Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

forum użytkowników modelu ProCeed
ProCee_d56
Posty: 469
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: ProCee_d56 »

Tak mało logicznego wpisu jaki umieścił marek3003 dawno nie widziałem, ponieważ porównał dojcze diesel 3.0 do silnika benzynowego KIA Proceed 1.6 GT.
Jeżeli już, to trzeba te dojczlandy porównywać do silnika KIA Stinger 3.3. Wtedy okaże się, że Stinger ,,połknie'' te dojczlandy bez ruszania się z miejsca, ponieważ 100 km/h KIA Stinger osiąga już po 5,3 sek. a nawet zdarza się, że po 4,9 sek.
Dobrze, że nikt tu nie porównuje Proceeda 1.6 GT z jakimś draxterem...
A poza tym diesel nie nadaje się do jazdy sportowej, to silnik do ciężarówek i samochodów dostawczych. Tyle.
Ponadto samochód najlepiej kupić po jeździe testowej. Salony KIA mają Proceed 1.6 GT do jazd testowych, gdzie samemu ocenia się miedzy innymi głośność wydechu i opon oraz wytłumienia.
Co się tyczy natomiast spalania przez Proceed 1.6 GT, to jest takie stare, chłopskie powiedzenie ,,jak kogoś nie stać na owies, to niech nie kupuje konia''.
Jest tak dużo szajsu niemieckiego, francuskiego albo włoskiego czy hiszpańskiego, że jest w czym wybierać. Napisałem ,,szajsu'', ponieważ są one tak bardzo usterkowe (trzeba tylko poczytać różne fora i zamieszczane co jakiś czas zestawienia bezawaryjności, że nie można zrozumieć tych klakierów ,,zachwycających'' się nimi w różnego rodzaju pisemkach motoryzacyjnych i testach jakichś ,,redaktorków testujących''.
Wydech w Proceed 1.6 GT jest taki jaki miał być. Ma się podobać tym, którzy chcą taki mieć w samochodzie i tyle.
Najlepiej samemu oceniać samochód przed zakupem. To będzie najbardziej miarodajne i wiarygodne, a nie czyjeś oceny i podpowiedzi.
Oczywiści możesz pytać, ale kieruj się własnym rozumem i własnymi doznaniami oraz odczuciami.
I pamiętaj, że zgodnie ze starym powiedzeniem - gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania.
A teraz ,,tomaszko'' podejmuj decyzję samodzielnie..., żeby mieć w przyszłości zadowolenie i radość z jeżdżenia Proceedem 1.6 GT.
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
tomaszko
Posty: 113
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: tomaszko »

Jasne, opinie sobie wyrobiłem po jeździe testowej bo przed jazdą było coś na zasadzie: Panie podoba mnie się, zapakuj pan, bierę!

Właściwie moje dylematy sprowadzają się do pytania czy da się coś zrobić, żeby poprawić buczenie opon, pierdzacy tłumik i jakie to przynosi efekty. To jest coś czego sam nie sprawdzę, mogę polegać na opiniach. Z tego co da się wyczytać to coś tam się da, coś tam pomaga, ale nie adekwatnie do włożonego wysiłku, tak to się da zrozumieć.
ProCee_d56
Posty: 469
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: ProCee_d56 »

,,tomaszko'', a orientujesz się ile osób kupiło Proceed 1.6 GT i ile osób z tej liczby chce zmieniać wydech, zawieszenie, wygłuszenie tego samochodu i jakieś inne wymysły powprowadzać?.
Czy dla Ciebie jakiś niewielki odsetek tych niezadowolonych jest odzwierciedleniem faktycznej sytuacji?
Jeździłeś tym samochodem i nie zwróciłeś uwagi, że coś Tobie przeszkadza, że nie chcesz opcji GT albo w ogóle Proceeda?
Można iść do salonu sprzedaży samochodów francuskich (jeżeli lubisz takie), kanapowców bujających się na drodze jakby wisiały na gumie, wydech zdławiony tylko syczy, zawodna elektronika a wygląd jak wykopany z innej epoki.
Dla mnie temat jest wyczerpany, ponieważ to Twój wybór i Twoja decyzja.
Dla mnie jest to świetny samochód, świetnie wykonany i mający bardzo ładny, ponadczasowy wygląd.
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
Awatar użytkownika
Impress
Posty: 91
Rejestracja: 19 mar 2021, 10:09
model samochodu: ProCeed GT '21

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Impress »

