Zbyt głośno w aucie

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 608
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Tolinek »

W hondzie są ale nie dla częstotliwości pochodzących od opon. Dla ANC jest poprostu zbyt losowe aby dało się to wyemitować w przeciwfazie. Poza tym kabina jest mała. No masakra z perspektywy DSP.

https://www.hondainfocenter.com/Shared- ... NC-System/
Ruben400
Posty: 3
Rejestracja: 23 sie 2023, 17:55
model samochodu: Ceed

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Ruben400 »

Witam wszystkich , od paru dni jestem posiadaczem Ceedakombi 2018 rok . Kupiłem auto z oponami wielosezonowymi 205/55/16, podczas jazdy strasznie głośno szumią , chciałbym zmienić opony w niedalekiej przyszłości na typowo zimowe , czy możecie poradzić jakie były by ciche . Dzięki z góry za info
Appassionato
Posty: 108
Rejestracja: 26 maja 2023, 17:03
model samochodu: Ceed CD SW 1.5 t-gdi 6mt

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Appassionato »

Ruben400 pisze: 23 sie 2023, 18:11 Witam wszystkich , od paru dni jestem posiadaczem Ceedakombi 2018 rok . Kupiłem auto z oponami wielosezonowymi 205/55/16, podczas jazdy strasznie głośno szumią , chciałbym zmienić opony w niedalekiej przyszłości na typowo zimowe , czy możecie poradzić jakie były by ciche . Dzięki z góry za info
Jeśli możesz podaj jaki model opon masz obecnie, będzie wiadomo czego unikać ;) Niestety fabryczne hankook kinergy eco 2 nie są ciche, rozważam właśnie zakup wielosezonowych.
kubanos
Posty: 67
Rejestracja: 15 wrz 2021, 14:49
model samochodu: Ceed SW 1,5T-GDI M manual 2021

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: kubanos »

Którą wersję ceeda masz z tego 18 roku? II czy już III ?
Mam III i jak wielu użytkowników płaczemy na wyciszenie z tyłu - szczególnie kombiki są głośne.
Z doświadczenia Ci powiem, abyś unikał opon czysto kierunkowych bo ona są zawsze głośne.
Szukaj modelu opony z "zamkniętym" bieżnikiem jak np. Dunlop poniżej.
Zazwyczaj opony zimowe mają 71/72dB - to taki std. - chodzi o te dwa paski odprowadzające wzdłuż opony, miedzy którymi umieszczona jest środkowa cześć bieżnika. One powodują miedzy innymi za to, że hałas zostaje przytłumiony w dużej części w środku opony.
Opony kierunkowe mają odprowadzenia zupełnie na zewnątrz co powoduje, że są zazwyczaj głośniejsze.
Dobrym przykładem jeszcze takiego rozwiązania jest wielosezon Kleber Quadraxer 3 - zerknijcie na dwa odcięcia środkowej części.
Najlepiej szukać "asymetryka".
Pozostawiam kwestie przyczepności czy odprowadzania wody i błota pośniegowego ale nie o tym było pytanie.
Miłej lektury i poszukiwań oponek.
:)
Załączniki
DUNLOP foto
DUNLOP foto
dun.JPG (60.4 KiB) Przejrzano 738 razy
Pozdrawiam
Ruben400
Posty: 3
Rejestracja: 23 sie 2023, 17:55
model samochodu: Ceed

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Ruben400 »

Ceed III gen kombi , obecnie opony Good Year vector all seasons gen2
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 608
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Tolinek »

Na phevie(xceed) mam Continental TS870P jestem zadowolony.
Wszystkie opony ultragrip goodyera były relatywnie ciche bez względu na rozmiar:
UG7, UG8, UG9+ oraz UG performance Gen1 (te ostatnie na tucsonie w rozmiarze 235).
Łukaszek
Posty: 10
Rejestracja: 29 sie 2023, 13:34
model samochodu: Kia Xceed 2022

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Łukaszek »

