Czas oczekiwania na nowego XCeed'a

forum użytkowników modelu Kia XCeed
marekc
Posty: 48
Rejestracja: 01 lis 2022, 16:21
model samochodu: Xceed

Re: Czas oczekiwania na nowego XCeed'a

Post autor: marekc »

Wystarczy wejść na stronę np. otomoto. Samochody nowe od ręki u dealerów Kia. Z tego co się orientuje jest coś takiego jak pula dealerska. Ja kupiłem w listopadzie w ten sposób. U lokalnego sprzedawcy czas oczekiwania 180 dni. Znalazłem co prawda 200km od miejsca zamieszkania, ale praktycznie od ręki. Wszystko na telefon, wpłaciłem zaliczkę 1500 zł, papiery przyszły kurierem, zarejestrowałem samochód , wysłałem przelew na pozostałą kwotę + ubezpieczenie.Pozostał odbiór osobisty lub dostawa lawetą przez sprzedawcę. Odebrałem osobiście, po 10 dniach samochód stanął u mnie w garażu.
Marino
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2023, 15:02
model samochodu: XCeed

Re: Czas oczekiwania na nowego XCeed'a

Post autor: Marino »

No ja wiem, że kupując samochód dostępny "od ręki" - mogę go w miarę szybko odebrać. Wiem też, że sporo egzemplarzy jest tak dostępnych i często je przeglądałem.
Ale ponieważ mam jeszcze czym jeździć to uznałem, że wydając tyle kasy - chcę XCeeda w konkretnej konfiguracji a takiej niestety nigdzie nie znalazłem, więc pozostało zamówić do produkcji :)
Stąd interesuje mnie głównie ten obecny czas produkcji. Nie te oficjalne 180 dni tylko to ile rzeczywiście czekano na XCeedy które są teraz odbierane.
Ale to tylko ciekawość, bo to i tak niewiele zmieni :)
wasiul3
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2023, 15:31
model samochodu: Xceed 1.5T-GDi 160KM 7DCT

Re: Czas oczekiwania na nowego XCeed'a

Post autor: wasiul3 »

Xceed bez problemu są dostępne u dealerów zarówno te z roku 2022 i 2023. Mają M, L, BL i GT, do wyboru do koloru. Dodatkowo na rocznik 2022, modelowy 2023 mają kredyt 50/50 RRSO 0%. Sam kupiłem, odbiór w marcu. Będzie to moja 4 Kia, po Rio, Sportage i Stonicu.
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Czas oczekiwania na nowego XCeed'a

Post autor: Orin »

Czyli prawdopodobnie popyt zaczyna siadać!
Marino
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2023, 15:02
model samochodu: XCeed

Re: Czas oczekiwania na nowego XCeed'a

Post autor: Marino »

Jeśli kogoś interesuje coś więcej niż to, że modele dostępne "od ręki" są dostępne w kilka dni, albo nie znajdzie wśród nich swojej konfiguracji, to aktualnie czas oczekiwania na XCeeda określany jest na 4 miesiące.
Jednak jest szansa na szybszą realizację - model zamówiony w styczniu 2023, został wyprodukowany w niecałe 2 miesiące.
marucha
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2023, 11:21
model samochodu: Xceed GT Line

Re: Czas oczekiwania na nowego XCeed'a

Post autor: marucha »

18 lutego zamówiłem 1.5 GT Line ze szklanym dachem. Do dziś cisza. Wersja 1. 6 204 KM pojawiła się po miesiącu, niestety czarna. Odpuściłem, czekam na lunar silver. Mam nadzieję, że już niedługo... 😉
NewUser
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2023, 15:06

Re: Czas oczekiwania na nowego XCeed'a

Post autor: NewUser »

Ktoś jeszcze czeka na nowego Xceed'a?
Zamówiony 16 marca: Gt-line bez szklanego dachu.
Automat.
Czekam.
Kamil_W
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwie 2023, 19:30
model samochodu: XCEED

Re: Czas oczekiwania na nowego XCeed'a

Post autor: Kamil_W »

Zamówiony 1 kwietnia wersja M w manualu odpowiedź sprzed 2 tygodni - gdzie sprzedawca deklarował, że pod koniec marca schodzą już modele zamawiane na początku lutego.

https://tinypic.host/i/oj2PGq
Manfredo90
Posty: 6
Rejestracja: 11 lut 2022, 12:25
model samochodu: Ceed

Re: Czas oczekiwania na nowego XCeed'a

Post autor: Manfredo90 »

Ja swojego X'a w manuału M+Smart zamawiałem końcem lutego a w salonie był zaraz po Wielkanocy ale ze względów osobistych odebrałem go w zeszłym tygodniu. Przy odbiorze mi mówili, że teraz realny czas oczekiwania to 2 miesiące ale wiadomo wszystko zależy od wersji.
NewUser
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2023, 15:06

Re: Czas oczekiwania na nowego XCeed'a

Post autor: NewUser »

NewUser pisze: 28 maja 2023, 15:09 Ktoś jeszcze czeka na nowego Xceed'a?
Zamówiony 16 marca: Gt-line bez szklanego dachu.
Automat.
Czekam.
W odpowiedzi od KIA Polska otrzymałem, że nie trafił na linię produkcyjną oraz, że nie ma wyznaczonej daty produkcji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”