nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze, a Stinger to i tak rozsądne auto wg value for money 8-)
MetalMania80
Posty: 10
Rejestracja: 13 lis 2023, 22:55
model samochodu: KIA Stinger GT 3.3

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: MetalMania80 »

Witam.

Kogo możecie polecić do wykonia tuningu. Województwo świętokrzyskie, bez problemu dojadę z 300 km. Śląsk, Kraków, Łódź, Warszawa ??
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: Widerski »

MetalMania80 pisze: 04 lut 2024, 10:30 Witam.

Kogo możecie polecić do wykonia tuningu. Województwo świętokrzyskie, bez problemu dojadę z 300 km. Śląsk, Kraków, Łódź, Warszawa ??
https://www.autoecu.pl/
Jego główną specjalizacją jest Mercedes, zadzwoń może robi kia, jakość usług na najwyższym poziomie
HEKO
Posty: 49
Rejestracja: 09 wrz 2019, 20:10
model samochodu: Stinger GT
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: HEKO »

Jeden z ostatnich GT, z modyfikacji mechanicznych, tylko wydech od MG :)

Obrazek
Stinger GT 590KM 800Nm
Daniel112
Posty: 73
Rejestracja: 16 sty 2021, 10:59
model samochodu: Kia stinger prestige line

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: Daniel112 »

Część, polecam kolegę HEKO, zrobił trochę tych Stingerów, również mojego, polecam wykonać silnik i skrzynię.
Żadnych problemów z autem.
Okolice Krakowa.
Pozdrawiam
Janash
Posty: 1
Rejestracja: dzisiaj, 14:48
model samochodu: Kia Stinger 3.3 RWD

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: Janash »

Cześć,

Chciałem się jeszcze podpiąć do tego wątku, chociaż nie wiem, czy już nie za późno, ale do rzeczy.

Mam świeżo sprowadzonego Stinga z USA 3.3 RWD. Ciężko mi się pogodzić, że to auto seryjnie nie brzmi, a dziwo jak na Stany przyszedł cały seryjny. W pierwszej kolejności chciałbym zacząć od popracowania nad tym dźwiękiem, ale tak, żeby zrobić to przyszłościowo, aby w przypadku softu silnika i skrzyni wyciągnąć zdrowe 430-450 KM na seryjnych gratach (dolot i intercooler). Z tego względu chciałem rozpocząć od wymiany DP, jednak ma on dwie sekcje - tą główną i drugą. Planowałem wymienić tylko tą drugą, bliżej środkowej części układu i teraz pytanie, czy jest sens wymienić tylko tą część, jeśli nie ruszam tej najbliżej turbin, czy lepiej odpuścić temat w ogóle i zająć samym catbackiem. Zależy mi głównie na tym, żeby "uwolnić" potencjał dźwięku tej jednostki, bo jednak DP dość istotnie składa się na poprawę tego parametru, a dodatkowo przygotować sobie fundament pod catback oraz późniejsze ingerencje w ECU.

Czy macie jakiś konkretny zestaw downpipe do polecenia do tego auta - jak to robicie - czy kupujecie/ściągacie gotowce, czy tworzycie customy na podstawie gotowców. W oko wpadł mi secondary DP od ARK Performance, tylko nie ma go w EU i myślałem nad tym, czy by nie spróbować go odwzorować customowo. Słuchałem go gdzieś na yt w połączeniu z samym muffler delete i już było bardzo przyjemnie dla ucha. Nie jestem jakimś zarobasem, więc wizja jednorazowego wydania 12-13k plnów na markowy set (dp + catback) jest dla mnie przytłaczająca.

Będę wdzięczy jak podzielicie się swoimi doświadczeniami.

Pozdr!
Zrzut ekranu 2024-04-27 o 15.10.43.png
HEKO
Posty: 49
Rejestracja: 09 wrz 2019, 20:10
model samochodu: Stinger GT
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Chip tuning kia stinger 3.3

Post autor: HEKO »

Podstawa to catback, tam "siedzi" dźwięk
najwięcej jest aktywnych wydechów ze Sporttig, świetne brzmienie, krótkie terminy itd
sam wydech spełni wszystkie twoje oczekiwania, piękny dźwięk, i lekko 470KM :)
Stinger GT 590KM 800Nm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”