Tryby kamery widoku wstecznego - podział ekranu

forum użytkowników Kia Niro
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 212
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Tryby kamery widoku wstecznego - podział ekranu

Post autor: Legal »

Od pewnego czasu nie mogę wywołać z kamery wstecznej widoku typu pełnoekranowego, to znaczy - bez kwadratu z prawej strony ekranu z sylwetką samochodu. Nawet podczas jazdy do przodu i naciśnięciu przycisku kamerki przy pokrętle zmiany biegów, mam ciągle widok z kwadratem jakby do cofania. Linie prowadzące mogę wyłączyć, ale kwadratu z prawej nie. Może ktoś wpadnie co mogłem przestawić w konfiguracji ? A może to zależy od prędkości jazdy, bo chyba na ekspresówce miałem full screen :?:

Chyba to jest tak, że jak jadę, to mam z prawej te sprawy typu kompas, pogodę, godzinę, itd do wyboru (po włączeniu kamery), ale nie mogę się ich pozbyć z widoku zupełnie.
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 212
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Tryby kamery widoku wstecznego - podział ekranu

Post autor: Legal »

Wydaje mi się, że miałem w czasie jazdy widok pełnoekranowy bez podziału i że nie można było tego zmienić, a teraz jest podział i z kolei tego nie można zmienić :|
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 212
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Tryby kamery widoku wstecznego - podział ekranu

Post autor: Legal »

Od miesiąca staram się nieco rozruszać to forum, średnio to idzie - sporo osób czyta, ale mało kto ma coś do powiedzenia. Może to brak czasu, może brak wiary, że można tu skutecznie podzielić się wiedzą. Od lat byłem uczestnikiem forum "mojasportage" i tam się działo wiele, a tu pospolita nuda i marazm.
Zmienię więc może postawione pytanie na praktyczne ...

Właściciele Niro z dużym ekranem! Proszę wciśnijcie guziczek kamerki w czasie jazdy i zobaczcie co macie. Pełny ekran, czy kwadrat z prawej z gadżetami do wyboru. Dużo trudu nie trzeba. Napiszcie. Dziękuję!
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tryby kamery widoku wstecznego - podział ekranu

Post autor: Lunar GT »

Opcję "podział ekranu" testowałeś?
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 212
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Tryby kamery widoku wstecznego - podział ekranu

Post autor: Legal »

Lunar GT pisze: 31 maja 2023, 21:42 Opcję "podział ekranu" testowałeś?
W tej opcji mamy tylko wybór widżetów, które mają się pokazywać, nie widzę żadnej opcji 'wyłącz podział ekranu'.
Nota bene niektóre z tych ptaszków wyboru są szare i nie da się ich wyłączyć. A może czegoś nie widzę ?

Podział ekranu włącza się też w innym miejscu - w opcjach dla Android Auto i Car Play, ale to dotyczy stricte podziału przy prezentacji ekranu telefonu.
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tryby kamery widoku wstecznego - podział ekranu

Post autor: Lunar GT »

Legal pisze: 31 maja 2023, 22:20 ale to dotyczy stricte podziału przy prezentacji ekranu telefonu.
Sprawdziłeś, jesteś pewien.
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 212
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Tryby kamery widoku wstecznego - podział ekranu

Post autor: Legal »

Mam ustawione tak, jak na zdjęciach. Innego miejsca w menu nie znalazłem.
1.jpg
1.jpg (89.45 KiB) Przejrzano 918 razy
2.jpg
2.jpg (85.85 KiB) Przejrzano 918 razy
3.jpg
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tryby kamery widoku wstecznego - podział ekranu

Post autor: Lunar GT »

W Sportage jadąc po uruchomieniu kamery z przycisku można mieć cały ekran, coś jakby elektroniczne lusterko i jeszcze na wstecznym można mieć cały ekran w jednej z opcji tzw. szeroki kąt pomocny przy wyjeżdżaniu np. z parkingu bez względu na ustawienia podziału ekranu. Wszelkie inne widoki to jest 2/3 widok wybrany z opcji kamery i 1/3 widok na samochód z góry.
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 212
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Tryby kamery widoku wstecznego - podział ekranu

Post autor: Legal »

Lunar GT pisze: 01 cze 2023, 19:41 W Sportage jadąc po uruchomieniu kamery z przycisku można mieć cały ekran, coś jakby elektroniczne lusterko ...
Dzięki za odpowiedź, w wersji L wiadomo, że nie będzie widoku z góry i szerokiego kąta do tyłu, ale to elektroniczne lusterko chyba tydzień temu jeszcze u mnie działało... Ciekawe kiedy to rozwikłam.
Za tydzień, dwa będą aktualizacje na EU nawigacji dla KIA. Dla US już są dostępne. Zobaczymy co tam nowego się pokaże.
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 212
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Tryby kamery widoku wstecznego - podział ekranu

Post autor: Legal »

Po aktualizacji nic się nie zmieniło w sprawie braku pełnoekranowego widoku z mojej kamery cofania.
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”