Obsługa LPG Ceed 1.4/109KM

Jazda na "gazie"...czyli wszystko o LPG, CNG. Problemy, opinie, porady
Kadrowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2023, 17:32
model samochodu: Ceed 1.4 16V LPG
Lokalizacja: 3city

Obsługa LPG Ceed 1.4/109KM

Post autor: Kadrowy »

Dzień dobry. Kupiłem Ceed-a z 2008 roku 1.4 16v z instalacją LPG Lovato. Auto z Niemiec już miało instalację, więc zmieniłem zbiornik, zarejestrowałem, wszystko śmiga jak najeży, ale mam do Was pytanie. Samo auto jest mi już znane, ponieważ to jest już moja druga Kijanka, pierwszą jeździ żona. Przypasowało mi to auto dlatego sobie też kupiłem identyczną, tylko mi trafiła się z gazem. Jak powinienem obsługiwać tą instalację? przeglądy? jakieś wymiany filterków, jakieś dolewanie oleju do zbiorniczka który jest wpięty do instalacji LPG (w polskich instalacjach takich zbiorniczkiem nie widziałem), regulacja zaworów i.t.p?
Pomożecie? 😉
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Obsługa LPG Ceed 1.4/109KM

Post autor: Piotrek »

1. Najlepiej odszukać lokalnego gazownika który pracuje na instalacjach Lovato i jego dokładnie wypytać co i jak.
2. Jeżeli chodzi o przeglądy to wymiana filtrów powinna być co 10-15tys km w zależności od instalacji i tego czy tankujesz na stacji z czystym gazem czy na najtańszej stacji w okolicy która może mieć renomę śmietnika - warto o to lokalsów zapytać (lokals = gazownik z okolicy - będzie wiedział które stacje zapychają kitem listwy a które nie)
3. Co do zbiorniczka to jest szansa że jest to lubryfikator, Jak często należy tam robić dolewkę nie wiem - przypuszczam że trzeba jeździć i dolewać jak będzie mało. Jaki płyn tam lać? - Jak nie miałeś takiej informacji przy zakupie samochodu to patrz punkt 1.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG, CNG”