Poziom oleju w silniku

forum użytkowników modelu Kia XCeed
melonme
Posty: 76
Rejestracja: 20 mar 2023, 21:08
model samochodu: Kia x ceed 1,5 GDI Buisiness plus DCT
Lokalizacja: Siedlce

Poziom oleju w silniku

Post autor: melonme »

Witam, czy spotkaliście się z takim przypadkiem. Z ciekawości otworzyłem maskę i sprawdziłem stan oleju, okazało się,że stan jest ok pół cam nad maximum. Czy to nie jest szkodliwe? Przebieg 3500 km auto nowe.
7,22
mcy
Posty: 176
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Poziom oleju w silniku

Post autor: mcy »

Zmieniałeś olej po „dotarciu” (1500-2500km przebiegu)?
Wyższy stan oleju generalnie szkodliwy być nie powinien, ale to wszystko zależy z czego to wynika, sprobuj powąchać olej, prawdopodobnie jest sporo rozrzedzony benzyna.
U mnie do pierwszej wymiany oleju (przy 2200) było podobnie, mocno ponad stan i olej wręcz pachniał jak dystrybutor bezołowiowej. Teraz jestem już ponad 2tys km po wymianie oleju i jest w okolicy stanu jak zaraz po wymianie, choć tez już lekko czuć od niego benzynę - taki urok.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
melonme
Posty: 76
Rejestracja: 20 mar 2023, 21:08
model samochodu: Kia x ceed 1,5 GDI Buisiness plus DCT
Lokalizacja: Siedlce

Re: Poziom oleju w silniku

Post autor: melonme »

Tak, był wymieniany olej po 2 tys. km. Wcześniej nie sprawdzałem jaki był poziom.
7,22
Cracus
Posty: 21
Rejestracja: 10 maja 2023, 10:46
model samochodu: kia xceed

Re: Poziom oleju w silniku

Post autor: Cracus »

Jeżeli nie przybywa, to śmiało możesz jeździć nic się nie stanie. Sprawdź co jakiś czas a raczej przejechany dystans. Świetny film na ten temat: Co się stanie gdy wlejesz za dużo oleju do silnika? TEST!!! https://www.youtube.com/watch?v=Udd9WNdyiXM
mcy
Posty: 176
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Poziom oleju w silniku

Post autor: mcy »

melonme pisze: 09 cze 2023, 16:11 Tak, był wymieniany olej po 2 tys. km. Wcześniej nie sprawdzałem jaki był poziom.
Obserwuj temat, najważniejsze to sprawdź czy ten olej nie śmierdzi benzyna. Jezdzisz na krótkich odcinkach może?
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 605
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Poziom oleju w silniku

Post autor: Tolinek »

Zaczął bym się martwić gdyby poziom oleju urósł na wysokość dwukrotności plastiku pomiarowego. Serio.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”