Android Auto

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
krzysztofer7
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2022, 13:19
model samochodu: Sportage V PHEV Gt-Line

Re: Android Auto

Post autor: krzysztofer7 »

nagdob pisze: 03 mar 2023, 09:32
Lunar GT pisze: 26 lut 2023, 19:06 ...
Przecież masz wszystko co chcesz w Carlinkit.
Słucham muzyki ze Spotify i jest cacy. Ustawiam nawigację i jadę i nagle dźwięk się zmienia i jakby słychać go od środka, jest taki nijaki. Jak przejdzie się z powrotem na Spotify to dźwięk znów się "rozszerza", słychać go normalnie. Ale wtedy nie widzimy mapy, chociaż przed manewrem pojawiają się komunikaty głosowe. Jak przejdzie się na widok mapy, to znów dźwięk się zmienia. Jak z powrotem na Spotify to dźwięk staje się normalny. Czy można to jakoś poustawiać, żeby pomimo widoku mapy dźwięk był normalny? I czy można mieć mapę w większym oknie, a Spotify po prawej w mniejszym? Oczywiście chodzi mi tylko o Carlinkita na niepodzielonym systemowo ekranie.
Nie wiem @nagdob czy rozwiązałeś problem, ale ja praktycznie od razu zwróciłem na to uwagę, bo u mnie kombinacja spotify + mapy google to jakieś 98% wszystkich jazd autem (+ yanosik, ale tego jeszcze nie testowałem). Rozwiązaniem jest wyłączenie asystenta google. W aplikacji map trzeba wejśc w ustawienia (klikając w swoje zdjęcie w prawym górnym rogu), następnie ustawienia nawigacji i gdzieś tam niżej są ustawienia asystenta i tam trzeba wyłączyć Drive Mode. Możliwe, że można wyłączyć jakieś pojedyncze opcje. Tego na razie nie sprawdzałem, bo robiłem to na szybko.
Minusy są dwa. Pierwszy jest taki, że tracisz asystenta google z kierownicy (trzeba nacisnąć przycisk na mapie) - dla mnie nie problem, bo nie korzystam. Drugi to, że jest teraz jedno "pokrętło" głośności, czyli nie kontrolujesz oddzielnie głośności muzyki i komunikatów głosowych tylko wszystko razem - do przeżycia.

Ja mam natomiast pytanie - czy u Was też carlinkit nie działał na dołączonym kabelku? Musiałem użyć tego którym do tej pory podłączałem telefon.
Lunar GT
Posty: 1121
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

krzysztofer7 pisze: 05 maja 2023, 19:49 czy u Was też carlinkit nie działał na dołączonym kabelku?
Działa.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Android Auto

Post autor: nagdob »

krzysztofer7 pisze: 05 maja 2023, 19:49 ...
Ja mam natomiast pytanie - czy u Was też carlinkit nie działał na dołączonym kabelku? Musiałem użyć tego którym do tej pory podłączałem telefon.
U mnie też działa oryginalny.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
robi1976
Posty: 18
Rejestracja: 02 sie 2020, 00:17
model samochodu: KIA NIRO 1,6 GDI Hybrid

Re: Android Auto

Post autor: robi1976 »

Lunar GT pisze: 25 sie 2022, 16:03 Ja używam ten model
https://allegro.pl/oferta/carlinkit-and ... 2108495334
Daje pełna niezależność, robi z wyświetlacza samochodu smartfon z wszystkimi jego możliwościami, mieści się swobodnie w schowku gdzie jest wpięty, żadnych kabli, uruchamia się już jak samochód wyczuje kluczyk więc działa praktycznie zaraz po usadowieniu się w samochodzie.
Cześć, kupiłem carlinkit
https://allegro.pl/oferta/carlinkit-t-b ... 3383521294

Po podłączeniu Carlink włącza się, ale wyłącza się radio i nie można go włączyć.
Wyskakuje komunikat: Ta funkcja jest aktualnie niedostępna
Coś źle coś skonfigurowałem czy ten typ tak ma?
Załączniki
IMG_5411ab.png
Lunar GT
Posty: 1121
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

robi1976 pisze: 29 maja 2023, 09:34 Po podłączeniu Carlink włącza się, ale wyłącza się radio i nie można go włączyć.
Wyskakuje komunikat: Ta funkcja jest aktualnie niedostępna
Coś źle coś skonfigurowałem czy ten typ tak ma?
Poczytaj gdzieś tu
viewtopic.php?p=79406#p79406
no i resztę też przejrzyj może znajdziesz coś interesującego.
robi1976
Posty: 18
Rejestracja: 02 sie 2020, 00:17
model samochodu: KIA NIRO 1,6 GDI Hybrid

Re: Android Auto Carlinkit

Post autor: robi1976 »

Usunąłem powiązania i od nowa powiązałem.
Na chwile obecną radio gra 😀

Nie mogę uruchomić zadzwoń z kierownicy, ale gdy już uruchomię dzwonienie dotykowo na ekranie to można zakończyć rozmowę z kierownicy - jakieś pomysły?

