Tryby kamery widoku wstecznego - podział ekranu

forum użytkowników Kia Niro
Mordret
Posty: 44
Rejestracja: 09 mar 2023, 14:24
model samochodu: Kia Niro 1.6GDI HEV 2023 BL + Premium
Przegryzione kable przez kuny: 2

Re: Tryby kamery widoku wstecznego - podział ekranu

Post autor: Mordret »

A możesz wrzucić fotkę jak to u Ciebie wygląda?
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Tryby kamery widoku wstecznego - podział ekranu

Post autor: Legal »

Proszę bardzo, tak wygląda w trybie Drive po wciśnięciu przycisku kamerki na tunelu za przekładnią. Na zdjęciu samochód stoi na Auto Hold, ale jest uruchomiony i gotowy do ruszenia. Identycznie wygląda obraz z kamerki w czasie jazdy, Przesuwając prawą stronę w pionie zmieniamy typ informacji, w poziomie nic nie można z tym ekranem zrobić.
01.jpg
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Mordret
Posty: 44
Rejestracja: 09 mar 2023, 14:24
model samochodu: Kia Niro 1.6GDI HEV 2023 BL + Premium
Przegryzione kable przez kuny: 2

Re: Tryby kamery widoku wstecznego - podział ekranu

Post autor: Mordret »

Spędziłem trochę czasu i próbowałem odpalić ten tryb, ale wydaje mi się że już nie ma takiej możliwości.

Jedyne co mi się udało odnaleźć to podobny topic na zagranicznym forum:
https://tellurideforum.org/threads/back ... more.9605/
https://www.hyundaikonaforum.com/thread ... king.6203/
https://www.tucson-forum.com/threads/fu ... mera.1425/

Możliwe że taka możliwość zniknęła wraz z aktualizacją softu.

Chociaż udało mi się trafić na takie info:

"When I drive I can have split screen and can swipe between options (time, weather etc). If I’m CarPlay, it’s full screen ."

Możliwe że jak jest aktywny Apple Carplay albo Android Auto to wtedy jest full screen, przetestujesz u siebie?
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Tryby kamery widoku wstecznego - podział ekranu

Post autor: Legal »

Mordret pisze: 21 cze 2023, 09:22 Spędziłem trochę czasu i próbowałem odpalić ten tryb,

Możliwe że jak jest aktywny Apple Carplay albo Android Auto to wtedy jest full screen, przetestujesz u siebie?
Bardzo dziękuję za poświęcenie tyle czasu :)
Pomysł, ze sprawdzeniem tego w czasie jazdy z podpiętą komórką i Apple Carplay albo Android Auto pracującym w tle jest bardzo dobry.
Kojarzę, że to działało mi na trasie a tam miałem AA włączone. Sprawdzę, jak tylko bedę mógł i dam znać.
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Tryby kamery widoku wstecznego - podział ekranu

Post autor: Legal »

W czasie jazdy z AA, po wciśnięciu kamerki - 2/3 ekranu a 1/3 gadżetów :)
Mimo włączonego Android Auto przez USB w pełni skomunikowanego z samochodem, włączonej nawigacji Google Maps z ustawioną trasą i działającą na pełnym ekranie.
Kia straciła chęć na pełny ekran w trybie kamery ... i co jej Pan zrobisz :o
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Mordret
Posty: 44
Rejestracja: 09 mar 2023, 14:24
model samochodu: Kia Niro 1.6GDI HEV 2023 BL + Premium
Przegryzione kable przez kuny: 2

Re: Tryby kamery widoku wstecznego - podział ekranu

Post autor: Mordret »

No niestety, co ciekawe wiele osób mówi że to było możliwe a teraz już nie co sugeruje że to musiała być jakaś zmiana softu.
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Tryby kamery widoku wstecznego - podział ekranu

Post autor: Legal »

Samochód mam 2 miesiące. Zmianę zauważyłem po 5 tygodniach, w trakcie używania softu grudniowego, a tydzień temu - po aktualizacji czerwcowej nic się już nie zmieniło.
Żeby było jasne: nie jest to dla mnie żaden istotny problem. Irytuje tylko fakt, że nikt nie potrafi jednoznacznie się na ten temat wypowiedzieć. Oczywiście nie mam na myśli forumowiczów. KMP odsyła do dilerów, a oni mają poważniejsze zgłoszenia. Ja to rozumiem, ale czemu tak musi być ? Ktoś to przecież wie, tylko KIA ma w nosie komunikację dociekliwych klientów z programującymi soft dla multimediów, oprogramowanie KIA Connect a jeszcze głębiej wszelkie uwagi dotyczące sterowania skrzynią biegów i silnikiem.
Otóż tu nie ma demokracji, tylko biznes ... tak samo maja pewnie inne marki.
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”