Wymiana oleju w skrzyni biegów

forum użytkowników Kia Stinger
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: colins »

Kolega wyżej napisał, że samochody VAG użytkowane w jego firmie są eksploatowane w trasach.
I to jest słowo klucz. W takich warunkach eksploatacji (czyli idealnych dla silnika) rzeczywiście można wymieniać olej zgodnie z formułą long life, a bezproblemowe przebiegi będą zwykle duże.
Natomiast u statystycznego Kowalskiego, który lata w koło komina i robi 10 czy 15 tys.km rocznie i silnik przy tym nagrzewa się do temperatury roboczej rzadko i na krótko, wymiana oleju co 30 czy 40 tys.km, to jest na dłuższą metę po prostu zabójstwo dla tego silnika (i to samo dotyczy się skrzyni biegów).
romanhoks
Posty: 319
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: romanhoks »

Ja nie jestem teoretykiem tylko pisze to z praktyki. Firma to inna bajka. Potrzymie to konca umowy lisingowej i do ludzi. Potem placz bo serwisowane i sie wysypalo. Kolego pracuje na serwisie i widze co sie dzieje z olejem i silnikami.30 tys dla silnika to zabojstwo. Max 12tys. Co do super olei to napisz mi dlaczego nagminnie sypia sie mokre paski rozrzadu .Wymieniane sa na gwarancji. No mialy wytrzymac 180tys do zmiany. :lol: Co do kolegi ktory ma problem z hamulcami jak to pisze. Na jego miejscu to odkrecil bym zaciski hamulcowe i zdemontowal strzemie wyczyscil wszystko i zlozyl na smar ceramiczny. Jestem bardzo ciekawy czy jak odbieral to auto nowe przed oddaniem klientowi warsztat to zrobil. Tu jest to obowiazkowe. Nie wazne ze auto ma tylko 5 km na liczniku . Hamulce na paste tak wymaga importer. Czemu ? Zeby nie rdzewialy tarcze co jest nagminne. Co do elektrykow to nie chce mi sie pisac bo to tragedia.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: GeRRaD »

colins pisze: 07 paź 2023, 10:35 Kolega wyżej napisał, że samochody VAG użytkowane w jego firmie są eksploatowane w trasach.
I to jest słowo klucz. W takich warunkach eksploatacji (czyli idealnych dla silnika) rzeczywiście można wymieniać olej zgodnie z formułą long life, a bezproblemowe przebiegi będą zwykle duże.
i święte słowa ....a klocki po 100 tys.km wymieniam :D Stingera też do miasta bym nie brał - do miasta małe auto z małym silnikiem lub trzebaby za jakimś elektrykiem się rozejrzeć (takie są realia - nie ma auta uniwersalnego, a Stinger w mieście to same kłopoty - parkowanie, spalanie, GPFy, złodzieje itp).
mcy
Posty: 184
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: mcy »

Wszystkie nowe (tak od 10lat) 8/9 biegowe hydrokonetyki - czy to ZF, czy Aisin spokojnie obskakują 300-500tys przebiegu o ile zmienią się im olej tak co max 100tys.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
romanhoks
Posty: 319
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: romanhoks »

Widze ze jestes teoretyk. Ja pracuje na warsztacie w serwisie i to nie 20 lat a wiecej.. Skrzynia potrafi sie wysypac po 30tys. Auto bez zaczepu. Jak czasami sie otwiera skrzynie ktorej nie chce importer do zwrotu lub jest po gwarancji to jest tragedia. Nie wiem z jakiego materialu jest to robione. Tak w malym nawiasie ci napisze ze jak masz pelne casco w ubezpieczeniu to jest taka opcja jak uklad napedowy. Obejmuje silnik jak i skrzynie. Reszte dopowiedz sobie sam. :D
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Niko123
Posty: 519
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: Niko123 »

Automaty mazdy robia ogromne przebiegi bez wymiany oleju.
Na forum ludzie sie chwala przebiegami po 400 tys km, oczywiście pewnie tez olej wymieniali ale skrzynia bez awari.
Na forum mazdy cisza jesli chodzi o awarie skrzynia a mazda je produkuje od 2012.
Sam mialem 2,5l w automacie przez 5 lat.
Na otomoto byla mazda bezyna 2,5 w automacie z przebiegiem 600 tys km , a na niemieckim mobile sa mazdy z automatem z przebiegami 0,5 mln km.
Kto madry to olej wymieni przy 60 tys km , bo co tyle na ludzie wymieniaja.
Kolega ma mazde od nowosci przebieg 240 tys km, olej bez wymiany i zero awari, tego nie pochwalam ale te automaty sa pancerne.
romanhoks
Posty: 319
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: romanhoks »

To akurat Mazda. Co do innych marek ?.Wes tez pod uwage ze stare skrzynie na konwerterze chodzily duzo lepiej. Ja osobiscie mam na konwerterze. Nie chce nic innego. Dlaczego akurat Sportage ? Nie stwarza problemow. Chcialem na poczatku Jepp Commander. V6 silnik mercedesa i skrzynia tez. Naprawialem to przez 10 lat i znam problemy. Podwojne sprzegla mnie nie interesuja ze wzgledu na koszty.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”