Realny czas oczekiwania na Proceed

forum użytkowników modelu ProCeed
JacekK.
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2023, 18:16
model samochodu: Kia Proceed GT

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: JacekK. »

JacekK. pisze: 17 maja 2023, 18:19 Zamówienie 10.02 i jeszcze nie ma VIN-u
Proceed GT (TEC+Experience Green)
Update:
Dzisiaj tj. 02.06 dostałem informację od Kii, że auto zastało wyprodukowane. Dzwonił też dealer, że samochód za tydzień powinien być na krajowym składzie, a za dwa tygodnie u dealera. Pozdro
nrg
Posty: 53
Rejestracja: 03 kwie 2023, 13:20
model samochodu: Kia ProCeed GTLine 1.5T-GDI

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: nrg »

Czyli 4 miesiące :( :?
dorious
Posty: 117
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: dorious »

Zamówiony 18.02 odebrany wczoraj.
Kamil198430
Posty: 19
Rejestracja: 14 cze 2023, 16:47
model samochodu: Kia Proceed

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: Kamil198430 »

Witam. Podzielę się z wami wątkiem dotyczącym zamówienia kia proceed. Zamówienie złożyłem miesiąc temu 13 maja 2023r. Skuszony ofertą samochodu który znajdował się już w produkcji( kia rzekomo co jakis czas zamawia pewne skonfigurowane samochody na swój stan i taki można zamówic) . Pan z salonu mówił że tu może być zaskoczenie że w najlepszym wypadku po 2 tyg może się już wyprodukować, z tym że oni nie widzą tego w systemie kiedy dokładnie. W każdym mad razie po miesiącu na spokojnie napisałem maila do kia polska ( bo podobno oni wiedzą wiecej)i dostałem odpowiedź że mój pojazd nie trafił jeszcze na linie produkcyjną 🙂.
Nie będę się przedwcześnie denerwował bo dostałem maila na świeżo. Ale czy aby salon w którym zamawiałem celowo wprowadził mnie w błąd a w rzeczywistości zamówił mi samochod od podstaw to sobie wyjaśnię i dam znać.
lukpad
Posty: 13
Rejestracja: 30 lis 2022, 21:17

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: lukpad »

U mnie dealer złożył zamówienie 03.03 i również pisałem do KIA Polska kilka dnia temu, nadal brak VIN w systemie. Ustalone 120 dni przy zakupie zapewne nie zostanie dotrzymane.
Kamil198430
Posty: 19
Rejestracja: 14 cze 2023, 16:47
model samochodu: Kia Proceed

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: Kamil198430 »

Pewnie masz już w dawno w produkcji i do miesiąca bedziesz już miał wyprodukowane i dowiezione do salonu. Więc zamkniesz się w 4 miechach. Swoją drogą ciekawym wątkiem jest to że podobno np kolor potrafi wydłużyć oczekiwanie 🙂
nrg
Posty: 53
Rejestracja: 03 kwie 2023, 13:20
model samochodu: Kia ProCeed GTLine 1.5T-GDI

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: nrg »

Kamil198430 pisze: 14 cze 2023, 16:56 Witam. Podzielę się z wami wątkiem dotyczącym zamówienia kia proceed. Zamówienie złożyłem miesiąc temu 13 maja 2023r. Skuszony ofertą samochodu który znajdował się już w produkcji( kia rzekomo co jakis czas zamawia pewne skonfigurowane samochody na swój stan i taki można zamówic) . Pan z salonu mówił że tu może być zaskoczenie że w najlepszym wypadku po 2 tyg może się już wyprodukować, z tym że oni nie widzą tego w systemie kiedy dokładnie. W każdym mad razie po miesiącu na spokojnie napisałem maila do kia polska ( bo podobno oni wiedzą wiecej)i dostałem odpowiedź że mój pojazd nie trafił jeszcze na linie produkcyjną 🙂.
Nie będę się przedwcześnie denerwował bo dostałem maila na świeżo. Ale czy aby salon w którym zamawiałem celowo wprowadził mnie w błąd a w rzeczywistości zamówił mi samochod od podstaw to sobie wyjaśnię i dam znać.
Ta sama historia jest u mnie. Skuszony terminem że ma być szybciej bo z kolejki produkcyjnej - czekam do dziś (od 20.03). Z centrali dostałem to samo info że auto nie ma jeszcze daty produkcji, a deklarowany termin coraz bliżej. Powoli przestaje się łudzić że będzie dotrzymany (przy czym i tak jest to termin orientacyjny więc równie dobrze może być i za 6 miesięcy)
ProCee_d56
Posty: 469
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: ProCee_d56 »

Tak naprawdę ciekawe jest to, że bardzo wiele informacji z różnych stron naszego życia opiera się na ,,podobno".
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
Kamil198430
Posty: 19
Rejestracja: 14 cze 2023, 16:47
model samochodu: Kia Proceed

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: Kamil198430 »

A jaki kolor zamówiłeś jeśli mogę spytać i czy z automatem ze czekasz od marca i nawet się nie produkuje
Kamil198430
Posty: 19
Rejestracja: 14 cze 2023, 16:47
model samochodu: Kia Proceed

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: Kamil198430 »

nrg a jaki kolor zamówiłeś i czy w automacie bo jak czekasz od marca i dalej nie ma produkcji ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”