Xceed - czy nadaje się jako auto 2+2 do miasta?

forum użytkowników modelu Kia XCeed
PowerMario1978
Posty: 104
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Xceed - czy nadaje się jako auto 2+2 do miasta?

Post autor: PowerMario1978 »

To ja bym sie skrzynia tak bardzo nie przejmował. Wymiany sprzegieł raczej nie doczekasz 😀
A co do działania samej skrzyni to chyba najbardziej irytujaca jest w korkach gdzie ciągnie na półsprzęgle. Ale też jest IMO kwestia stylu jazdy i wyczucia żeby zatrzymać się do zera i ruszyć jeszcze raz zamiast tak pełzać.
Ja jeździłem tylko na jazdach próbnych po mieście i mi się jeździło dobrze.
Jeśli chodzi o kombi/xceed to xceed jest dla mnie ładniejszy ale ten bagażnik raczej mały dlatego u mnie jest kombi. Nie powiedziałbym że pali więcej albo że jest mniej zwinny. Większym problemem jest raczej wyciszenie - ogólnie słaby element w tej rodzinie a w kombi jest chyba najgorzej.
kotlet
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2023, 00:42

Re: Xceed - czy nadaje się jako auto 2+2 do miasta?

Post autor: kotlet »

Jeśli chodzi o 1,2 puretech w autach PSA, to mam taki silnik w jednym z aut, 130 koni z przekładnią EAT6 (teraz montują 8 biegową). Kilka miesięcy temu byłem na akcji serwisowej polegającej na wymianie paska rozrządu. Przebieg prawie 100 tysięcy kilometrów, w sumie - odpukać - jak na razie nic się nie działo ani z silnikiem, ani ze skrzynią.

Xceeda biorę też z automatem, przypuszczam że faktycznie będzie mniej trwały, no cóż - pożyjemy, zobaczymy.
Jacek_Do
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2022, 11:54
model samochodu: Kia xCeed

Re: Xceed - czy nadaje się jako auto 2+2 do miasta?

Post autor: Jacek_Do »

Xceed nie nadaje się na 2+2 w fotelikach. Chyba że osoby z przodu mają po 150cm wzrostu.
W innym wypadku dzieci nieustannie będą miały nogi na oparciu przednich foteli.
Najlepiej podjedź do dealera z fotelikiem i pociechą i sprawdź jak to wygląda.
Ja bym brał mninimun Ceed SW lub ProCeed o ile mają większy rozstaw osi, o bagażniku nie wspomnę.
Xceed jest dobrym autem dla dwóch osób.
Ja bym chyba jednak poszukał czegoś większego coś jak minivan lub właśnie wiekszy SUV, takie minimum to jak pisałeś np. Sportage.
Jak stare auto ci się zacznie sypać to zostaniesz z małym samochodem i co wtedy z dalszymi wyjazdami? To będzie męczarnia.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 605
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Xceed - czy nadaje się jako auto 2+2 do miasta?

Post autor: Tolinek »

O, dobry punkt Jacek_Do. Mam 2 foteliki i dwoje dzieci 3.5 roku i 6.5 lat. W xceedzie jak się młodsze zezłości to wyciąga kopytka i mnie kopie, co czuję. Gdy miałem tucsona i stasze było młodsze, i próbowało tego samego to sięgało do oparcia tylko palcami więc nie czułem. Fuckt, że w tucsonie był solidny kawał plastiku na wysokości nóg dzieci a w iksie go nie ma. W xceed nawiew z tyłu środkowej konsoli mam brudny i obkopany z obu stron bo dziewczyny opierają o niego nogi (młodsza trochę na siłę zgapia od starszej, bo ledwo sięga). Robią to bez względu na to czy jest to 3 kilometry do przedszkola czy 300 do Warszawy. To też chyba z nudów bo muszą zrobić mały szpagat aby o niego nogę oprzeć. Mam 175 cm wzrostu, żona ma 178cm.

