X ceed 1.5tgdi 160

forum użytkowników modelu Kia XCeed
xuser
Posty: 162
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: X ceed 1.5tgdi 160

Post autor: xuser »

Nie odpuszczaj - półtora roku i niecałe 25kkm to przebieg przy którym nic nie ma prawa się popsuć (poza zużyciem części eksploatacyjnych). Jeszcze jest kwestia jak kupiłeś - jeżeli zakup konsumencki, to goń partaczy do skutku włącznie z wymianą silnika - zgłaszasz do sprzedawcy (nie do KIA) pisemną reklamację po nieudanej naprawie i żądasz wymianę silnika na sprawny. Jeżeli kupiłeś "na byznesmena" - trochę gorzej, bo raczej nie skorzystasz z uprawnień konsumenckich, zostaje ci walka z KIA.
Ale i tak nie licz, że po "naprawie" samochód będzie sprawny - na 90% tak rozpi...lą silnik i osprzęt przy tej okazji, że lepiej myśl o sprzedaży samochodu i zakupie nowego, który (może) się nie popsuje... Współczuję.
Bartosz Opole
Posty: 10
Rejestracja: 29 lis 2023, 15:33
model samochodu: Xceed

Re: X ceed 1.5tgdi 160

Post autor: Bartosz Opole »

Auto kupione prywatnie nie na firmę.Chciałem mieć nowe z salonu,a w sumie to 10 tygodni jeżdżę zastępczym. Czekam na odpowiedź,ale jestem w stanie im te auto zostawić na placu niech se robią co chcą i pójść do sądu.
Bartosz Opole
Posty: 10
Rejestracja: 29 lis 2023, 15:33
model samochodu: Xceed

Re: X ceed 1.5tgdi 160

Post autor: Bartosz Opole »

Zastanawiam się czy ktoś miał taki przypadek z silnikiem 1.5 ???
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: X ceed 1.5tgdi 160

Post autor: Krzemyczek »

Bartosz Opole pisze: 29 lis 2023, 15:45 Witam,w 2022 kupiłem x ceeda 1.5 160km. W kwietniu 2023 przy przebiegu 20 tys. trafił do ASO w Opolu z szarpaniem przy stałej prędkości. Wyszło wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze. Wymiana kabli, świec,cewek nic nie dała.Po czasie dostałem odpowiedź o wadzie pokrywy zaworów i kanału olejowego. Pokrywa wymieniona została,auto oddane z stwierdzeniem, że lekko szarpie ale ustanie po wypaleniu nagaru. Wrzesień przebieg 22 tys.auto wraca z tym samym. Po 4 tygodniach prób naprawy dostaję odpowiedź, że zebrany nagar na 3 cylindrze jest spowodowany złym użytkowanie auta, małe obroty podczas jazdy.Do naprawy frezowanie zaworów,głowica do ściągnięcia.KOSZTY MA PAN SAM POKRYĆ! BO TO NIE NASZA WINA. TAK MI SERWIS ASO W OPOLU ODPOWIEDZIAŁ CYTUJĄC KIA POLSKA.Czy ktoś ma taki problem?Ręce mi opadły! :shock:
Żart... Po 22K przebiegu gniazda zaworowe mogą się wypalić...? Nie, nawet jeśli jeździsz "emerycko" to gniazda powinny wytrzymać - jeśli są ubytki w gładzi przylgni zaworów - to na 90% jest to wada!!! Styl jazdy ma na to wpływ, ale nie przy takim przebiegu! To przecież nowe auto. Walcz o swoje, trzymam kciuki.
Smiti
Posty: 7
Rejestracja: 30 lis 2023, 21:28
model samochodu: KIA XCeed M 1,4 dtc

Re: X ceed 1.5tgdi 160

Post autor: Smiti »

Ale jaja :shock:
Bartosz Opole
Posty: 10
Rejestracja: 29 lis 2023, 15:33
model samochodu: Xceed

Re: X ceed 1.5tgdi 160

Post autor: Bartosz Opole »

Kia odpowiedziała, że gwarant nie pokrywa tej naprawy. Emerytem nie jestem to nie jest jedyne auto u mnie w garażu i jeżdżę dynamicznie.
Bartosz Opole
Posty: 10
Rejestracja: 29 lis 2023, 15:33
model samochodu: Xceed

Re: X ceed 1.5tgdi 160

Post autor: Bartosz Opole »

Kia odpowiedziała, że gwarant nie pokrywa tej naprawy. Emerytem nie jestem to nie jest jedyne auto u mnie w garażu i jeżdżę dynamicznie.
saron22
Posty: 637
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: X ceed 1.5tgdi 160

Post autor: saron22 »

Mówię ci: tylko pozew zbiorowy!
Bartosz Opole
Posty: 10
Rejestracja: 29 lis 2023, 15:33
model samochodu: Xceed

Re: X ceed 1.5tgdi 160

Post autor: Bartosz Opole »

To trzeba nazbierać parę osób,jak ktoś jest chętny to pisać.Nie macie problemów z tym silnikiem?
dragonn
Posty: 92
Rejestracja: 28 mar 2022, 09:22
model samochodu: XCeed PHEV

Re: X ceed 1.5tgdi 160

Post autor: dragonn »

saron22 sobie robi durne żarty z ludzi w związku z tematem z DTC.
Jestem pewny że tylko jego to śmieszy. Niektórzy tak zachwalają forum ponad grupę na fb, ja tam różnic nie widzę i tu i tam są d****.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2023, 09:59 przez dragonn, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”