Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

forum użytkowników modelu Sorento
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

EV 9 jest wyceniona w DE na 83 200 euro w wersji Gt-Line.
gruby220
Posty: 8
Rejestracja: 11 paź 2019, 13:19

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: gruby220 »

Witam , rozwazam zakup Sorento po lifcie w full opcji prestige line. Moje zainteresowani ostatynio azbudzil takze nowy Lexus NX 350h. Na szybko skonfigurowalem sobie sdamochod w wersji Prestige wraz z prawie wszystkimi dodtakami ktore bym chcial miec i teraz odnioslem oferowana cene samochodu do KIA Sorento w hybrydzie ,ktora wychodzi ok 50tys taniej za pelna opcje. Stad tez moje pytanie do forumowiczow czy ktos porownywal te dwa samochody ? Moze macie jakies doswiadczenia z uzytkowania badz testowania obu modeli? Szukam fajnego dobrze wykonczonego komfortowego samochodu. Oczywiscie cena tez jest istotna.
Chetnie zapoznam sie w opiniami bo niewiem ku ktoremu modelowi sie bardzie sklaniac?
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Jeździłem poprzednią generacją NXa. Gabarytowo to SUV raczej kompaktowy, więc to inna kategoria niż Sorento. Na plus zaliczam komfort wyższy niz w KII. Jesli szukasz odpowiednika Sorento w Lexusie, to będzie to RX z ceną ok. 400 tys...
gruby220
Posty: 8
Rejestracja: 11 paź 2019, 13:19

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: gruby220 »

Jeździłem poprzednią generacją NXa. Gabarytowo to SUV raczej kompaktowy, więc to inna kategoria niż Sorento. Na plus zaliczam komfort wyższy niz w KII. Jesli szukasz odpowiednika Sorento w Lexusie, to będzie to RX z ceną ok. 400 tys...
Budzet w najwiekszym stopniu definiuje moje wymagania wzgledem nowego samochodu. Wielkosc samochodu to nie zaprzeczlana zaleta Sorento nad NX.
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

A jakim budżetem dysponujesz? Jeśli szukasz komfortu, to większy niż Sorento daje zarówno Lexus NX/RX, Volvo XC60, jak i Toyota Highlander. Sory za banał, ale zacznij od jazdy próbnej. Jest też kwestia terminu realizacji, bo polift dostaniesz pewnie za półtora-dwa lata, a cena z pewnością będzie wyższa niż obecnie. Rozwiązaniem jest zakup czegoś oferowanego przez dealerów obecnie ze stoku.
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: radzique »

Przyzwoity walkaround Sorento po lificie:

https://www.youtube.com/watch?v=bbipPB1eCx4

Zmiany we wnętrzu na plus, deska ładniejsza.
Co zauważyłem:
- nareszcie dwustopniowe podgrzewanie kierownicy ;)
- lusterko z kamerą
- dodatkowy tryb jazdy normal - ciekawe czy będzie konfigurowalny. W Santa Fe będzie
- masaż w fotelach
- zmienny tryb jednego gniazda USB-C, dane albo samo ładowanie
- ładniejsze grafiki w infotainment

Tak czy siak jak da radę to będę brał Santa Fe
Soplus
Posty: 328
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Soplus »

Te nowe wskaźniki zintegrowane z wyświetlaczem centralnym wyglądają beznadziejnie i tandetnie, jakby długi tablet przykleili (wiem, taki "trynd" teraz).

Przełączane USB powinno być dane i dane + ładowanie. Zrobili ładowanie i dane + ładowanie. Pewnie i tak będzie wreszcie bezprzewodowy CarPlay w PL.

No i znowu nie ma chłodzonego schowka....

Mam wrażenie, że klapa bagażnika się szybciej zamyka/otwiera.
PiterW
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: PiterW »

radzique pisze: 22 sie 2023, 13:17 Przyzwoity walkaround Sorento po lificie:

https://www.youtube.com/watch?v=bbipPB1eCx4

Zmiany we wnętrzu na plus, deska ładniejsza.
Co zauważyłem:
- nareszcie dwustopniowe podgrzewanie kierownicy ;)
- lusterko z kamerą
- dodatkowy tryb jazdy normal - ciekawe czy będzie konfigurowalny. W Santa Fe będzie
- masaż w fotelach
- zmienny tryb jednego gniazda USB-C, dane albo samo ładowanie
- ładniejsze grafiki w infotainment

Tak czy siak jak da radę to będę brał Santa Fe
Na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=OC7Y9wd-W1g jeszcze kilka rzeczy wypatrzyłem:
- przycisk zamykania tylnej klapy z ryglowaniem zamków został zastąpiony czymś co wygląda jakby wyłączanie bezdotykowego otwierania tylnej klapy
- zmieniono mechanizm regulacji podparcia ud w fotelu kierowcy na taki bardziej do leżenia i relaksowania się
- światła cofania przewędrowały niżej - w miejsce obecnych "końcówek układu wydechowego", są dwa (choć w obecnych na rynek np. USA też są dwa) i LEDowe
- na kierownicy nie ma przycisku rozłączania rozmowy, jest zamiast tego przycisk którego funkcję można przypisać (gwiazka pełna) - chyba tak w Sportageach jest obecnie
- kamera 360 z widokiem z każdego kierunku, jak w EV6
- audio jest KRELL a nie BOSE
- elektryczna regulacja kolumny kierownicy (może nawet z pamięcią?)
- gniazdo 230V z tyłu tunelu środkowego obok gniazda 12V (ale to może być na wybrane rynki)

Te motywy na zegarach wyglądają jak dla mnie fatalnie, nie pasują mi do takiego dużego, uporządkowanego samochodu dla statecznej/statecznego jegomościni/jegomościa ;-)
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: nagdob »

PiterW pisze: 22 sie 2023, 17:32 ...
- kamera 360 z widokiem z każdego kierunku, jak w EV6
...
... i jak w Sportage. ;)
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Zrobił się z tej Sorki taki napompowany Sportage; ale ilość zmian wskazuje, że to nie lift, tylko w zasadzie nowy model.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”