Edit: Właśnie mi żona przypomniała że konsola centralna z tyłu w tucsonie też była obkopana i porysowana tylko trochę niżej. W tucsonie podłokietnik był najwyższym punktem więc nie było na nim widać rys tylko materiał się brudził.
Załączniki
20230531_183557.jpg
20230531_183536.jpg
Ostatnio zmieniony 31 maja 2023, 19:27 przez Tolinek, łącznie zmieniany 1 raz.
kotlet
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2023, 00:42

Re: Xceed - czy nadaje się jako auto 2+2 do miasta?

Post autor: kotlet »

Jacek_Do pisze: 31 maja 2023, 11:02
Ja bym chyba jednak poszukał czegoś większego coś jak minivan lub właśnie wiekszy SUV, takie minimum to jak pisałeś np. Sportage.
Jak stare auto ci się zacznie sypać to zostaniesz z małym samochodem i co wtedy z dalszymi wyjazdami? To będzie męczarnia.
Tytuł wątku zawiera "do miasta" :)
Fancik
Posty: 46
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:24
model samochodu: Kia Ceed 2013 i XCeed 1.5 2022/23 automat

Re: Xceed - czy nadaje się jako auto 2+2 do miasta?

Post autor: Fancik »

Każdy ma inne wymagania i trudno radzić . Wożę dwa foteliki i dwóch wnuków z tyłu .Nikt nie narzeka a bagażnik jest pusty i można włożyć do niego całkiem sporo. Fakt że nie jest to bez przerwy tylko okazjonalnie. I tu jest największy problem dla kupującego takie auto. Bo jeśli dzieci podrosną to już bez fotelików jazda o ile jeszcze będzie to auto w rodzinie . A z czasem dzieci już nie będą już wożone więc poco większe auto . Osobiście kupiłem ten model po zmianie z CEED II z 2013 z rozmysłem bo mi się spodobał i nie widzę różnicy w wielkości , a zaliczyłem rodzinny wyjazd do Chorwacji kilka razy i nie miałem problemu z zapakowaniem .Fakt dzieci rosną więc w tym modelu na wszelki wypadek dołożę boks na dach i na pewno będzie dobrze.Ale to tylko na czas wakacji . W normalnej miejskiej jeździe nie widzę problemu dla 2+2 ale to tylko moje zdanie ....Reszta należy do osobistych waszych decyzji a takie nasze pisanie ma tylko wam pomóc.....pozdrawiam
kotlet
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2023, 00:42

Re: Xceed - czy nadaje się jako auto 2+2 do miasta?

Post autor: kotlet »

Wraz ze zwiększaniem się wieku dzieci, ilość bagażu spada. Przynajmniej tak jest u mnie. Odpadają łóżeczka, wanienki, pampersy i inne pierdoły, więc być może będę się czasem wybierał gdzieś dalej xceedem. Bagażnik nie jest znowu jakiś mikroskopijny.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Xceed - czy nadaje się jako auto 2+2 do miasta?

Post autor: Lunar GT »

kotlet pisze: 06 cze 2023, 14:30 Wraz ze zwiększaniem się wieku dzieci, ilość bagażu spada.
Jak się bawisz w sporty zimowe to może być odwrotnie.
Insider
Posty: 10
Rejestracja: 04 cze 2023, 12:54
model samochodu: Xceed 1.6 204PS 7DCT Platinum
Lokalizacja: Germany

Re: Xceed - czy nadaje się jako auto 2+2 do miasta?

Post autor: Insider »

Panowie- takie rzeczy jak wanienki, sprzęt plażowy, sprzęt zimowy lepiej kupić/wypożyczyć na miejscu niż kupować większe auto w tum celu które do tego przyda się raz w roku.
kotlet
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2023, 00:42

Re: Xceed - czy nadaje się jako auto 2+2 do miasta?

Post autor: kotlet »

Lunar GT pisze: 06 cze 2023, 15:28
kotlet pisze: 06 cze 2023, 14:30 Wraz ze zwiększaniem się wieku dzieci, ilość bagażu spada.
Jak się bawisz w sporty zimowe to może być odwrotnie.
Nie bawię się, w ogóle nie lubię zimy i właściwie nigdy nie jeżdżę autem na jakiekolwiek zimowe urlopy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”