KASUJĄCY SIĘ LICZNIK "OD TANKOWANIA DO TANKOWANIA"

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
piotrek69
Posty: 10
Rejestracja: 10 mar 2023, 20:43

Re: KASUJĄCY SIĘ LICZNIK "OD TANKOWANIA DO TANKOWANIA"

Post autor: piotrek69 »

MARCO46 pisze: 05 sty 2023, 08:26 Wczoraj tj. po 8 miesiącach od zakupu wymieniono mi licznik na nowy.
Skasowało oczywiście skumulowane dane; faktyczny stan przejechanych km należało wpisać ręcznie.
Wczoraj i dziś 2 krótkie przejażdżki - widzę drobne rozbieżności pomiędzy wskazaniami poszczególnych liczników np. skumulowane dane (po wyzerowaniu) i od tankowania (gdzie zrobiło się 0 po zatankowaniu). Przecież oba powinny wskazywać identycznie. Będę to obserwował.

Licznik się skasuje - to idę po nowe auto.

Dobrego dnia.
cos z elektronika
MARCO46
Posty: 288
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: KASUJĄCY SIĘ LICZNIK "OD TANKOWANIA DO TANKOWANIA"

Post autor: MARCO46 »

Cześć,

Załączone zdjęcia może już część z Was widziała w innym wątku.
Dziś podłączam je tutaj by być może zwrócić Waszą uwagę na coś czego nie dostrzegacie......chyba, że ja mam takiego pecha.

Na fotkach widać kuriozum, że od tankowania przejechane jest mniej km niż ma obecna trasa. Zdjęcia zrobione w ruchu na autostradzie. Dodam, że od tankowania powinien mieć ponad 5 km więcej od tego co jest przejechane w obecnej trasie bo przecież po tankowaniu wróciłem do domu i wyjeżdżałem dopiero po 2 dniach.

Dziś jechałem z domu do pracy.
Pokonałem dystans trochę ponad 18 km i się zatrzymałem.
Gdy ruszyłem miałem od zatankowania 8,8 km.

Auto odebrane niespełna 2 miesiące temu bo w poprzednim kasował się licznik......tylko tam kasował się do zera.

Czy ktoś z Was zauważył takie numery? Fakt, że ja nauczony doświadczeniem obserwuję te liczniki; Wy może niekoniecznie.
Załączniki
f2.jpg
f1.jpg
Black-end
Posty: 46
Rejestracja: 29 lis 2021, 09:09
model samochodu: Sportage V 1.6 T-GDI 150KM L

Re: KASUJĄCY SIĘ LICZNIK "OD TANKOWANIA DO TANKOWANIA"

Post autor: Black-end »

Miałem tak dwa razy, jak zalałem bak więcej niż do pierwszego odbicia.
MARCO46
Posty: 288
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: KASUJĄCY SIĘ LICZNIK "OD TANKOWANIA DO TANKOWANIA"

Post autor: MARCO46 »

Black-end pisze: 01 lip 2023, 10:01 Miałem tak dwa razy, jak zalałem bak więcej niż do pierwszego odbicia.
Ale co miałeś? Że skasował Ci się licznik np. po 20km od zatankowania?
I wtedy miałeś 0 czy zostało np. 10 km?
Czy że "zamieniły" Ci się liczniki tak jak na zdjęciach powyżej?

Tankuję zawsze do pierwszego odbicia - tylko stacje się zmieniają.
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: KASUJĄCY SIĘ LICZNIK "OD TANKOWANIA DO TANKOWANIA"

Post autor: fuTer »

Mi tez czasem resetuje się licznik od zatankowania. Ostatnio parę dni temu. Przejechałem 15 km po zatankowaniu, następnego dnia spalanie średnie się wyzerowało tak jakbym dopiero skończył tankować. Dodam tylko że tankowałem do drugiego odbicia. Będę obserwował czy jest jakaś zależność między kasowaniem licznika od zatankowania i tym do którego odbicia tankuję.
MARCO46
Posty: 288
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: KASUJĄCY SIĘ LICZNIK "OD TANKOWANIA DO TANKOWANIA"

Post autor: MARCO46 »

fuTer pisze: 01 lip 2023, 12:05 Mi tez czasem resetuje się licznik od zatankowania. Ostatnio parę dni temu. Przejechałem 15 km po zatankowaniu, następnego dnia spalanie średnie się wyzerowało tak jakbym dopiero skończył tankować. Dodam tylko że tankowałem do drugiego odbicia. Będę obserwował czy jest jakaś zależność między kasowaniem licznika od zatankowania i tym do którego odbicia tankuję.
Ponawiam pytanie z wcześniejszej wiadomości :
Tankujesz i licznik się kasuje po ruszeniu bo tak ma być.
Przejeżdżasz 20 , 70, 150 km i licznik Ci się samoczynnie kasuje; kasuje się pokazując od zatankowania przejechanych 0 km czy wyświetla jakąś inną liczbę km?
Zmienia się przy tym poziom paliwa?
Zmieniają się przy tym km pozostałe do przejechania?

