1.6 gdi G4FD benzyna w oleju.

Porady, problemy, opinie dotyczące silników benzynowych w samochodach Kia
Machefi
Posty: 4
Rejestracja: 30 paź 2023, 07:26

1.6 gdi G4FD benzyna w oleju.

Post autor: Machefi »

Witam.
Samochód co prawda inny bo Hyundai i40, ale silnik pewnie dobrze tu znany 1.6 gdi G4FD.
Nowy nabytek i mam wrażenie, że trochę przybywa oleju ( jeszcze muszę zweryfikować, ale wyglada, że przybywa)
Czuć zapach benzyny z oleju.
Co zweryfikować na początek ( dziś ma mieć zmieniony olej i świece na nowe)
Da się sprawdzić pompę paliwa na głowicy czy ona puszcza? Są na to jakieś sposoby?-bo trochę szkoda wymieniać w ciemno. W tych silnikach lubi dać taki obiaw coś innego? Wtryski, sonda lambda? Pierścienie? (Ciśnienie sprężania sprawdzę za jakiś czas jak będę u rodziny z zegarem)
Jutrzejszy
Posty: 274
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: 1.6 gdi G4FD benzyna w oleju.

Post autor: Jutrzejszy »

Bezpośredni wtrysk benzyny + jazda na krótkich odcinkach = benzyna w oleju
romanhoks
Posty: 319
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: 1.6 gdi G4FD benzyna w oleju.

Post autor: romanhoks »

Kolego nie pisz bajek ze krotkie odcinki sa winne ze jest benzyna w oleju. Wytlumacz mi dlaczego moja zona ma do pracy dokladnie 1100m i w jedna strone tlucze dzien w dzien KIA Soul 1.6 GDI 2014 rok. Jakos nie zauwazylem aby zmienial sie poziom oleju od zmiany do zmiany. Zmieniany olej jest co rok. No i moze cie zdziwic auto to jest uzywane w Norwegi. Powinno ci dac do myslenia ze tutejszy klimat jest inny niz w kraju. Na dzien dzisiejszy ma 39 800 na liczniku. :D :D
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: 1.6 gdi G4FD benzyna w oleju.

Post autor: Tolinek »

Mój przestaje śmierdzieć benzyną dopiero jak zrobię 400km do Warszawy... Takie traski po 200-300km przerywane jazdą na prądzie nie odparowują całkowicie benzyny z oleju. Roman ty jesteś mechanikiem więc dawno temu przestałeś czuć węglowodory hehe
Machefi
Posty: 4
Rejestracja: 30 paź 2023, 07:26

Re: 1.6 gdi G4FD benzyna w oleju.

Post autor: Machefi »

Po wymianie oleju na tą chwilę nie widać żeby przybywało jakoś zauważalnie ( ale mało okazji do sprawdzania, bo parkingi pochyłe). Trochę pojeżdżę i zobaczymy.
Jak przyczyną byłaby pompa, to jest jakaś procedura sprawdzenia?
Może trochę wpływ miała krótkie trasy, jazda w korkach u poprzedniego właściciela, bo średnia prędkość z jakiegoś dużego okresu ( nie kasowałem i widać, że powoli się zmienia) to bodaj 22km/h
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: 1.6 gdi G4FD benzyna w oleju.

Post autor: Tolinek »

Jutrzejszy pisze: 04 lis 2023, 21:51 Bezpośredni wtrysk benzyny + jazda na krótkich odcinkach = benzyna w oleju
Jutrzejszy napisał jak to się dzieje na dzień dzisiejszy, wczorajszy i każdy inny w czasoprzestrzeni ;) .... I bez względu na punky widzenia kosmicznego obserwatora.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: 1.6 gdi G4FD benzyna w oleju.

Post autor: Lunar GT »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik Benzyna”