[Sportage V] Tryb żeglowania i system start/stop nie działają?

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
MARCO46
Posty: 284
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: [Sportage V] Tryb żeglowania i system start/stop nie działają?

Post autor: MARCO46 »

patrykk pisze: 08 maja 2023, 12:49
MARCO46 pisze: 07 maja 2023, 12:28 Przy okazji - mam ustawione w "zakładce" ograniczenia prędkości pierwszą opcję tj. asystent ograniczenia prędkości (dostosowuje prędkość pojazdu do obowiązującego na drodze ograniczenia prędkości). Zakładałem, że działa to tak, iż auto odczytało znak ograniczenia np. do 70 km/h , a ja jadę 90. To informuje mnie lub ingeruje i prędkość dostosuje do 70. U mnie nic się nie dzieje. To tak nie działa? Czy muszę spełnić jeszcze "milion" innych warunków?
Przy włączonym tempomacie proponuje Ci zmianę prędkości, którą możesz zatwierdzić lub nie, dodatkowo zmienia się kolor cyfry w ograniczeniu (czerwona) przy znaku prędkości jak jedziesz za szybko. To czy cyfra ma być na czerwono czy nie może też zmienić w ustawieniach ustawiając tolerancje np +5km/h, ta toleracja wpływa również na prędkość tempomatu i to jak komputer dobierze Ci prędkość.
Np. masz ustawione +5km/h, tempomat proponuje zmiane prędkości z 90 do 50km/h, po zatwierdzeniu ustawi się na 55km/h zamiast na 50 km/h

1) dziękuję Ci za odpowiedzi / podpowiedzi
2) prędkość ustawiasz przed ruszeniem? czy tylko przy tempomacie będzie proponował zmianę i tylko na eskach i autostradach? czym zatwierdzam, a czym odrzucam?
3) proponujesz jakieś ciekawe ustawienia - bo może czegoś nie zrobiłem?
4) jeździsz na jakim trybie? myślę, że wokół domu będę się jeszcze trochę bawił eco; ale trasy tylko sport

Pozdrawiam!
TomekR
Posty: 18
Rejestracja: 06 kwie 2022, 08:41
model samochodu: Sportage V

Re: [Sportage V] Tryb żeglowania i system start/stop nie działają?

Post autor: TomekR »

sztyk pisze: 16 kwie 2023, 10:41 U mnie też tryb żeglowania działa tylko w trybie ECO. Natomiast funkcja start-stop działa w trybie ECO i NORMAL, ale nie wiem, czy działa w trybie SPORT, ponieważ rzadko go używam. Funkcja start-stop w trybie NORMAL działa podczas zatrzymywania się i postoju. Natomiast żeglowanie w trybie ECO działa podczas jazdy. Zauważyłem, że żeglowanie i system start-stop rzadziej się włączają, gdy samochód był nieużywany przez dłuższy czas. Wydaje mi się, że akumulatory muszą się najpierw naładować.
To ja wrócę tylko z odpowiedzią. Sztyk miał dobry trop - robiłem dłuższą trasę (eurotrip, 6500 km), i rzeczywiście systemy start/stop i żeglowanie zaczęły działać po przejechaniu kilkuset kilometrów. Gdy miałem kilka dni postoju, to znów potrzebowały kilkudziesięciu, czasem ponad stu kilometrów jazdy, by znów zaczęły działać. Więc wydaje się, że wszystko w porządku, dzięki!
Jaron
Posty: 5
Rejestracja: 28 cze 2023, 11:43
model samochodu: Kia sportage bl mhev 180

Re: [Sportage V] Tryb żeglowania i system start/stop nie działają?

Post autor: Jaron »

Nie uważasz, że włączanie się żeglowania po kilkuset kilometrach to przeginka firmy Kia? Mój przypadek.
Samochód stał trzy dni. Wyjazd 400 km, żeglowanie pojawilo się po 170km. Następnie znowu trzy dni postoju i mała trasa- żeglowanie pojawiło się szybko. Ok. Znowu postój trzy dniowy i zjazd do domu 400 km. Pełna irytacja. Zero żeglowania a mój styl jazdy ( rozpędzanie i hamowanie silnikiem celem doładowania akumulatorka odpowiedzialnego za żeglowanie) wku...ał mnie przez 220 km. Wtedy raczył zaskoczyć. Gdybym wiedział, kupiłbym normalny samochód bez mhev. Wy też tak macie?
MARCO46
Posty: 284
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: [Sportage V] Tryb żeglowania i system start/stop nie działają?

Post autor: MARCO46 »

hmmmm

moje auto też czasem stoi 2-3 dni bo zasadniczo dojeżdżam pociągiem do pracy (= brak korków) albo zrobię "trasę" dom-sklep-dom
po przejechaniu kilku km tryb żeglowania funkcjonuje więc dziwne, że aż tyle potrzebujecie przejechać
Jaron
Posty: 5
Rejestracja: 28 cze 2023, 11:43
model samochodu: Kia sportage bl mhev 180

Re: [Sportage V] Tryb żeglowania i system start/stop nie działają?

