Stukanie - plastik - słupek lewy od kierowcy

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Quben
Posty: 30
Rejestracja: 08 cze 2023, 15:45
model samochodu: Kia XCeed 1,5 T-GDI

Stukanie - plastik - słupek lewy od kierowcy

Post autor: Quben »

Cześć, Jestem posiadaczem Kia Xceed 1,5 T-Gdi 2021 rok (przebieg ok. 19tys km). Mam problem związany z występowaniem stuku w momencie ruszania i hamowania wydaje mi się, że z rejonu lewego słupka od strony kierowcy (pomiędzy tylną kanapą, a fotelem kierowcy). Dźwięk jest również słyszalny podczas przejazdu np. po zwalniaczu prędkości w momencie najechania na niego tylną osią. Dźwięk mogę opisać jak by plastik był poddawany naprężeniu (coś jak by skrzypienie, trzask, stuk). Szczególnie odczuwalny jest przy hamowaniu. Przejrzałem forum i posprawdzałem najbardziej prawdopodobne przyczyny:
- tylną kanapę - rygle owinąłem izolacją, jeździłem ze złożoną kanapą - nie pomaga,
- tylna klapa - rygle owijałem izolacją, regulowałem odbojniki - nie pomaga,
- rygle drzwi przednich i tylnich - owijałem izolacją i testowałem - nie pomaga.
- próbowałem przy ustawieniach różnych wysokości poziomu pasa - nie ma wpływu
- nadmieniam, że wyciągałem wszystko z auta (osławione okulary, gaśnice, pozostałe elementy itd.) także to na pewno nie to
Co może być przyczyną? Macie może jakieś doświadczenia? Ktoś miał podobny problem? Wydaje mi się, że dźwięk pochodzi z rejonu plastików w słupku, czy przechodzą przez niego jakieś elementy, które mogą powodować takie objawy?
Będę wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam Kuba :)
Robert74
Posty: 6
Rejestracja: 30 lis 2020, 10:00
model samochodu: Kia xceed

Re: Stukanie - plastik - słupek lewy od kierowcy

Post autor: Robert74 »

Miałem podobny problem,u mnie wystarczyło przesmarowanie uszczelek w drzwiach ,przynajmniej tak mi powiedziano w aso
kr_rz
Posty: 7
Rejestracja: 04 maja 2021, 15:14
model samochodu: XCEED XL 1.6 T-GDI

Re: Stukanie - plastik - słupek lewy od kierowcy

Post autor: kr_rz »

A spróbuj zapiąć pasy na tylnej kanapie.
Deepsea
Posty: 187
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: Stukanie - plastik - słupek lewy od kierowcy

Post autor: Deepsea »

Mówisz o środkowym słupku od strony kierowcy? Tym między przednimi i tylnymi drzwiami? Jeśli tak to przejedź się bez zapiętego pasa, ale gdzieś klamrę umocuj żeby zwijacz nie pracował i zobacz czy coś się zmieni.
Uszczelki to też nie zły trop. Zawsze po myciu auto nagle jest jakby sztywniejsze :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”