zestaw głośnomówiący w Kia Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Kejton
Posty: 65
Rejestracja: 24 mar 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V HEV BL AWD

zestaw głośnomówiący w Kia Sportage V

Post autor: Kejton »

Czy dobrze działa u was fabryczny zestaw głośnomówiący w Kia Sportage V?
Mam Kia Sportage BL HEV z wszystkimi dodatkami. Auto sprawuje się naprawdę dobrze, ale od samego początku mam problem z jakością odbioru rozmów telefonicznych. Ja słyszę rozmówcę bardzo dobrze ale on mnie prawie wcale. Pozostałe funkcje działają dobrze tzn. sms i wybieranie głosowe.
Jak byłem na rocznym serwisie to powiedziano mi, że mam zainstalować aktualizację i będzie OK. W domu sprawdziłem, że mam wszystkie aktualizacje już wgrane, tzn. aktualizowałem nawigację.
Sam resetowałem pamięć Bluetooth, usuwałem telefon i podłączałem go jeszcze raz. Mam MI 10T. Przyznam od razu, że nie jestem znawcą technologii i nie próbowałem podłączyć innej komórki, bo jeżdżę autem sam.
A moja komórka łączy się bardzo dobrze, że smartwatchem czy słuchawkami bezprzewodowymi, więc problem raczej nie leży po stronie smartfona.
Poradzicie coś? Co mam zrobić samodzielnie w ustawieniach, żeby mnie wyło lepiej słychać?
Dzięki
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: zestaw głośnomówiący w Kia Sportage V

Post autor: Lunar GT »

Kejton pisze: 29 maja 2023, 09:57 Przyznam od razu, że nie jestem znawcą technologii i nie próbowałem podłączyć innej komórki, bo jeżdżę autem sam.
To jest podstawa do rozwiązywania problemów, diagnoza które urządzenie szwankuje.
Kejton
Posty: 65
Rejestracja: 24 mar 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V HEV BL AWD

Re: zestaw głośnomówiący w Kia Sportage V

Post autor: Kejton »

Mój smartfon jest podłączony do zestawu głośnomówiącego w innych 2 autach i działa bez problemu. Nie sądzę, żeby to była wina komórki.
patrykk
Posty: 184
Rejestracja: 03 sty 2023, 09:13
model samochodu: Kia Sportage BL + AEB 150KM 7DCT MHEV

Re: zestaw głośnomówiący w Kia Sportage V

Post autor: patrykk »

u mnie działa ok, nawet jak dziecko z tylnej kanapy mówi bez krzyku to rozmówca słyszy dobrze, do tego często muszę mówić, że jest na głośnomówiącym w aucie bo rozmówca nawet nie wyczuwa różnicy.
MARCO46
Posty: 284
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: zestaw głośnomówiący w Kia Sportage V

Post autor: MARCO46 »

W poprzednim modelu sportage V M+smart rozmówcy narzekali na jakość połączenia.
Ja ich słyszałem OK.
Co ciekawe nie wszyscy narzekali - więc nie wiem czy to była wina sieci, modelu telefonu czy ciśnienia atmosferycznego ;)

W obecnym modelu jakoś nikt mi jeszcze "reklamacji" nie złożył ale mam go niespełna miesiąc.
wolmac
Posty: 32
Rejestracja: 07 maja 2022, 20:20
model samochodu: Sportage NQ5 HEV GT-Line AWD, HK, AE+

Re: zestaw głośnomówiący w Kia Sportage V

Post autor: wolmac »

http://webmanual.kia.com/STD_GEN5_WIDE/ ... l#ganchor1

"Korzystanie z menu podczas rozmowy telefonicznej"

Punkt 2 Ustawienie dźwięku mikrofonu.
Żyraf
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2023, 16:46
model samochodu: KIA Sportage V 2022 1.6T 230 (HEV) L FWD

Re: zestaw głośnomówiący w Kia Sportage V

Post autor: Żyraf »

U mnie od niedawna pojawił się identyczny problem, dodatkowo wycina cześć rozmowy.
Dzieje się tak podczas połączenia / rozmowy z innym samochodem, który korzysta do rozmowy połączenia przez bluetooth.

Przetestowałem już różne kombinacje połączeń w tych samych warunkach i inne działają prawidłowo.
mój telefon - inny telefon;
mój telefon - samochód z bluetooth.
Sportage V - inny telefon.

Zastawiam się co może być powodom.
Przetestuje jeszcze te ustawienia głośności mikrofonu.

Jak ktoś znajdzie źródło problemu prośba o info.
Żyraf
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2023, 16:46
model samochodu: KIA Sportage V 2022 1.6T 230 (HEV) L FWD

Re: zestaw głośnomówiący w Kia Sportage V

Post autor: Żyraf »

Problem rozwiązany.
Reset ustawień do ustawień fabrycznych + zmniejszenie czułość mikrofonu = głośność mikrofonu do wartości "2" z fabrycznego "3" i efekt ucinania poszczególnych słów w trakcie rozwiązany. Dodatkowo wyciszyło też szumy z otoczenia w trakcie rozmowy.
Dotyczy to nie tylko Sportage ale także nowych Ceed.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”