ProCee_d56 pisze: 06 cze 2023, 11:09 Tak mało logicznego wpisu jaki umieścił marek3003 dawno nie widziałem, ponieważ porównał dojcze diesel 3.0 do silnika benzynowego KIA Proceed 1.6 GT.
Jeżeli już, to trzeba te dojczlandy porównywać do silnika KIA Stinger 3.3. Wtedy okaże się, że Stinger ,,połknie'' te dojczlandy bez ruszania się z miejsca, ponieważ 100 km/h KIA Stinger osiąga już po 5,3 sek. a nawet zdarza się, że po 4,9 sek.
Dobrze, że nikt tu nie porównuje Proceeda 1.6 GT z jakimś draxterem...
A poza tym diesel nie nadaje się do jazdy sportowej, to silnik do ciężarówek i samochodów dostawczych. Tyle.
Ponadto samochód najlepiej kupić po jeździe testowej. Salony KIA mają Proceed 1.6 GT do jazd testowych, gdzie samemu ocenia się miedzy innymi głośność wydechu i opon oraz wytłumienia.
Co się tyczy natomiast spalania przez Proceed 1.6 GT, to jest takie stare, chłopskie powiedzenie ,,jak kogoś nie stać na owies, to niech nie kupuje konia''.
Jest tak dużo szajsu niemieckiego, francuskiego albo włoskiego czy hiszpańskiego, że jest w czym wybierać. Napisałem ,,szajsu'', ponieważ są one tak bardzo usterkowe (trzeba tylko poczytać różne fora i zamieszczane co jakiś czas zestawienia bezawaryjności, że nie można zrozumieć tych klakierów ,,zachwycających'' się nimi w różnego rodzaju pisemkach motoryzacyjnych i testach jakichś ,,redaktorków testujących''.
Wydech w Proceed 1.6 GT jest taki jaki miał być. Ma się podobać tym, którzy chcą taki mieć w samochodzie i tyle.
Najlepiej samemu oceniać samochód przed zakupem. To będzie najbardziej miarodajne i wiarygodne, a nie czyjeś oceny i podpowiedzi.
Oczywiści możesz pytać, ale kieruj się własnym rozumem i własnymi doznaniami oraz odczuciami.
I pamiętaj, że zgodnie ze starym powiedzeniem - gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania.
A teraz ,,tomaszko'' podejmuj decyzję samodzielnie..., żeby mieć w przyszłości zadowolenie i radość z jeżdżenia Proceedem 1.6 GT.
Podpisuje się pod tymi słowami. Warto dodać, że wspomniane przez Marka Audi A7 ma silnik 2.8 FSI o mocy 204 koni (więc identycznie jak Proceed GT) i ma przyspieszenie do 100 na poziomie 7,9s więc przegrywa z prockiem, natomiast nowe A7 w wersji 2.0 TDI również o mocy 204 koni ma 8,3s do setki. Więc chyba nie jest tak źle z tym naszym prockiem, gdzie da się wykręcić czasy poniżej 7s.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Marek3003 »

Jezu przecież napisałem, BYLE JAKIE Audi czy Bmw 3.0 diesel. Kolega ma A7 3.0 d 313 km przyspieszenie 5,3. Ale nawet jakby miał słabsze 245 km to miałby 6,3. Tak trudno zrozumieć? Stare E60 3.0 d 218 km ma 7,1 a mocniejsze 272 km -6,5 i uwierzcie, że nic nie zrobicie Proceedem. Wiem bo sprawdzałem! Porównajcie moment obrotowy i przyspieszenie powiedzmy od 160 do 200. Ani takie 20 letnie Bmw ani 10 letnie A7 ani Proceed GT to nie jest sportowy samochód.
ProCee_d56
Posty: 469
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: ProCee_d56 »

Marek3003, kup ten byle jaki niemiecki 3.0 i będziesz szczęśliwy. Tak sądzę.
Nic też nie poradzę, że nie widzisz różnicy pomiędzy silnikiem 3.0 6 cylindrów, a 1.6 4 cylindry.
Nic też nie poradzę, że nie wiesz jaka jest różnica w momencie obrotowym diesla i benzynowego. Diesel to ,, ciężarówka" na długie trasy.
I nie porównuj diesla z silnikiem benzynowym.
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
saron22
Posty: 602
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: saron22 »

Ja bym wziął jeszcze pod uwagę cenę zakupy NOWEGO Proceeda oraz NOWEGO A7 3,0. Za cenę jednego Audi kupisz 3 Proceed wiec co ty chcesz porównywać? Idź i kup Audi bo to że A7 jest lepsze, mocniejsze i lepiej wykonane to żadna tajemnica. Dziwię się, że odrazu nie kupiłeś Audi tylko zawracałeś sobie głowę Proceed. No chyba że funduszy zabrakło…
tomaszko
Posty: 113
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: tomaszko »

Temat trochę ucieka na bok.
Nie chodzi tu o wyższość tego tamtego, nikt się tym nie będzie ścigał od świateł do świateł, jest dużo rzeczy, które mi odpowiadaja w tym samochodzie ale jest kilka (w/w) które bym zmienił, poprawił. Jeździłem 30 min. To są rzeczy, na które zwróciłem uwagę, trochę poczytałem i nie jestem jedyny, któremu takie, a nie inne rozwiązania średnio odpowiadają. Wiem, że da się głośnik wyłączć, zmienić opony, coś tam można poprawić i zająć się z innymi problemami, które wyjdą w trakcie ;)
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Marek3003 »

Tak, trochę zmian można wprowadzić. Każdy robi co może😂
P.S.
Śmieszy mnie ta fobia antyniemiecka. Gdyby była na poważnie to cały nasz kochany rząd jeździł by np. Kijankami ale nie Bmw i Audi czasem Skody które ciężko nazwać czeską myślą technologiczną 😀
Ale może jest już blisko, w końcu nagle K2 okazał się lepszy od Leopardów, Challengerów itd
Nigdy nie twierdziłem, że chce kupić diesla. Mocną 3 litrową benzynę oczywiście.
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Marcin_1976 »

W mojej opinii, gdyby patrzeć na osiągi to GT nijak ma się do np Focusa RS, czy Leona Cuprę. Za to wygrywa z nimi wszystkimi ceną i linią auta. Możesz na nie patrzeć i chyba nigdy się nie znudzi.... :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”