Koszt przeglądu w ASO Kia

forum użytkowników modelu Optima
temudzin
Posty: 19
Rejestracja: 24 mar 2022, 12:17
model samochodu: KIA Optima 1.6 T-GDI 7DCT

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: temudzin »

Czyli moge jechać do Seby wymienic, czy musi to i tak być np. w Boschu zeby do elektronicznej ksiazki wbili?

Pani w recepcji twierdziła, ze musze to u nich wymienić (mogę np. zamienniki przynieść, ale musi to być wbite bo potem moga podwazyc gwarancje)..
Krycha00
Posty: 46
Rejestracja: 19 paź 2021, 14:52
model samochodu: C5

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: Krycha00 »

Na logikę, skoro nie musisz wymienić tarcz i klocków w ASO, to na jakiej podstawie każą ci to robić w ASO? Powiedzieli że klocki/tarcze się kończą, to jedziesz gdziekolwiek wymienić albo wymieniasz sam, bo masz takie prawo.
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: MarcinIKS »

temudzin pisze: 30 maja 2023, 14:50 Czyli moge jechać do Seby wymienic, czy musi to i tak być np. w Boschu zeby do elektronicznej ksiazki wbili?

Pani w recepcji twierdziła, ze musze to u nich wymienić (mogę np. zamienniki przynieść, ale musi to być wbite bo potem moga podwazyc gwarancje)..
Tarcze i klocki wymieniam sobie sam. Nikt nie ma z tym problemu na przeglądach, bo z jakiego powodu i na co mieliby podważyć gwarancję? Na układ hamulcowy? Przecież już dawno jej nie ma. Jak sam napisałeś - masz gwarancję na silnik i skrzynię biegów. Jak wymiana hamulców poza autoryzowanym serwisem mogłaby wpłynąć na te elementy?
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: gisio »

W przypadku dostarczania własnych materiałów do przeglądów/napraw (producent auta tego nie zabrania) zalecam zachowanie rachunków/faktur za ich zakup oraz zadbanie o to, żeby ASO skrupulatnie odnotowało ten fakt w K.G. pojazdu.

Z doświadczenia wiem (a nie jest małe), że „chwilowe oszczędności” rzędu kilkuset PLN kończą się awariami na kwoty kilku lub kilkunastu tysięcy PLN.

Stosowanie własnych materiałów do przeglądów/napraw pozbawia użytkownika prawa do wystąpienia o Dobrą Wolę Kia po zakończeniu gwarancji podstawowej na auto lub na daną część jeśli została w jakimś zakresie ograniczona w K.G.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
temudzin
Posty: 19
Rejestracja: 24 mar 2022, 12:17
model samochodu: KIA Optima 1.6 T-GDI 7DCT

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: temudzin »

Ok, dzieki za odpowiedzi. Pani w recepcji ewidentnie wprowadzila mnie w blad. Z reszta nie tylko z tym, zrobili mnie w konia z serwisem klimy ale nie chcialem sie juz wyklocac bo to jakis absurd, ale nvm..

Natomiast wracam do jednego z pytan, jak myslicie, warto jeszcze serwisowac te 3.5 roku w ASO zeby utrzymac gwarancje na silnik i skrzynie czy faktycznie to sa tak male szanse, ze lepiej samemu odkladac na potencjalne awarie?
Krycha00
Posty: 46
Rejestracja: 19 paź 2021, 14:52
model samochodu: C5

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: Krycha00 »

Wszystko zależy od ceny przeglądu. Mi się udało utargować cenę przeglądu (filtry, plyn ham, olej,) za 1100coś zł. Jakbym chciał kupić części na allegro i zapłacić za wymianę to wyszłoby taniej o jakieś 200-300zl. Taka różnica ma sens. Gdybym miał zapłacić pełną kwotę tzn 1500zl to już traci powoli sens. Auto mam właśnie w serwisie bo padła klima (Optima z 2019r), a nabijana była w serwisie w lipcu 2022. Dodatkowo co jakiś czas nie działają czujniki parkowania. Serwis mnie wkurzył bo chciał mi wmówić że czujniki nie działaja przez to że zderzak był "robiony" poza ASO. Po delikatnej sprzeczce i stwierdzeniu żeby wyjaśnili jak robiony zderzak ma wpływ na to że czujniki raz działają a raz nie, auto przyjęli na serwis. Jeśli tak to ma wyglądać to serwisowanie w ASO mija się z celem, bo do przyjmowania kasy da pierwsi ale naprawiać auto na gwarancji już nie bardzo chcą.
Milamber
Posty: 144
Rejestracja: 17 wrz 2019, 09:02
model samochodu: Optima 1.6 GT line SRF, TEC, Red.

