Płyn chłodzący

forum użytkowników modelu Rio
jack74
Posty: 12
Rejestracja: 01 sie 2023, 05:38
model samochodu: Kia Rio 1.2

Płyn chłodzący

Post autor: jack74 »

Proszę o informację jeżeli ktoś posiada jaki płyn chłodzący jest oryginalnie zalewany w Kia Rio 1.2 z 2018 roku. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji a potrzebuję dolać niewielką ilość.
Pawel_x
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2021, 18:13
model samochodu: Kia Rio III 1,2

Re: Płyn chłodzący

Post autor: Pawel_x »

Kiedyś w serwisie powiedzieli mi że stosują jakiś koncentrat. Ja na dolewkę kupiłem jakiś zwykły płyn o zgodnym kolorze.
Seba76
Posty: 17
Rejestracja: 03 paź 2021, 13:01
model samochodu: Kia Stonic 1.2

Re: Płyn chłodzący

Post autor: Seba76 »

Jest to koncentrat KIA LLC-A110. Występuje on w kolorze zielonym i różowym, lecz jest to dokładnie ten sam koncentrat. W moim Stonicu 1.2 fabrycznie wlany był w kolorze różowym, lecz dolewam zielony rozcieńczony pół na pól z wodą destylowaną - taki kupiłem w ASO KIA, 2 lata temu za 45 zł.
jack74
Posty: 12
Rejestracja: 01 sie 2023, 05:38
model samochodu: Kia Rio 1.2

Re: Płyn chłodzący

Post autor: jack74 »

Uzyskałem dzisiaj informację z ASO że używają płynu Shell koloru zielonego. Podpowie ktoś którędy dolać płynu do zbiornika wyrównawczego. Przez wlew chłodnicy czy korek zbiornika. Z tego co patrzyłem to wlew chłodnicy jest odkręcany a zbiornika na zatrzask i nie mogłem go zdjąć (obawa żeby nie połamać).
Seba76
Posty: 17
Rejestracja: 03 paź 2021, 13:01
model samochodu: Kia Stonic 1.2

Re: Płyn chłodzący

Post autor: Seba76 »

Płyn uzupełniasz wyłącznie poprzez zbiornik wyrównawczy. A co do korka, a raczej zatyczki na zbiorniku wyrównawczym, to faktycznie trochę ciężko się otwiera. Otwierałem już dwa razy, podważając śrubokrętem zatyczkę od strony klipsa i nic się nie stało.
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: Płyn chłodzący

Post autor: Ksebki »

Ja ze dwa lata temu jak uzupełniałem a nie wiedziałem jak to dokładnie zrobić [a opis w instrukcji jest dość niejednoznaczny], otworzyłem wlew chłodnicy i strzykawką ale bez igły wtłoczyłem płyn przez dziurkę tuż poniżej wlewu do przewodu idącego do zbiorniczka wyrównawczego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”