Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
wacekdagama
model samochodu: Proceed

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: wacekdagama »

NewHolland pisze: 21 wrz 2023, 15:40
ProCee_d56 pisze: 21 wrz 2023, 11:18 Po nagrzaniu uszczelki dociśnij ją czymś i przytrzymaj aż wystygnie.
Aż tak to nie będę ryzykował :roll:
Najlepsze ASO w Wawie naprawiło problem w 3 minuty, wczoraj inne ASO (też Wawa) spuściło mnie na drzewo twierdząc, że ktoś chciał mi się włamać do auta :lol:

Case closed!
Jak naprawili tą usterkę ?
Marek3003
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020

Post autor: Marek3003 »

Panowie czy to jest kwestia oprogramowania? Czy ktoś zgłaszał w Aso sprawę automatycznych wycieraczek? Mój stary Proceed ma 3 lata. Dziś po trasie w deszczu jestem zdruzgotany działaniem wycieraczek. No nie można jechać 700 km ciagle palcem machać w dół by ręcznie włączać pojedynczy ruch wycieraczki! Funkcja Auto kompletnie mi nie działa. Nigdy nie działała ale jest coraz gorzej. Machają jak chcą. Przejeżdża Tir chlapie cała szybę - stoją bez ruchu. Mam 150 na liczniku, wyprzedzam, deszcz w tym momencie na chwilę nie pada … zaczynają pracować na maksa zapier… aż zaczynaja skakać po suchej szybie. Wytrzymałem jakieś 5 minut. Mało nie wyrwały piór. Musiałem ręcznie wyłączyć. Raz schodzą całkowicie na dół do podszybia raz zatrzymują się w położeniu że widać je na szybie. Drugie położenie włącznika jest za szybkie. Pozostaje ręczne pojedyncze włączanie przez 9 godzin jazdy. Jak w syrence! Brakuje jeszcze przycisku długich świateł wyłączanego lewą nogą! No jak ktoś napisze że to nie wada a cecha…. Pozdrawiam po 700 kilometrach mordęgi w deszczu.
Jezu czego nie ma prostego mechanizmy …po c… ten auto. Dlaczego nie ma prostej funkcji zwalniania jak się zatrzymuje na światłach. Jak się stoi to nie muszą zapier… Wszystkie wcześniejsze moje rzęchy miały funkcje spowalniania lub zatrzymywania wycieraczek jak się stało na hamulcu!
MarRa
model samochodu: Kia Ceed III SW 1.5 T-GDI BL, Kia Stonic 1.0 T-GDI 100 KM M+Smart

Post autor: MarRa »

Mam ceeda III SW i potwierdzam, że automatyczne wycieraczki to dramat. Działają prawidłowo tylko przy mocnym deszczu. Nie wiem czemu tak jest, bo w ceedzie II, którym jezdziłem 8 lat nie było żadnych problemów z czujnikiem deszczu. Tutaj działa jak chce. Wolałbym już chyba zwykłą ręczną regulację....
Niko123

Post autor: Niko123 »

W stinger 2022 dziala bardzo dobrze, w trybie auto jest 6 poziomow czułości/ szybkosci i oprucz auto , dwa tryby manualne ciaglej pracy.
Appassionato
model samochodu: Ceed CD SW 1.5 t-gdi 6mt

Post autor: Appassionato »

MarRa pisze: 11 lis 2023, 22:23 Wolałbym już chyba zwykłą ręczną regulację....
Otóż to, dlaczego nie zostawili czasowego przetarcia skoro i tak jest na manetce jest przełącznik do regulacji który niestety ustawia tylko czułość trybu auto. W moim wypadku również tylko podczas intensywnych opadów jest raczej ok. Jako ciekawostkę dodam, że w dzień czułość na minimum i zwykle za szybko wycierają, natomiast w nocy na maksa, nadal nie reagują i trzeba ręcznie przecierać 💩
ProCee_d56

Post autor: ProCee_d56 »

W Mercedesie (będącym dla niektórych wyznacznikiem doskonałości) W203, praca wycieraczek sterowana przez czujnik deszczu, też żyje własnym życiem, niemającym nic wspólnego z potrzebą kierowcy czyli widocznością przez szybę.
Dlaczego? Nie wiem, pytanie trzeba by skierować do producenta.
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”