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: Milamber »

Szczecin. Przegląd po 70.000 km - 1600 -zł.
Wymiana klocków i tarcz przód - 2k.

Za to drugie podziękowałem.
Krycha00
Posty: 46
Rejestracja: 19 paź 2021, 14:52
model samochodu: C5

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: Krycha00 »

temudzin pisze: 01 cze 2023, 12:54 Ok, dzieki za odpowiedzi. Pani w recepcji ewidentnie wprowadzila mnie w blad. Z reszta nie tylko z tym, zrobili mnie w konia z serwisem klimy ale nie chcialem sie juz wyklocac bo to jakis absurd, ale nvm..

Natomiast wracam do jednego z pytan, jak myslicie, warto jeszcze serwisowac te 3.5 roku w ASO zeby utrzymac gwarancje na silnik i skrzynie czy faktycznie to sa tak male szanse, ze lepiej samemu odkladac na potencjalne awarie?
Nie wiem czy tylko silnik i skrzynia. Ja dzisiaj odebrałem auto z ASO, w ramach gwarancji była robiona klima (nie chłodziła). Okazało się że padły jakieś 2 zaworki. Wymienili, klimę nabili, wszystko w ramach gwarancji (auto z 2019r). Może dlatego że poprzedni właściciel nabijał klimę w ASO i mieli to w systemie, dlatego za darmo mi ją nabili bo czynnik uciekł z winy "auta".
temudzin
Posty: 19
Rejestracja: 24 mar 2022, 12:17
model samochodu: KIA Optima 1.6 T-GDI 7DCT

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: temudzin »

Krycha00 pisze: 01 cze 2023, 21:25 Wszystko zależy od ceny przeglądu. Mi się udało utargować cenę przeglądu (filtry, plyn ham, olej,) za 1100coś zł. Jakbym chciał kupić części na allegro i zapłacić za wymianę to wyszłoby taniej o jakieś 200-300zl. Taka różnica ma sens. Gdybym miał zapłacić pełną kwotę tzn 1500zl to już traci powoli sens. Auto mam właśnie w serwisie bo padła klima (Optima z 2019r), a nabijana była w serwisie w lipcu 2022. Dodatkowo co jakiś czas nie działają czujniki parkowania. Serwis mnie wkurzył bo chciał mi wmówić że czujniki nie działaja przez to że zderzak był "robiony" poza ASO. Po delikatnej sprzeczce i stwierdzeniu żeby wyjaśnili jak robiony zderzak ma wpływ na to że czujniki raz działają a raz nie, auto przyjęli na serwis. Jeśli tak to ma wyglądać to serwisowanie w ASO mija się z celem, bo do przyjmowania kasy da pierwsi ale naprawiać auto na gwarancji już nie bardzo chcą.
Mi jakos 1800 teraz policzyli z wymiana swiec, ktore nie wiem czy trzeba bylo wymieniac..

Ciekawe, ze zrobili Ci klime. Pewnie jest zakres w ksiazeczce ale nigdy tego nie przeczytalem calego. Poza tym nigdzie wprost nie znalazlem co dokladnie obejmuje teraz ta gwarancja po 3 latach...

Ja natomiast mam bardzo niemile doswiadczenia z ASO, cos mi stukalo na zakrecie, pojechalem na diagnostyke. Szef sie przejechal, mowi, ze przegub, ale ze przegubow nie moga wymieniac tylko musza cala polos zamowic na ktora trzeba poczekac. Umowilismy sie na nastepny termin kiedy owa os miala juz byc, przyjechalem (mam 70km) po czym slysze, ze mechanik nie znalazl zadnej usterki i nie moga na gwarancji wymienic tej polosi. Jakis absurd... stad troche sceptyczny jestem do tego ASO i placenia im po 1800zl za przeglady ktore przynajmniej tysiaka przeplacam na jednym :/
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: Bandi »

Jestem dzisiaj po przeglądzie na 90.000km lub 6 lat koszt przeglądu 1230 zł w tym był mój filtr pyłkowy i powietrza, a resztę co jest na tym przeglądzie robione dała Kia + kontrola lakiernicza + dodatkowa dezynfekcja klimatyzacji. Myślę że nie najgorzej, ale wiadomo samemu było by taniej>
Kia Optima GT-Line SW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”