Czy komuś udało się zautomatyzować hotspot z iPhona?
Na androidzie była fajna apka która automatycznie uruchamiała udostępnianie internetu po połączeniu telefonu z konkretnym urządzeniem Bluetooth.
Na iPhone nie widzę czegoś podobnego 😒
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Android Auto Carlinkit

Post autor: nagdob »

robi1976 pisze: 31 maja 2023, 17:58 Usunąłem powiązania i od nowa powiązałem.
Na chwile obecną radio gra 😀

Nie mogę uruchomić zadzwoń z kierownicy, ale gdy już uruchomię dzwonienie dotykowo na ekranie to można zakończyć rozmowę z kierownicy - jakieś pomysły?

Czy komuś udało się zautomatyzować hotspot z iPhona?
Na androidzie była fajna apka która automatycznie uruchamiała udostępnianie internetu po połączeniu telefonu z konkretnym urządzeniem Bluetooth.
Na iPhone nie widzę czegoś podobnego 😒
Systemowy telefon nie działa z Carlinkitem. I tak jak piszesz z kierownicy można tylko zakończyć rozmowę. Inicjować można tylko z Carlinkita. Co do Internetu to ja mam włączony hotspot w telefonie i wszystko bangla bez problemów. A z ciekawostek dodam, że jak ktoś zadzwoni na Whatsappa to nie widzę na ekranie "przycisku" odbioru rozmowy, jest tylko czerwony do jej zakończenia. Można odebrać na telefonie, ale dalsza rozmowa idzie już przez system. Zakończyć można albo z tego czerwonego przycisku albo z kierownicy. Być może kolejne aktualizacje coś zmienią w tym zakresie. Tak czy inaczej po Whatsappie można normalnie rozmawiać, czego brakuje w telefonie systemowym. Owszem w telefonie systemowym jak ktoś zadzwoni na Whatsapp to telefon dzwoni, można odebrać nawet z kierownicy, słyszy się rozmówcę, ale rozmówca nie słyszy nas. Ot taka różnica.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
robi1976
Posty: 18
Rejestracja: 02 sie 2020, 00:17
model samochodu: KIA NIRO 1,6 GDI Hybrid

Re: Android Auto Carlinkit

Post autor: robi1976 »

nagdob pisze: 01 cze 2023, 08:03 Co do Internetu to ja mam włączony hotspot w telefonie i wszystko bangla bez problemów.
Tak, tylko hotspot musi być włączony.
Dopiero przesiadłem się na iPhon'a i nie bardzo wiem jak w nim działa hotspot.
Tzn wiem jak włączyć, ale za cholerę nie wiem jak ustawić, żeby się nie wyłączał.
Na androidzie była fajna apka która automatycznie włączała hotspot po połączeniu telefonu z konkretnym urządzeniem Bluetooth i to fajnie działało w poprzednim aucie.
Wsiadałem do auta hotspot włączał się z automatu po połączeniu Bluetooth z radiem :)
dario37
Posty: 338
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Android Auto

Post autor: dario37 »

Panowie.Od ok.2 tygodni zaczął notorycznie co kilka,kilkanaście minut zrywać AA.Za 3 dni minie rok jak jeżdżę KIA.Do tej pory wszystko było ok.Próbowałem na róznych kabelkach,od marketowych po fabryczne oraz sprawdziłem na 3 telefonach i w każdym przypadku potrafi zerwać połączenie.Natomiast bywa tez tak,że będę jezdził pół dnia i nic się nie dzieje.Czy ma ktos podobny przypadek?
jaskier
Posty: 314
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Android Auto

Post autor: jaskier »

czasami się zdarza że nie chce złapać AA po podłączeniu ale z reguły po kilku minutach maks łapie. Raz czy dwa AA też się potrafiło na amen zaciąć tzn zamrozić. Jeśli tego nie robiłeś to zacznij od restartu infotainment + sprawdzenie czy masz zaktualizowany AA na telefonie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”