Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

forum użytkowników modelu Kia XCeed
kotlet
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2023, 00:42

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: kotlet »

Auto hold to inna kwestia. Mnie chodzi o to, że elektryczny ręczny zaciąga się sam po zgaszeniu auta i po ponownym uruchomieniu zwalnia automatycznie po dodaniu gazu po przełączeniu na drive. Przynajmniej tak było we wszystkich autach z automatycznym ręcznym, które miałem. Bo inaczej faktycznie nie ma sensu.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: shider »

Auto Hold i elektryczny hamulec postojowy (EPB) są ze sobą połączone. Hamulec elektryczny zadziała automatycznie tylko w niektórych sytuacjach, w większości związanych z Auto hold. O ile przy ruszaniu (a w zasadzie w automacie wybraniu D lub R) zwolni się sam, to nie zaciągnie się zawsze sam.
Screenshot_20230527_175902_Owner's Manual.jpg
Screenshot_20230527_180519_Owner's Manual.jpg
Screenshot_20230527_180519_Owner's Manual.jpg (107.23 KiB) Przejrzano 755 razy
Screenshot_20230527_180015_Owner's Manual.jpg
kotlet
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2023, 00:42

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: kotlet »

Tak czy inaczej raczej stanie na wersji M plus pakiet smart plus felgi 18. Stwierdziliśmy z żoną, że wydanie 140 tysięcy na kompakt budżetowej marki jednak jest trochę przegięciem.
wroceed
Posty: 71
Rejestracja: 09 cze 2020, 11:54
model samochodu: KIA CEED III SW 1.4 T-GDI BL2+AEB

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: wroceed »

Teraz Dacia Duster kosztuje 120 tys. zł, a każdy widzi jaka jest różnica pomiedzy Xceed a Dacią :D
_snufkin_
Posty: 69
Rejestracja: 14 paź 2021, 20:53
model samochodu: Kia XCeed 1.5 T-GDI 160KM 7DCT BL+AEB

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: _snufkin_ »

kotlet pisze: 28 maja 2023, 00:07 Stwierdziliśmy z żoną, że wydanie 140 tysięcy na kompakt budżetowej marki jednak jest trochę przegięciem.
Raczej obecną rzeczywistością :lol:
kotlet
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2023, 00:42

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: kotlet »

Ceny faktycznie oszalały, a i nasze pieniądze też po prostu są już niewiele warte. Natomiast gdybym miał wydać 140 tysięcy na samochód, to jednak bym się zastanowił czy nie dołożyć kolejnych 30 i nie kupić czegoś z odrobinę wyższej półki, za 170 mogę mieć na przykład prawie nowe BMW X2 z symbolicznym przebiegiem (demo dealera) i jeszcze kilka innych aut.
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: Niko123 »

Skoda Octavia 1.5 150 psfull opcja z 2 letnia gwarancja z dodatkami to 211 tys zl - zapraszam do cennika
Jak czytam ze kia za 140 to drogo to :lol: :lol:

Prawie nowe BMW X2 z symbolicznym przebiegiem (demo dealera)
Tym tokiem myslenia to prawie nowa kia z symbolicznym przebiegiem kosztuje 80 tys zl
Oczywiście wyposażenie bmw udentyczne jak kia ?
Smieszy mnie jak ktos kupil auto full opcje a ktos inny porownoje do golasa i to uzywanego ale nie ,nie to prawie nowe auto i dobrze wypisazone , elektryczne szyby i czujniki parkowania :lol: :lol:
No ba przeciesz trzeba sie pokazac przed sasiadem znaczek na masce musi byc dlatego teraz lawina trupów audi w pl a tiktoka zalewaja video o awariach tych aut.
kotlet
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2023, 00:42

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: kotlet »

Takie auta demo są tańsze niewiele od nowych. Nie znalazłem żadnego prawie nowego xceeda z przebiegiem 5000 km za 80 tysięcy, chętnie takie wezmę, podaj link.
Kia w cenie 120 tysięcy złotych cennikowo jest dobrą, rozsądną propozycją, ale za 150 tysięcy z wypasionym wyposażeniem dalej nie będzie autem nawet niewielkich marzeń, tylko dalej miejskim hatchbackiem taniej marki, gdzie pewne rzeczy zawsze już będą wskazywały na znaczne oszczędności w konstrukcji tego auta. Uważam, że 30 tysięcy różnicy to za dużo za kilka elementów wyposażenia, które nie są konieczne w aucie miejskim, przynajmniej dla mnie.
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: Niko123 »

Sens kupowania aut premium jest tylko w tedy jak maja dluga gwarancje, te najnowsze sa bardzo awatyjne a gwarancja jest zbyt mala, dla mnie zbyt duze ryzyko , poza tym jestem przyzwyczajony no wszystkich wygod jak podgrzewania, wentylacji siedzen czy kamer 360z swiatel matrycowych i 100 innych, wiec albo bym wziol premium full albo wcale ale tez z gwarancja 5-7 lat.
Mazda teraz daje 6 lat na wszystkie podzespoły i nie wypina sie ze skrzynia tylko 3lata.
Kazdy ma inne podejdcie do kupywania nowych aut.
PowerMario1978
Posty: 104
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: PowerMario1978 »

Myślę że trzeba trochę zmienić sposób myślenia i zacząć się przyzwyczajać że za dobrze wyposażonego kompakta trzeba dać 150tys. Takie czasy i taniej nie będzie.
Co do marek premium to weź też pod uwagę wyższe kwoty serwisowania i ubezpieczenia.
Ja kupowałem swoją kiankę jeszcze po starych cennikach i za zniżką więc była to dość atrakcyjna cena, ale mimo że je jestem zadowolony z auta to nie wiem czy bym teraz nie kupił mazde 6 z hydrokinetykiem.
Wyszło by drożej i w zakupie i utrzymaniu ale jest duża szansa że zrobiłbym tym autem ze 300kkm bez poważniejszych awarii co w KIA będzie raczej niemożliwe. Szczególnie jak ktoś chce mieć automat 7dct.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”