Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

forum użytkowników modelu Kia XCeed
kotlet
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2023, 00:42

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: kotlet »

A no właśnie, wypasiony xceed nadal będzie półśrodkiem. Dla mnie to auto ma bardziej sens wtedy, gdy jest tanie. A jeśli rata za auto ma już trochę boleć, to niech boli jeszcze bardziej, ale ja za to nie mam mieć co chwilę poczucia, że jadę autem, które jednak w założeniu zostało zaprojektowane jako budżetowe.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: Lunar GT »

Nie wiem czy warto, nie wiem co zrobisz ale jest mnóstwo wpisów osób które po krótkim czasie żałują że nie dokupiły tego czy tamtego, mnóstwo wpisów że nie chciały jakiegoś wyposażenia czy systemu a po krótkim korzystaniu z niego już nie chcą samochodu bez tego, więc dobrze się zastanów nim podejmiesz pochopną decyzję bo jakiś czas będzie Cię później męczyła a to jest niezdrowe.
kotlet
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2023, 00:42

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: kotlet »

Mam wrażenie, że w wersji M jest wystarczająco dużo jak na daily car. Przynajmniej dla mnie. Gdybym miał wydać 140- 150 tysięcy, to bym jednak rozglądał się za czymś innym.
rasen
Posty: 6
Rejestracja: 09 maja 2023, 14:16
model samochodu: TBD

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: rasen »

Jeździłem wersją M i czuć biedę w stosunku do BL. Trudniej będzie takie coś sprzedać za ~5 lat.

@kotlet jestem po kilkunastu jazdach testowych, zamieszczę swoje wrażenia, może ułatwi ci to wybór ;) Za 150k nie znajdziesz nic ciekawszego (jak znajdziesz to daj znać):
- Mazda CX-30 - materiały spoko, brzydki wyświetlacz centralny, obrzydliwe plastiki nad nadkolami, odpadła
- Audi Q3 Sportback - duże rozczarowanie, nie było efektu wow po wejściu do środka, system VW tragiczny, lepsze wyciszenie w stosunku do Xa, lepsza praca skrzyni w trybie dynamic, szału nie zrobiło
- Peugeot 308 - piękny w środku i cudowny z zewnątrz, wygodne fotele, mała kierownica wkurza, żona nie umiała tak ustawić by widzieć zegary, szkoda, że nie mają 4-ro cylindrowców (to był deal-breaker bo ten 1.2 PureTech na autostradzie średnio się spisywał)
- Opel Astra - jw. poza kierownicą
- Cupra Formentor - z zewnątrz świetna, mocny kandydat, w środku ładnie, choć niektóre plastiki bardzo słabe (plastikowa nakładka na dolnym ramieniu kierownicy zakończona na ostro, kłuje w dłonie xD), szkoda, że wszystko jest dotykowe, po 1h jazdy bolały nas plecy z foteli (kubełkowe), może szczegół, ale denerwowało nas, że przez przednią szybę cały czas widać duży fragment maski, mocno słońce się od niej odbijało i raziło w oczy, za 160k można skonfigurować spoko wyposażoną opcję, cały czas kusi wyglądem... może jeszcze jedną jazdę zrobię?
- VW T-Roc - przejechaliśmy się, ale nie podoba nam się z zewnątrz (trochę dziadkowóz), w środku przeciętnie
- Kia Niro - siedzi się zdecydowanie wyżej niż w X, komfortowo, ma mniejszy zryw, ale skrzynie chodzi płynniej, te nowe wyświetlacze w salonie wyglądały ładnie, ale podczas jazdy szału nie robiły, chętnie bym jeszcze Sportage przetestował, ale może być za duża dla nas
+ wiele innych obejrzanych w salonie (Skoda zrobiła spore wrażenie ceną w stosunku do jakości wykonania, warto obczaić!)

Po tych wrażeniach kompletnie się nie zgadzam, że Kia to marka budżetowa. Na pewno nie ma modeli/wersji typowo premium jak BMW, ale w "normalnym" segmencie nie odstaje od innych marek.
melonme pisze: 24 maja 2023, 18:47 Dobra decyzja, ja kupiłem BL + i jestem mega zadowolony. W GT są fotele z alkantary ale niewygodnie się wsiada dochodzi jeszcze szyberdach, ale wtedy niżej jest podsufitka z tyłu. Z GT to tylko wziął bym kierownicę bo jest fajniejsza. Fotele w BL+ są naprawdę bardzo wygodne.
Jeszcze dopytam o skórę w BLP. Czy jest to na pewno skóra naturalna? W dwóch salonach powiedzieli mi, że ekologiczna. Autor kanału "Kia oczami doradcy" zapewnia, że naturalna. W cenniku też nie jest zaznaczone, że ekologiczna, więc teoretycznie powinna być naturalna (tam gdzie jest eko to wyraźnie to zaznaczają). Poza tą kwestią to jeszcze kolor trzeba wybrać :D Celadon żonie się nie podoba, Penta Metal bezpieczny, Yucca ciekawy ale może się znudzić, Lunar Silver interesujący i praktyczny, Infra Red też nieźle leży... :D
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: colins »

Ani się waż rozważać grupę VAG, a już Skodę, to całkiem sobie odpuść. :mrgreen:
I piszę to jako właściciel nowej Octavii, która również przyciągnęła mnie ładnym wyglądem, a dopiero potem pokazała prawdziwe oblicze z awarią skrzyni biegów włącznie.
Dodam, że ten cały infotainment VAG, to jest jedna wielka porażka informatyczna i jego bolączki mogę wymieniać długo.
Nie muszę chyba dodawać, że to samo jest w oglądanym przez Ciebie Formentorze, którym zresztą też miałem okazję jeździć i nawet w trakcie jazdy próbnej sypnął błędami. :D
Tak więc radzę głęboko się zastanowić przed wyborem czegoś ze stajni VAG.
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: Niko123 »

- Mazda CX-30 - materiały spoko, brzydki wyświetlacz centralny, obrzydliwe plastiki nad nadkolami, odpadła
wlasciewie to odpadla przez nadkola ?