Cześć,

Zakupiłem dwa miesiące temu Xceeda z 2022. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Jedyna rzecz jaka mi przeszkadza to hałas spod kół. Jestem muzykiem i trochę mnie drażnią dźwięki, których moim zdaniem nie powinno być lub powinny być cichsze. Na dzień dobry wyciszyłem podłogę i nadkola dobrymi materiałami. W tylnie nadkola weszło tego bardzo dużo. Zrobione tak, że porządniej się nie da. Efekt jest niewielki. Tzn: wszelkie dziury, przejazdy kolejowe itd słychać mega ciszej. Dźwięki są takie przytłumione i czuć, że pod tym kątem wyciszenie się sprawdziło na 6, ale niestety szum, a nawet powiedziałbym huczenie spod kół jest praktycznie takie samo. Drażni mnie to. Zacząłem myśleć, czy to nie łożysko (w rocznym aucie?), ale właśnie bardzo dużo zależy od rodzaju nawierzchni, więc to raczej nie to. Są takie odcinki asfaltu, że jest całkiem ok, a są takie, że mam wrażenie, że jest głośniej niż w mojej maździe z 2006. Co najlepsze to najbardziej denerwuje mnie ten dźwięk przy małych prędkościach. Tak 30-60km/h Powyżej też słychać, ale dochodzą opływy powietrza i aż tak już nie drażni (co nie oznacza, ze nie słyszę :D) Mam nawet taki efekt, gdy zwalniam praktycznie do 0 np. przed skrzyżowaniem, to słychać jak to huczenie się "wycisza" i jest taki charakterystyczny dźwięk (taki zjazd od wysokiego głośniejszego dźwięku do cichszego niższego, aż do 0)

Czytam wasze opinie i wychodzi na to, że kluczem są opony. Ja mam wielosezonowe opony nexen n'blue 4 season 205/60 16 Opony nie są drogie, opinie mają dobre i nawet ludzi piszą, że ciche...

Najgorsze jest to, że normy głośności podawane przez UE można sobie wsadzić między bajki i tak naprawdę trzeba bazować na doświadczeniu innych użytkowników. I najlepiej, żeby to był ten sam model samochodu i osoba, która ma słuch taki jak Ty (np moja partnerka nie słyszy problemu, albo nie chce słyszeć, bo wie, że chce kupić opony :D)

Fajnie by było jakbyśmy zebrali w jednym miejscu najlepsze opony zimowe i letnie do ceedów i xceedów. Z tego co wyczytałem w tym wątku to propozycje są takie:

Zimowe:
Goodyear Ultra Grip Gen 1 FR XL
Kleber Krisalp HP3

Letnie:
Fulda Sportcontrol 2
Dębica Presto UHP 2
GoodYear Efficient grip 2
Pirelli cinturato P7C2 z uszczelniaczem
- Yokohama Advan 552

Polećcie proszę jakieś opony najlepiej zimowe, które przetestowaliście na swoich ceedach i xceedach. Ktoś pisał np o zimowych nexenach jaka cisza w aucie, a u mnie na wielosezonowych jest głośno. (albo już zwariowałem z tego wszystkiego) :) Chcę kupić jakieś ciche zimówki. Jeśli będzie duża różnica na plus to te co mam sprzedam w cholerę, a na lato kupie ciche letnie. Jeśli nie będzie różnicy, to znaczy, że tak musi być.
Kubasinski
Posty: 19
Rejestracja: 07 lut 2022, 19:37

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Kubasinski »

Łukaszek pisze: 29 sie 2023, 14:10 Cześć,

Zakupiłem dwa miesiące temu Xceeda z 2022. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Jedyna rzecz jaka mi przeszkadza to hałas spod kół. Jestem muzykiem i trochę mnie drażnią dźwięki, których moim zdaniem nie powinno być lub powinny być cichsze. Na dzień dobry wyciszyłem podłogę i nadkola dobrymi materiałami. W tylnie nadkola weszło tego bardzo dużo. Zrobione tak, że porządniej się nie da. Efekt jest niewielki. Tzn: wszelkie dziury, przejazdy kolejowe itd słychać mega ciszej. Dźwięki są takie przytłumione i czuć, że pod tym kątem wyciszenie się sprawdziło na 6, ale niestety szum, a nawet powiedziałbym huczenie spod kół jest praktycznie takie samo. Drażni mnie to. Zacząłem myśleć, czy to nie łożysko (w rocznym aucie?), ale właśnie bardzo dużo zależy od rodzaju nawierzchni, więc to raczej nie to. Są takie odcinki asfaltu, że jest całkiem ok, a są takie, że mam wrażenie, że jest głośniej niż w mojej maździe z 2006. Co najlepsze to najbardziej denerwuje mnie ten dźwięk przy małych prędkościach. Tak 30-60km/h Powyżej też słychać, ale dochodzą opływy powietrza i aż tak już nie drażni (co nie oznacza, ze nie słyszę :D) Mam nawet taki efekt, gdy zwalniam praktycznie do 0 np. przed skrzyżowaniem, to słychać jak to huczenie się "wycisza" i jest taki charakterystyczny dźwięk (taki zjazd od wysokiego głośniejszego dźwięku do cichszego niższego, aż do 0)

