Ładowanie indukcyjne

forum użytkowników modelu ProCeed
NewHolland
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2023, 09:17
model samochodu: Proceed 1.5 T-GDi MY24 7DCT+TEC+18" Experience Green

Re: Ładowanie indukcyjne

Post autor: NewHolland »

Myśle, że temat wart zbadania w Kia, ładowanie indukcyjne to nie rocket science, mam powerbank Aukey za około 100zł, który robi to prawidłowo, w aucie nie powinno być z tym problemów. Ciekawe czy w i30 mają podobne problemy?
RobekK4
Posty: 46
Rejestracja: 18 kwie 2022, 12:01
model samochodu: KIA Proceed GT

Re: Ładowanie indukcyjne

Post autor: RobekK4 »

Praktycznie nie używam ładowarki indukcyjnej (dla mnie zbędny gadżet ;) ), bo apple car play tylko po kablu, także tego...
Zaciekawiony tematem dziś sobie sprawdziłem jak to działa (niestety na dość krótkim odcinku) i efekt jest taki,
że przez 23 min. doładował 8%, więc szału nie ma. Ale telefon nie rozgrzał się jakoś drastycznie, tzn. był dość ciepły, ale bez dramatu.
Ciekawostka: otwarcie drzwi kierowcy (lub pasażera) rozłącza ładowarkę (oczywiście przy pracującym silniku) - cokolwiek niezrozumiałe (ale nieuciążliwe). Podobnie ładowarka nie działa gdy kluczyk jest poza pojazdem.
CaneDimension
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2023, 17:13

Re: Ładowanie indukcyjne

Post autor: CaneDimension »

Ładowarka przegrzewa telefon (S23) nie ładując go jednocześnie. Zamontowałem AA bezprzewodowo (adapter) i śmiga świetnie bez najmniejszych problemów. Ładowanie zostaje po kablu (chyba że ktoś znalazł rozwiązanie do ładowarki bezprzewodowej?).
Ze swojej strony polecam kabel jak w linku ( https://allegro.pl/oferta/kabel-usb-mag ... 9604694054 ) nie nadwyręża gniazda telefonu, przesył danych / ładowanie bez problemu, działa AA i mega wygoda. Posiadam dwa już długi czas i nie ma z nimi problemów. Pytanie do was, jaki uchwyt do kratki (lub nie) na telefon - bez i z ładowaniem QI polecacie do Procka?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”