Jaki skaner OBD2 polecacie

forum użytkowników modelu Rio
agami
Posty: 19
Rejestracja: 14 sty 2024, 20:28
model samochodu: KIA RIO 3 1.4B 109KM 2012 3d

Jaki skaner OBD2 polecacie

Post autor: agami »

Witam, jak w temacie.
Jaki skaner polecacie do KIA RIO, który prawidłowo sprawdzi błędy w pojeździe, sprawność modułów, sterowników, elementów wykonawczych, przetestuje je.
Albo będzie można również logować/wylogować sterowniki, moduły i inne podzespoły, wykonywać ustawień i aktywacji czy deaktywacji funkcji...
Jest coś takiego dostępnego na rynku dla KIA?

(Dla starej Vectra C był np. OP-COM, który sobie dobrze radził z takimi rzeczami.)
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Jaki skaner OBD2 polecacie

Post autor: Widerski »

Jaką kwotę chcesz przeznaczyć? Z rzeczy które wymieniłeś, żeby sprzęt to robił zostaje wyposażenie co ma aso kds, gds, lub np z tej samej firmy GIT ale z rozszerzeniem na inne marki, wtedy szukaj G-scan3, zenitch5(tu masz np wyszukanie pinu, warunek net i ważna licencja) . Reszta sprzętu do k/h za dużo nie pokaże. A ten sprzęt który wymieniłem będzie dużo droższy niż opcom(teraz pytanie opcoma z Chin za 250zl czy ori za 4000tys miałeś?).
agami
Posty: 19
Rejestracja: 14 sty 2024, 20:28
model samochodu: KIA RIO 3 1.4B 109KM 2012 3d

Re: Jaki skaner OBD2 polecacie

Post autor: agami »

Dzięki za odpowiedź.
OPCOMa takiego na własny użytek do testów - nie prowadzę napraw pojazdów zarobkowo...
Potrzebował bym coś rozsądnego co się dogada z KIA i jej sterownikami, oraz fajnie by było móc zakodować IMMO, akumulator START-STOP, kodowanie i konfiguracja modułów i sterowników - właśnie jak taki opcom chrl dla kia by wystarczył.
Może być samodzielny lub na laptopa, na kablu i po BT - potrzebuję do użytku własnego.
Opcja minimum, to skaner diagnostyczny głównie zgodny z KIA, ale fajnie by było aby obsługiwał więcej marek.

Np. prawdopodobnie mam usterkę modułu komfortu, prawdopodobnie, i jeśli mam IMMO, to raczej podmiana modułu musi się odbyć kodowaniem przynajmniej IMMO, i być może czegoś jeszcze. Natomiast jeśli to jest średnio wykonalne w KIA, to pozostaje opcja minimum, czyli prawilny skaner diagnostyczny...
Pozdrawiam.
Nelan
Posty: 27
Rejestracja: 01 paź 2020, 10:05
model samochodu: Kia Rio IV 1.4

Re: Jaki skaner OBD2 polecacie

Post autor: Nelan »

Jako dawny użytkownik Opla i - w związku z tym - op-coma, tech2 i jeszcze czegoś tam, mogę powiedzieć, że wiem co czujesz :)

No niestety: Kia-Hyundai to nie Opel i na wielką ingerencję w moduły nie masz się co nastawiać. Jakieś uniwersalne delphi to będzie chyba maks zabawy.
Jeśli ktoś tu coś doradzi to chętnie posłucham.
agami
Posty: 19
Rejestracja: 14 sty 2024, 20:28
model samochodu: KIA RIO 3 1.4B 109KM 2012 3d

Re: Jaki skaner OBD2 polecacie

Post autor: agami »

Pozdrawiam, pewnie starego użytkownika vectraklub.pl.
Szkoda, w ASO ogarniają wszystko chyba tym GDS, czy czym innym logują nowe moduły i sterowniki?
Wiadomo które moduły wymagają logowania, a które nie i są plug&play, ale co wtedy z ustawieniami i konfiguracją danego sterownika i pozostałych oraz ekosystemu całego auta?
(Gdzieś jest dostęp do takiego "EPC" dla KIA - np. jak bym chciał dobrać samodzielnie pod VIN lub pod nr części inną część od jakiegoś dawcy...)
agami
Posty: 19
Rejestracja: 14 sty 2024, 20:28
model samochodu: KIA RIO 3 1.4B 109KM 2012 3d