Post autor: Jaron »

Jaron pisze: 21 sie 2023, 14:36 Nie uważasz, że włączanie się żeglowania po kilkuset kilometrach to przeginka firmy Kia? Mój przypadek.
Samochód stał trzy dni. Wyjazd 400 km, żeglowanie pojawilo się po 170km. Następnie znowu trzy dni postoju i mała trasa- żeglowanie pojawiło się szybko. Ok. Znowu postój trzy dniowy i zjazd do domu 400 km. Pełna irytacja. Zero żeglowania a mój styl jazdy ( rozpędzanie i hamowanie silnikiem celem doładowania akumulatorka odpowiedzialnego za żeglowanie) wku...ał mnie przez 220 km. Wtedy raczył zaskoczyć. Gdybym wiedział, kupiłbym normalny samochód bez mhev. Wy też tak macie?
Nadmieniam że moja kijanka to 180 kM Mhev. Może pełne hybrydy mają inaczej.
unfocused
Posty: 55
Rejestracja: 03 lip 2023, 18:36
model samochodu: Sportage NQ5 HEV AWD GT-Line

Re: [Sportage V] Tryb żeglowania i system start/stop nie działają?

Post autor: unfocused »

Żeglowanie to wymysł w MHEV. HEV mają po prostu tryb EV.
pabprs
Posty: 97
Rejestracja: 16 lut 2022, 19:17
model samochodu: Sportage MY'22 1.6 T-GDI 180KM MHEV 7DCT 2WD Business Line

Re: [Sportage V] Tryb żeglowania i system start/stop nie działają?

Post autor: pabprs »

MARCO46 pisze: 21 sie 2023, 22:44 hmmmm

moje auto też czasem stoi 2-3 dni bo zasadniczo dojeżdżam pociągiem do pracy (= brak korków) albo zrobię "trasę" dom-sklep-dom
po przejechaniu kilku km tryb żeglowania funkcjonuje więc dziwne, że aż tyle potrzebujecie przejechać
Potwierdzam, bo mam identycznie. Po kilku kilometrach żeglowanie funkcjonuje bez problemu.
Jaron
Posty: 5
Rejestracja: 28 cze 2023, 11:43
model samochodu: Kia sportage bl mhev 180

Re: [Sportage V] Tryb żeglowania i system start/stop nie działają?

Post autor: Jaron »

Sorry , ale ciągnę temat żeglowania. Posiadam aplikację Kia Connect...i co zauważyłem. Po przejechaniu prawie 400 km (żeglować zaczął po 170 km) auto stało i po trzech dniach w aplikacji ikona akumulatora zmieniła się na czerwono. To samo z powrotem. Żeglować zaczął po ponad 200 km. Trzy-cztery dni postoju i ikonka akumulatora w aplikacji czerwona. Potem zrobiłem 100 km. ikona nawet nie zmieniła koloru, po dwóch dniach powrót do domu ikona bije czerwienią. Żeglowania ani w tam, ani z powrotem nie udało mi się uzyskać. Czyżbym miał jakiś upływ w akumulatorze?
Mam kamerę viofo 129 Duo. Nie posiada ona baterii tylko kondensator. W kamerze tryb parkingowy mam włączony, ale normalnie jest uśpiona, dopiero przy jakimś ruchu się wybudza i rejestruje. Chyba kamera, która nie jest zasilana baterią, nie jest źródłem rozładowywania akumulatora?
MarRa
Posty: 275
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: [Sportage V] Tryb żeglowania i system start/stop nie działają?

Post autor: MarRa »

Co prawda zupełnie inne auto bo Ceed 1.5 TGDI, ale problem który tu opisujecie u mnie też występuje - w zakresie systemu start@stop. Po trzech - czterech dniach postoju ikona akumulatora w aplikacji robi się czerwona i start@stop przestaje funkcjonować. Po zrobieniu ok. 20 kilometrów wszystko wraca do normy. ASO rozkłada ręce i mówi, że w sumie to tak ma być. Więc się przyzwyczaiłem, bo nie mam siły kopać się z koniem.
pabprs
Posty: 97
Rejestracja: 16 lut 2022, 19:17
model samochodu: Sportage MY'22 1.6 T-GDI 180KM MHEV 7DCT 2WD Business Line

Re: [Sportage V] Tryb żeglowania i system start/stop nie działają?

Post autor: pabprs »

MarRa pisze: 29 sie 2023, 18:41 ASO rozkłada ręce i mówi, że w sumie to tak ma być.
Zdarzyło mi się nie używać auta nieco ponad trzy tygodnie a wiele razy przez dwa i zawsze odpala bez problemu, żadna ikona nigdy nie pali się na czerwono, Żadnych komunikatów na desce itp., auto żegluje od pierwszych kilometrów. ASO jak zwykle, gdy nie zna się na rzeczy to opowiada pierdoły. "W sumie.." nie ma tak być i koniec kropka! Masz usterkę i trzeba to naprawić, chyba, że się z tym pogodzisz. A może to ja mam usterkę :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”