Ja w poprzednim aucie (sportage V maj 2022) miałem :
- najpierw kasował się licznik od tankowania po jakiś 100 km; potem po 150-180; zawsze do zera ; nigdy nie zmieniały się km jakie zostały do przejechania
- potem zaczął się kasować po ca 70 km; też do zera ; km do przejechania bez zmian
- potem potrafił skasować się np. na odcinku 10 km 3 razy ; albo 2 na 10 km; takich podwójnych / potrójnych skasowań może miałem 4-5 przez rok
- na końcu zaczęły się przy kasowaniach zmieniać też km jakie mogę jeszcze zrobić na paliwie w zbiorniku
- sam stan paliwa czasem się zmieniał; czasem nie; czasem zmienił i wrócił po 15-20 km do tego sprzed kasowania.
Naprawy , wymiany części i inne działania serwisu nic nie dały.
Ostatnie 3 tankowania nie skasował się wcale.......ale zawsze przed ruszeniem / uruchomieniem silnika wyłączałem start / stop.


Teraz, w nowym aucie sportage V 2023, zauważyłem to co przedstawiłem na zdjęciach; "zamianę" liczników bo inaczej nie umiem tego nazwać.
Faktycznie przejechałem 29 km od zatankowania; dzisiejsza trasa około 19 km i skasowanie ; na wyświetlaczu zostało niespełna 9 km (tak jakby ją wykasował - licznik główny nie pokazuje setek metrów tylko pełne km) ale kilometry do przejechania również się zmieniły.
inquis
Posty: 1249
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KASUJĄCY SIĘ LICZNIK "OD TANKOWANIA DO TANKOWANIA"

Post autor: inquis »

Sorki MARCO, ale jak zaczniesz batalię o kolejną wymianę auta - niech to będzie tym razem elektryk 8-)
MARCO46
Posty: 288
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: KASUJĄCY SIĘ LICZNIK "OD TANKOWANIA DO TANKOWANIA"

Post autor: MARCO46 »

inquis pisze: 01 lip 2023, 13:42 Sorki MARCO, ale jak zaczniesz batalię o kolejną wymianę auta - niech to będzie tym razem elektryk 8-)
Tamtego nie potrafili naprawić.
Więc skoro pracownicy poszczególnych szczebli nie potrafili dogadać się z klientem , który składał im 2x propozycję odkupu i zakupu innego auta to finalnie obiło się to o prezesa , kt powtórzoną 3x propozycję przyjął.
...punkt porozumienia mówi, że nabywam auto wolne od wad.
Nic się nie działo. Zdjęcia pokazały coś innego.
Skasowanie o ostatnią przebytą drogę jest dla mnie nowością.
Auto będzie na wymianie oleju to niech spr; mają też wgrywać aktualizację do gpf-a i nawigacji - bo ponoć też takowa się pojawiła.

Trochę to trwało ale walka była skuteczna i to bez papugi.
MARCO46
Posty: 288
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: KASUJĄCY SIĘ LICZNIK "OD TANKOWANIA DO TANKOWANIA"

Post autor: MARCO46 »

Auto było na serwisie - wymiana oleju przed 3000 km.

Mieli spr 2 skasowania licznika - komp nic nie widzi; jazda próbna nic nie pokazała.
Jadę do domu i licznik skasował się na światłach.
Zdjęcia w załączeniu :
- od tankowania; mniej km niż przebyta trasa
- inf o jeździe; więcej km niż od tankowania
- od tankowania 121,4 km - ze stanem licznika głównego 2696 km; foto zrobione przed zdaniem na serwis - oni przejechali się potem kilka km.

Dodatkowo :
- wgrali aktualizację GPF-a
- nawigację ponoć mam najświeższą i niby ma się sama aktualizować
- woda na progach po deszczu to niby norma; tak samo jak woda w komorze silnika po wyjeździe z myjki bezdotykowej ......

Brak słów.
Załączniki
IMG_20230710_180442_resized_20230710_061857834.jpg
IMG_20230710_180432_resized_20230710_061857479.jpg
IMG_20230710_053402_resized_20230710_061856753.jpg
inquis
Posty: 1249
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KASUJĄCY SIĘ LICZNIK "OD TANKOWANIA DO TANKOWANIA"

Post autor: inquis »

WITAJ W MAGICZNYM ŚWIECIE KIA:) Ciesz się, że nalali Ci właściwy olej, bo nie wszyscy mieli takie szczęście :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”