To jedno z najladniejszych aut w klasie, najlepsze materialy i wyciszenie w klasie.
Bardzo dobre prowadzenie bo uklad kieroniczy nie jest mocno wspomagany jak w moich testach bmw x1 i uklad kierowniczy daje wiele informacji co sie dzieje z autem.
Ceny bardzo dobre maja i pelne 6 lat gwarancji na wszystkie podzespoly.
Ja kupilem nissana juke i zaluje ze nie doplacilem do cx30 bo w rodzinie jest wlasnie taka i miedzy autami jest przepasc w wszystkim, jakosci, spasowania, wciszenia, prowadzenia i do tego 2.0 150 ps mazdy srednio spala mniej od 1.0 3 cylindry 114 ps nissana juke i to jest smiech na ssali.
juke 3 lata gwarancji
Mazda plene 6 lat gwarancji
rasen
Posty: 6
Rejestracja: 09 maja 2023, 14:16
model samochodu: TBD

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: rasen »

Niko123 pisze: 04 cze 2023, 13:36 - Mazda CX-30 - materiały spoko, brzydki wyświetlacz centralny, obrzydliwe plastiki nad nadkolami, odpadła
wlasciewie to odpadla przez nadkola ?
Prowadziła się w porządku, ale tych plastików nie strawię :D

Obrazek
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: Niko123 »

W innych kolorach tego tak nie widać
Ale tak na marginecie wole takie plastiki na zewnatrz jak skodowskie plastiki w kabinie , bo na codzien auto prowadzisz w kabinie a mazda ma materialy premium a nawet lepsze od plastikowej audi q3.
Kazdy kupuje co chce ale masz agrument tak ize sa wazne inne aspekty, prowadzenie, jakosc, wyciszenie, dlugosc gwarancji, bezawaryjnosc.
Załączniki
thumb-article-600-tmain.jpg
thumb-article-600-tmain.jpg (84.88 KiB) Przejrzano 789 razy
kotlet
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2023, 00:42

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: kotlet »

Zahaczyłem i o salon Mazdy, usiadłem sobie w CX-30, auto z wyglądu bardzo mi się podoba, środek też ładny, ale wydał mi jakiś taki klaustrofobiczny. Stąd nie interesowałem się bliżej tym autem, nie wiem też czy na pewno dealer był w ogóle zainteresoway sprzedażą aut, skoro kręciłem się z pół godziny po salonie i nikt do mnie nie podszedł. Czasami ogólnie mam wrażenie, że sprzedawcy aut japońskich robią łaskę, że komuś wydadzą cud techniki pod postacią japońskiego samochodu.

Wracając do tematu, to biorę wersję M+smart+18, taki standard. Skrzynia automatyczna, bo zmianę biegów uważam za bezsensowną czynność. Szukałem w miarę taniego auta głównie do miasta, nawet miałem na oku Mini Countrymana, bo jest "jakiś", ale... wersja hybrydowa za około 180 tysięcy po prostu mnie nie zachwyciła podczas jazdy próbnej, a za 150-160 bym w ogóle miał czystą benzynę 3 cylindrową 1,5 o mocy 136 koni ze średnim wyposażeniem, uznałem więc, że nie warto. Naprawdę, nie gorzej wypadła w czasie jazdy Kia X-ceed, więc biorąc poprawkę na cenę o co najmniej 30-40 tysięcy złotych niższą niż Mini, uważam ją za uczciwie wycenione auto.
Insider
Posty: 10
Rejestracja: 04 cze 2023, 12:54
model samochodu: Xceed 1.6 204PS 7DCT Platinum
Lokalizacja: Germany

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: Insider »

dobry wieczor wszystkim
ja po 20 latach z Bmw pożegnałem się na razie z ta marka i przesiadłem się na Kia XCeed 1.6 T-GDI DCT Platinum nowy model.
od 20 lat mieszkam na zachodzie Niemiec i Niemcy nie maja kompleksów i bardzo chętnie szukają alternatyw
np rekordy sprzedaży bije Dacia
sprzedałem auto (BMW Gran Turismo 335i), szukałem czegoś mniejszego, dobrze wyposażonego i w miarę szybkiego-
i wygrała Kia Xceed /następne miejsce miał Golf GTI 7 po lifcie
Jestem bardzo zadowolony, auto jest bardzo dobrze wyposażone, dobrze się odpycha, 7 lat gwarancji ...w wielu testach w De to auto wygrywa np z Mercedesem Gla itd opinie w De są o tej marce i tym modelu bdb
Nie żałuje zakupu i nie widzę większych różnic w eksploatacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”