Czytam wasze opinie i wychodzi na to, że kluczem są opony. Ja mam wielosezonowe opony nexen n'blue 4 season 205/60 16 Opony nie są drogie, opinie mają dobre i nawet ludzi piszą, że ciche...

Najgorsze jest to, że normy głośności podawane przez UE można sobie wsadzić między bajki i tak naprawdę trzeba bazować na doświadczeniu innych użytkowników. I najlepiej, żeby to był ten sam model samochodu i osoba, która ma słuch taki jak Ty (np moja partnerka nie słyszy problemu, albo nie chce słyszeć, bo wie, że chce kupić opony :D)

Fajnie by było jakbyśmy zebrali w jednym miejscu najlepsze opony zimowe i letnie do ceedów i xceedów. Z tego co wyczytałem w tym wątku to propozycje są takie:

Zimowe:
Goodyear Ultra Grip Gen 1 FR XL
Kleber Krisalp HP3

Letnie:
Fulda Sportcontrol 2
Dębica Presto UHP 2
GoodYear Efficient grip 2
Pirelli cinturato P7C2 z uszczelniaczem
- Yokohama Advan 552

Polećcie proszę jakieś opony najlepiej zimowe, które przetestowaliście na swoich ceedach i xceedach. Ktoś pisał np o zimowych nexenach jaka cisza w aucie, a u mnie na wielosezonowych jest głośno. (albo już zwariowałem z tego wszystkiego) :) Chcę kupić jakieś ciche zimówki. Jeśli będzie duża różnica na plus to te co mam sprzedam w cholerę, a na lato kupie ciche letnie. Jeśli nie będzie różnicy, to znaczy, że tak musi być.
W Proceedzie również wygłuszyłem nadkola oraz bagażnik i efekt naprawdę mizerny… Letnie opony mam Michelin Pilot Sport 4 w rozmiarze 225/40/18 i jest tragedia. Na zimę kupiłem Kleber Krisalp HP3 w tym samym rozmiarze i jestem zaskoczony jaka różnica jest jeśli chodzi o hałas z kół, oczywiście na plus.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 608
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Tolinek »

Czyli macie wygłuszenie homeopatyczne nie poddające się racjonalizacji :D

Fulda Sportcontrol 2 - nie ma w rozmiarze 205/60R16
Dębica Presto UHP 2 - nie ma w rozmiarze 205/60R16
GoodYear Efficient grip 2 - ludzie piszą na zagranicznych forach kia ceed/xceed że jest cichsza niż stockowy kartofelek michelina
Pirelli cinturato P7C2 z uszczelniaczem- to jest mój typ experymentalny (uzasadnienie jest długie)
- Yokohama Advan 552 bo monują to w hybrydowych tojkach i yokohama deklaruje że zaprojektowane z myślą o komforcie w elektromobilności.

Poza tym wydaje mi się że opony wzmacniane to nie jest dobry pomysł. Im sztywniejsze tym lepiej przenoszą niskie częstotliwości.

Co do zimówek Continental TS870P jest ok (oczywiście w 92H).
kubanos
Posty: 67
Rejestracja: 15 wrz 2021, 14:49
model samochodu: Ceed SW 1,5T-GDI M manual 2021

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: kubanos »

Mam na zimę Laufen iFIT+ - dostałem z Ceed-em z salonu i są na stali.
Tragedia...

Mam porównanie również jeśli chodzi o opony letnie Hankook na Ceed SW na kołach 16 i na 17.
Moja 16cali jest zdecydowanie mniej dokuczliwa niż na drugim Ceed gdzie jest 17".

Kiedyś powiedziałem, że KIA nie odrobiła lekcji jeśli chodzi o wyciszenie i dalej to podtrzymuję.

Pozdrówki
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”