Harman Kardon

forum użytkowników modelu Optima
Nazgulex
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2023, 19:39

Harman Kardon

Post autor: Nazgulex »

Uszanowanie ludziska. Przeszukuję ogłoszenia z zamiarem nabycia Optimy i w związku z tym, że chciałbym aby była wyposażona w nagłośnienie Harman Kardon, a jednocześnie musi spełniać pewne warunki. W związku z tym mam pytanie co do kwestii występowania nagłośnienia premium.

1. czy było ono w jakiejkolwiek wersji wyposażenia standardem ? , bo przeglądałem kilka XL i nie miały.
2. wiem, że były ono w pakiecie Navi+, czy były inne pakiety, które także go zawierały ?
3. czy możliwa jest konfiguracja np. "wersja M" lub "L" z pakietem zawierającym nagłośnienie HK ?

Pewnie będę szukał miesiące bo chciałbym nabyć wolnossące 2.0 ( w celu przerobienia na paliwo biednych ludzi ) w kombi z nagłośnieniem HK :(

Z góry dziękuję za wszelkie informacje w temacie.
Guciu
Posty: 62
Rejestracja: 30 kwie 2022, 20:33
model samochodu: Kia Optima JF Sportwagon GT

Re: Harman Kardon

Post autor: Guciu »

Powinno być standardem od wersji XL czyli XL, GT Line i GT.
Tutaj masz cenniki przykładowe z 2016 r. i 2018 r.

https://katalogi.kia.pl/upload/files/Ce ... 016_v2.pdf

https://www.kia.com/content/dam/kwcms/k ... 8-2018.pdf
PanBambaryla
Posty: 74
Rejestracja: 11 wrz 2020, 18:32
model samochodu: Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDI 7DCT (2019 JF)

Re: Harman Kardon

Post autor: PanBambaryla »

Mam to w GT-LINE wraz z subwooferem w bagażniku zamiast koła (nie potrafię ocenić, z pozycji kierowcy, czy go w ogóle słyszę - nie ma osobnej regulacji tego urządzenia ani w nim, ani w infotainment). Myślę, że Twoje oczekiwania co do tego zestawu są wygórowane - H-K nie dostarcza wrażeń audio, którymi można się zachwycić i nie brałbym tego pod uwagę, jako kryterium wyboru auta.
Pzdr, Bam
Guciu
Posty: 62
Rejestracja: 30 kwie 2022, 20:33
model samochodu: Kia Optima JF Sportwagon GT

Re: Harman Kardon

Post autor: Guciu »

Dla mnie jako kompletnego laika, gra bardzo dobrze.
Co do regulacji to jest regulacja tonów w systemie w ustawieniach dźwięku z tego co kojarzę ?
Nazgulex
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2023, 19:39

Re: Harman Kardon

Post autor: Nazgulex »

Dziękuję wszystkim za informacje. Przeanalizuję je sobie na spokojnie :)
artic82
Posty: 95
Rejestracja: 06 lip 2022, 10:38
model samochodu: Optima GT Line 1.7 CRDI

Re: Harman Kardon

Post autor: artic82 »

Gra bardzo dobrze. Oczywiście wszystko zależy od źródła dźwięku i jakości materiału. Ogólnie radio nie zachwyca mocą odbioru fal ale media zewnętrzne są spoko. Miałem system Bose w innym aucie i był przeciętny.
Luceed
Posty: 44
Rejestracja: 15 sty 2020, 13:03
model samochodu: Optima SW GT 2016

Re: Harman Kardon

Post autor: Luceed »

Mam w GT z subwooferem w bagażniku i wyraźnie słychać, że gra. System daje naprawdę ładne brzmienie i właściwie nie wyobrażam sobie już teraz audio w aucie bez suba.
Kia Optima SW GT
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: Harman Kardon

Post autor: SnajperGT »

PanBambaryla pisze: 25 sie 2023, 07:43 Mam to w GT-LINE wraz z subwooferem w bagażniku zamiast koła (nie potrafię ocenić, z pozycji kierowcy, czy go w ogóle słyszę - nie ma osobnej regulacji tego urządzenia ani w nim, ani w infotainment). Myślę, że Twoje oczekiwania co do tego zestawu są wygórowane - H-K nie dostarcza wrażeń audio, którymi można się zachwycić i nie brałbym tego pod uwagę, jako kryterium wyboru auta.
Podobne odczucia mam. Kiedyś odpiąłem wtyczke od suba i coś tam słychać różnicę ale prawie nie zauważalną. Sam H&K w Kia moim zdaniem nie warty zupełnie dopłaty. Gra normalnie, jak dobre radio w konkurencyjnych markach. Podsumowując w mojej opinii nic nadzwyczajnego, zwykłe brzmienie dobrego radia i głośników, spodziewałem się czegoś dużo dużo więcej.
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Harman Kardon

Post autor: Piotrek »

Nie ma się co spodziewać cudów. W pakiecie NAVI+ oprócz HK były też inne światła z tyłu, większy ekran nawigacji i coś jeszcze (w tym momencie nie pamiętam już co), więc to nie cała dopłata szła na audio.
Ogólnie system jest poprawny, gra ładnie, szczególnie na dobrym pliku wejściowym. Za tą cenę nie ma co oczekiwać jakości Bowers&Wilkins, niemniej jest lepiej niż w podstawie.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”