brak 6 biegu w trybie sport

Porady, problemy, opinie dotyczące napędów hybrydowych w samochodach Kia
ArkadyPHEV
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2023, 19:31
model samochodu: Ceed PHEV

brak 6 biegu w trybie sport

Post autor: ArkadyPHEV »

Witam wszystkich .
Czy są na forum użytkownicy Kia Ceed PHEV ?? Czy również macie problem z tym, że auto w trybie sport nie wrzuca 6 biegu i na autostradzie jadąc 140 jedziecie na piątce ??
u mnie jak mam naładowane aku to w trybie Eco , wrzuca się 6 przy około 80km.
W trybie sport 6 bieg ,nie włącza się !!!'
w trybie sport , jadąc na tempomacie , 6 włącza się również przy około 80 tak jak w Eco przy naładowanych bateriach , czyli jednak żyje w trybie sport .
Czyli problem jest , ale ...... dla dwóch serwisów we Wrocławiu WROBUD i GAM ( tu to mnie zlali na całego ) , problemu nie ma bo- tak ma być .
Dla centrali KIA , gdzie zgłosiłem problem i reklamację - odpowiedź - "co się czepiasz skoro serwis się wypowiedział i tak ma być" ( lekkki sarkazm) .
Czy ktoś zauważył że coś takiego się dzieje ( w firmie mamy 4 auta i we wszystkich tak jest) , znajomy ma PHEV i po naszej rozmowie zamierza powalczyć z KIA i serwisem o zwrot 6 biegu .
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: brak 6 biegu w trybie sport

Post autor: Tolinek »

Taki jest zamysł trybu sport. Nie ma jak zrobić go innaczej przy takim napędzie. Dla mnie super funkcja bo jednak można bez szczególnego wnikania w sposób jazdy doładować akumulator na turlanie się po mieście gdy jeszcze jedzie się autostradą do miejsca docelowego.

Innymi słowy tak ma być bo innaczej się nie da.
ArkadyPHEV
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2023, 19:31
model samochodu: Ceed PHEV

Re: brak 6 biegu w trybie sport

Post autor: ArkadyPHEV »

No nie do końca się z tobą zgodzę że jest to super .
Jedziesz autostradą , muzyka gra głośniej i zapitalasz 140km/h na 5 biegu ............ skrzynia , silnik dostają po dupie. Spalanie - xxx więcej , chyba nie o to chodzi ??
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: brak 6 biegu w trybie sport

Post autor: Tolinek »

No ale skąd weźmiesz moc? Jest to super użyteczne (dla mnie) zważywszy na możliwości tego napędu. No bo co on więcej zrobi?
Zbije bieg, wejdzie na obroty wyżej na krzywej mocy, może dosypie trochę więcej prądu do maszyny elektrycznej niż zwykle w trybie nie-sport.
Czy tobie chodzi o to że chciał byś jednak wrzucać 6 bieg jak nie ma pełnego sandała i zbijał go ponownie na 5 lub 4 przy full bucie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hybrydowe”