Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
nomad89
Posty: 4
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:15
model samochodu: a4 b5

Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł

Post autor: nomad89 »

Witam wszystkich jako że jestem nowym użytkownikiem tego forum (oczywiście przywitałem się wcześniej w odpowiednim dziale).

Postaram się jak najprecyzyjniej opisać swój "problem" i wierzę, że uzyskam tu fachową pomoc.
Jestem na etapie poszukiwań samochodu do 20.000 (max 21.000) zł.
Bardzo spodobały mi się auta terenowe oraz suvy (po przejechaniu się Jeepem Grand Cherokee WJ znajomego - komfort, fotele... coś pięknego). W związku z powyższym pomyślałem, że może zamiast osobówki poszukać właśnie coś z gatunku SUVów. Niedawno miałem też okazję przejechać się Hyundaiem Santa Fe II i o taki komfort właśnie mi chodzi.
Napiszę po kolei składnie co i jak.

kwota: do 20 000 zł / max 21 000 zł
przeznaczenie: 50% miasto / 50% trasa / teren prawie w ogóle - sprawa wygląda tak, że raz w miesiącu jeżdżę trasę ok. 400 km w 1 stronę i z powrotem. Na co dzień auto użytkowane w mieście.
silnik: obojętnie, albo ON, albo PB z LPG - ważne aby ekonomiczny na trasie był
Zależy mi aby auto było tak samo albo prawie tak komfortowe jak ów Jeep Grand Cherokee albo Santa Fe II / A może to ze mną jest coś nie tak i niepotrzebnie upieram się na Suva na trasy? Bardzo chciałbym abyście mi w tej kwestii doradzili.
Skrzynia biegów: preferowany manual
Wybrane typy pojazdów:
* KIA Sorento I
* KIA Sportage II
* Hyundai Sante Fe I
* Hyundai Sante Fe II
* Cheverolet Captiva
* Honda CR-V II
* Nissan X-Trail I
* Audi A6 C5 (wiem, że nie suv ;) )

Aktualnie jeżdżę Audi A4 B5 i jak dla mnie to jest to taczka oraz nie mieszczę się w nim (mam 188cm wzrostu).

Uprzejmie proszę o pomoc i z góry dziekuję :)
nomad89
Posty: 4
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:15
model samochodu: a4 b5

Re: Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł

Post autor: nomad89 »

Żyje tu ktoś? :)
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł

Post autor: Piotrek »

Żyje :D

To tak:
- Sportage II - Przeglądnij wątek "sportka" na tym forum, jest tam kilku właścicieli pierwszej wersji, którzy będą w stanie Ci powiedzieć coś wiecej.
- Sorento I - nie mam pojęcia
- Santa Fe I/II - nie mam pojęcia
- Captiva - bardzo przyjemny samochód o dobrze dobranym napędzie I w miarę dużej dzielności terenowej (oczywiście nie chodzi I "ciaranie" w błocie tylko bardziej zjazd na jakiś piasek, tudzież jazdę w zimowych warunkach). Wnętrze fajne, niemniej szału nie ma bo to nie ten segment. Elementy raczej dobrze spasowane. Silnikowo ok (gama motorów opla).
- CR-V II - pojazd wizualnie bardzo odstaje od reszty zarówno karoseria jak I wnętrze. Niemniej mechanicznie jest to dobry wybór. Szczególnie jeśli uda Ci się odszukać silnik benzynowy o w miarę znanej historii.
- X-Trail I - jak w przypadkuSorento i Santa Fe "no idea".
Audi A6 C5 - jeżeli chcesz kupić audi za 20k pln to przygotuj kolejne 20k na start aby doprowadzić wóz do stanu użyteczności. Jest szansa że trafisz perełke I będziesz zadowolony, ale perełki z samej definicji nie trafiają się codziennie. Wnętrze na pewno będzie najbardziej nowoczesne I możesz spodziewać się najwięcej udogodnień/bajerow. Niemniej przy tym pojeździe (jesli się na niego zdecydujesz) musisz zachować szczególną ostrożność I nie napalać się na niego bo wtedy wdepnięcie na mine gwarantowane.

Na koniec mam jedno pytanie - skoro jeździsz przede wszystkim w mieście dlaczego poszukujesz samochodu, który w większości wersji ma napęd na 4 koła?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
nomad89
Posty: 4
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:15
model samochodu: a4 b5

Re: Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł

Post autor: nomad89 »

W zasadzie nie mam parcia na 4x4 ale mam parcie na wygodne auto na trasy oraz do miasta w którym wysoko się siedzi i tak znalazłem tych kilka modeli :)
blackpearl
Posty: 8
Rejestracja: 13 lis 2018, 09:49
model samochodu: Soul

Re: Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł

Post autor: blackpearl »

Witam,

Wypowiem się w temacie na, który mam coś do powiedzenia :lol:

Hyundai SantaFe II - miałem i już bym nie kupił ponownie :lol:
- wygoda owszem była
- miejsca duużo
- zawieszenie ..miękkie bujające i chyba tu główny zarzut chociaż mój egzemplarz był jakiś "felerny" wiecznie coś pomimo przebiegu ok 175k( dodam że był to diesel 2,2crdi)

Po przeczytaniu od razu na myśl nasunęła mi się Skoda Yeti..miałem 2,0 TDI 140KM 4x4 POLECAM

...chociaż teraz testuję Kia Soul 1,6 w benzynce i jak na chwile obecną jestem zadowolony. Gabarytowo podobnie ja Yeti, nawet w drugim rzędzie zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest więcej miejsca. Pewnie kosztem bagażnika no, ale na wakacje nie jeździ się co weekend i są bagażniki na dach. Co silnika..przyspieszenia itd.no to nie ma porównania napęd 4x4 zrywał asfalt nawet automatyczny.
Kolega pisze, że ma 188cm wzrostu..dla Soula to nie problem. Dach jest wyżej i spada ku tyłowi auta. Ogólnie auto stoi wyżej i wsiada się wygodnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”