Czas oczekiwania na nowe Niro

forum użytkowników Kia Niro
darektos@tlen.pl
Posty: 21
Rejestracja: 17 maja 2023, 18:17
model samochodu: Niro

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: darektos@tlen.pl »

EURO-KAS Katowice
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: marcinos »

Duże miasto a nie pipiduwa czyli to zmienia postać rzeczy.
FHDaddy
Posty: 7
Rejestracja: 09 paź 2022, 16:25
model samochodu: Kia Niro EV

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: FHDaddy »

Wygląda to skrajnie nieprofesjonalnie, bo okazuje się że auta po zmianie cennika są dostarczane wcześniej niż te zamówione w pierwszej połowie zeszłego roku przed podwyżkami. KIA skutecznie zniechęca do siebie klientów działając w tak nierzetelny sposób i siląc się za każdym razem tylko na kopiowaną treść maila i nie nawiązując żadnej handlowej interakcji z klientem.
Pozostaje czekać lub zgłaszać sprawę do sądu. Oddadzą różnicę cennikową i wybieram się do innego dealera. W końcu gdybym jako klient wiedział, że sytuacja będzie tak beznadziejna a kia zachowa się tak nieprofesjonalnie wybrałbym zupełnie innego producenta i zaoszczędził pieniądze. Dzisiaj już nic w cenie z zeszłego roku nie kupię.
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: tomekjulia »

Do pazdziernika 2022 była gwarancja ceny. Jak zamówiłeś w czerwcu 2022 to ją nadal posiadasz . Radzę się ogarnąć i nie wypisywać głupot 8-)
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: marcinos »

Ja już nie zamierzam czekać na swój tylko biorę od ręki ten co jest dostępny w innym mieście. Różnica taka, że zamiast białego będą miał czerwony i właśnie jestem w trakcie załatwiania formalności. O ile dogadamy się w kwestii wyceny mojego obecnego samochodu bo tutaj są rozbieżności. W przypadku jak się nie dogadamy to czekam na zamówiony.
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 212
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Legal »

Auto w rozliczeniu to wielki bonus dla kupującego. Weź to pod uwagę. Zazwyczaj salon gwarantuje, że masz czym jeździć do dnia odbioru. U mnie to tak wyglądało, że salon znał kwotę dopłaty, którą ja zaakceptowałem. I od tego momentu mniejsze znacznie miała wielkość i powód ich rabatu oraz cena odkupu starego. Znaczenie miało tylko utrzymanie różnicy.
No więc przez trzy tygodnie jeździłem ich czterema :!: samochodami, bo nabywca pojawił się szybciej, niż przewidywaliśmy.
Ten typ dealu, to umowa wiązana. Nikt Ci nie broni samemu bawić się w sprzedaż i płacić potem pełną kwotę za nowy samochód. Na pewno wyjdziesz na tym kilka tysięcy do przodu. Ale nie wiesz kiedy sprzedasz i ile czasu będziesz bez auta.

Co do czerwonego - sam bym się zamienił za Steel Grey na Runway Red. Mam 1600 km - może jesteś chętny ;)
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: marcinos »

Ale ja o tym wiem i godzę się na to bo trzy razy tak robiłem ale dymać się też nie dam. Do tej pory wiedziałem dokładnie ile dostanę i miałem na to potwierdzenie mailowe. Teraz tego nie mam i sprzedawca mimo, że to dwie odrębne transakcje czeka aż podpiszę umowę leasingu aby mógł ode mnie wziąć samochód. Czyli podpiszę umowę, pojadę 300 km po to aby cwaniaki wjechały na swój warsztat, zaczęli mi wyliczać i rzucą mi śmieszną cenę stawiając mnie pod ścianą. Jeżeli chcą sprawdzać samochód, który cały czas jest serwisowany w ASO to możemy pojechać do warsztatu niezależnego. Była u mnie w piątek Pani z leasingu, wszystko było gotowe ale ostatecznie zrezygnowałem z podpisu i coś czuję, że nic z tego nie będzie bo czas mi się kurczy. Wkrótce jadę na weekend a 31.07 jadę na urlop i samochód muszę mieć. A zielony...no, nie podoba mi się, wyglądał całkiem ok dopóki go nie zobaczyłem w realu. Najgorzej i tak wygląda czarny...
Acha, leasing nie biorę w KIA tylko gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 212
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Legal »

marcinos pisze: 03 cze 2023, 21:37 A zielony...no, nie podoba mi się, wyglądał całkiem ok dopóki go nie zobaczyłem w realu.
Steel Grey to stalowo szary, nie zielony :?
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: marcinos »

No tak, pomyłka...to i tak jeszcze gorzej bo jestem przeciwnikiem czarno- szaro-burych kolorów, które zalały polskie ulice 🙂
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 212
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Legal »

Trzeba przyznać, że 'polityka' kolorów KIA to same wyprane barwy, a oferta 8 kolorów, z czego dwa są białe i dwa prawie czarne jest trochę śmieszna.
Hyundai chyba ma tak samo.
Jedyne intensywne kolory to niebieski i czerwony. Miałem Sportage w kolorze Canyon Silver (C2S) i ten był piękny. Oczywiście nie był ani odrobinę srebrny, jak wskazuje nazwa :)
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”