Re: Jaki skaner OBD2 polecacie

Post autor: agami »

Nelan pisze: 16 sty 2024, 22:15 (...) Jakieś uniwersalne delphi... (...)
A taki Multidiag pro? - to chyba jest to samo co "klon Delphi DS150E"? - pytanie czym się różnią oprócz wyglądu obudowy? elektroniką, softem? Generalnie mnóstwo tego jest, samodzielne, na lapka, na smartphona, po kablu, po BT, itd... wybór ogromny, nawet tak ograniczając budżet do kilku stówek.
Ktoś używał do testów "klona GDS" lub "klona G-scan2" ?
Nelan
Posty: 27
Rejestracja: 01 paź 2020, 10:05
model samochodu: Kia Rio IV 1.4

Re: Jaki skaner OBD2 polecacie

Post autor: Nelan »

Jeśli chodzi o EPC itp., to ja korzystam z https://www.krioyb.com/kia_rio_2017_yb_ ... l-348.html
Co do tego multlitiaga - robiłem risercz tych interfejsów jakieś dwa lata temu i wtedy wyszło mi że ten delphi (z Chin) będzie ok w relacji możliwości/koszty. Może od tego czasu się coś zmieniło.
Ale tak jak mówiłem niczego spektakularnego nim nie zrobiłem. A chciałbym np. wyłączyć wkurzający brzęczyk jak jest temperatura 4 st. No i nie da się :)
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Jaki skaner OBD2 polecacie

Post autor: Widerski »

agami pisze: 17 sty 2024, 14:28
Nelan pisze: 16 sty 2024, 22:15 (...) Jakieś uniwersalne delphi... (...)
A taki Multidiag pro? - to chyba jest to samo co "klon Delphi DS150E"? - pytanie czym się różnią oprócz wyglądu obudowy? elektroniką, softem? Generalnie mnóstwo tego jest, samodzielne, na lapka, na smartphona, po kablu, po BT, itd... wybór ogromny, nawet tak ograniczając budżet do kilku stówek.
Ktoś używał do testów "klona GDS" lub "klona G-scan2" ?
Nie ma klona gscan2. Klon gds jest do 2014.Wersji DS150E było z 20 jedno dwu płytowe, z oprogramowaniem to samo. Twoje wymagania są czasami wyższe niż oferuje producent w urządzeniu dedykowanym w aso. Myślisz, że to przypadek że urządzenie za parę stówek nie robi tego co urządzenie za kilkadziesiąt tysiecy? Nie znajdziesz z twoimi wymaganiami sprzętu który ogarnia k/h.
agami
Posty: 19
Rejestracja: 14 sty 2024, 20:28
model samochodu: KIA RIO 3 1.4B 109KM 2012 3d

Re: Jaki skaner OBD2 polecacie

Post autor: agami »

OK, też do takiego wniosku zaczynam dojrzewać niestety...
To przynajmniej jak i czym "wydłubać" kod PIN immo? - mam 1 kluczyk, nie dostałem drugiego ani tasiemki z kodem, a w systemie auta są zalogowane 2 klucze... :oops:
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Jaki skaner OBD2 polecacie

Post autor: Widerski »

agami pisze: 21 sty 2024, 19:36 OK, też do takiego wniosku zaczynam dojrzewać niestety...
To przynajmniej jak i czym "wydłubać" kod PIN immo? - mam 1 kluczyk, nie dostałem drugiego ani tasiemki z kodem, a w systemie auta są zalogowane 2 klucze... :oops:
Ten sam temat: w aso, czy w płatnych bazach, w warsztacie, będzie taniej, niż kupno jakiegokolwiek urządzenia które pin wyciągnie. Musisz na nowo zakodować kluczyk, lub klucze, jeśli jest grot to jeszcze docięcie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”