UŻYCIE ZESTAWU NAPRAWCZEGO

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
MARCO46
Posty: 284
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

UŻYCIE ZESTAWU NAPRAWCZEGO

Post autor: MARCO46 »

Cześć,

Chciałem zapytać koleżanki i kolegów czy ktoś używał może już zestawu naprawczego?

Do tej pory miałem zawsze auto z zapasem / dojazdówką.
Od miesiąca mam mhev-a więc jest tylko zestaw; a wybieram się w Polskę gdzie zrobię 1300-1400 km po różnej kategorii drogach.
Stąd pytania :
- czy użycie zestawu niszczy oponę (słyszałem takie głosy)?
- jak długo po użyciu zestawu można jeździć autem? Chodzi mi o przejechany dystans i dni tj. zadzieje się coś w sb na esce - muszę dojechać jeszcze np. 100 km, a na miejscu znajdę wulkanizatora dopiero w pn więc zostaje czekanie

W zależności od odpowiedzi będę musiał ewentualnie zastanowić się nad zakupem dojazdówki - w moim salonie kpl z lewarkiem, kluczem, pokrowcem 1250 zł.
kemotl
Posty: 169
Rejestracja: 11 paź 2022, 13:00
model samochodu: Kia Sportage V MHEV 180KM 7DCT L+AEB

Re: UŻYCIE ZESTAWU NAPRAWCZEGO

Post autor: kemotl »

Ja raz użyłem, został mi kiedyś taki zestaw z innego samochodu do którego kupiłem okazyjnie koło. Użyłem do uszczelnienia koła taczki ogrodowej. :D

Zestaw naprawczy zniszczyć opony może nie zniszczy, ale serwis za naprawę liczy 2x.

Dojazdówka z lewarkiem, cały zestaw kosztuje około 700 zł na jednym z portali aukcyjnych. W poprzedniej KIA miałem taki zestaw - przeleżał w garażu. Zapomniałem go nawet zabrać ze sobą na daleki wyjazd na południe europy.

Ja preferuje takie coś :

https://militaria.pl/p/zestaw-naprawczy ... jEQAvD_BwE

Sprawdzone nie raz, zajmuje mało miejsca i jest skuteczne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”