Ciche opony 205/60/R16

forum użytkowników modelu Kia XCeed
DARIUS
Posty: 34
Rejestracja: 01 mar 2023, 23:47
model samochodu: CEED 1.5 DCT BL HB

Re: Ciche opony 205/60/R16

Post autor: DARIUS »

dam9an pisze: 14 maja 2023, 04:22
Niko123 pisze: 12 maja 2023, 21:49 Cicha opona nexen wygrała 2 testy niemiecki , na mokrym i suchum wychodzi lepiej od opon premium -1 miesjce
Na potwierdzenie testow i mojej opinie że jest chicha daje linka na opinie ludzi, ludzie piszą ze jest cicha , prawie każdy.

https://www.oponeo.pl/model-opony/nexen-n-fera-sport
Na oponeo o michelinach tez pisali ze cicha a tu kazdy psioczy że glosna xd
Bo to jest najgłośniejsza opona jaką kiedykolwiek miałem założoną, czy to w Oplu czy teraz w Ceed. Byłem załamany przy odbiorze jak zobaczyłem jakie mam opony. One w pewnym momencie wyząbkują się na tych kostkach i zaczynają niemiłosiernie huczeć, tak przy przebiegu ok.20 tyś km.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 605
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Ciche opony 205/60/R16

Post autor: Tolinek »

Volver pisze: 14 maja 2023, 00:42 Poszukaj Fulda Sportcontrol 2. Moje wątki i posty na tym forum dadzą dużo informacji, mam nadzieję.
Chyba będziemy mieli wspólny język w temacie hałasów. Widzę że na zimówki do ceed dawałeś ultragripy ktòre również uważam za ciche opony zimowe. Niestety w rozmiarze 205/60R16 fuldy sportcontroll nie produkują :(
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: Ciche opony 205/60/R16

Post autor: Volver »

Ups , a Dębica UHP 2? Też cicha.
DARIUS
Posty: 34
Rejestracja: 01 mar 2023, 23:47
model samochodu: CEED 1.5 DCT BL HB

Re: Ciche opony 205/60/R16

Post autor: DARIUS »

Volver pisze: 15 maja 2023, 00:15 Ups , a Dębica UHP 2? Też cicha.
Może tez być SAVA, ta sama opona (wzór i właściwości) tylko inny producent.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 605
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Ciche opony 205/60/R16

Post autor: Tolinek »

Dzisiaj zmacałem Dynaxera hp4 na parkingu u kolegi na Subaru Leśniku. To mi wygląda na komfortowy wynalazek i Ziomek który
tym jeździ potwierdza. Opona w jest dotyku jakby zimowa... ale letnia. Czy ktoś może jeszcze jeździł i ma swoje zdanie?
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 605
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Ciche opony 205/60/R16

Post autor: Tolinek »

Chcę doprecyzowywać definicję komfortu i ciszy abyśmy mówili wspólnym językiem. Jeżeli nie da się powiedzieć która z opon jest relatywnie
lepsza w dziedzinie komfortu akustycznego wewnątrz samochodu to może przynajmniej się da łatwo określić które opony są tak samo kiepskie
w tej materii... Odgłos pochodzący od opon w zasadzie da się opisać słowami. W przypadku stockowego Michelin Energy Saver plus ja słyszę:
a) Szum opon - ten którego się spodziewam, zwykły szum
b) odgłos takiego jakby szurania, wgryzania i odklejania się w asfalt, jest szczególnie słyszalny na powyżej 70 km/h i na autostradzie
c) Irytujący odgłos o stałej częstotliwości bez względu na prędkość, przypominający flet, dmuchanie w szyjkę butelki, nie ma stałej amplitudy,
rezonuje i jest słyszalny od prędkości 1 km/h nawet na gruntowej drodze. Wqrwia mnie w phevie niemiłosiernie i jest obecny ciągle.

Poniżej zamieszczam widmo częstotliwościowe i rozkład mocy przy prędkości 60 km/h na przywoitym asfalcie (wjazd do Kamieńca Wrocławskiego)
Zielona jedneczka(1) to irytujący odgłos o którym mowa w punkcie c. Dla porównania zielona dwójeczka (2) to odgłos pipania który wydobywa się z
deski rozdzielczej przy przekraczaniu linii wyznaczającej granice pasa drogowego. Takich opon bym nie chciał i nikomu wrażliwemu na dźwięki ich
nie życzę. Patrzymy na czerwoną linię (maksima)- żółte to natężenie chwilowe.
Załączniki
Widmo_Michelin_saver_60_kph.jpg
dragonn
Posty: 92
Rejestracja: 28 mar 2022, 09:22
model samochodu: XCeed PHEV

Re: Ciche opony 205/60/R16

Post autor: dragonn »

Podeślesz linka do apki której to zrobiłeś i mniej więcej info gdzie masz telefon w trakcie nagrywania tego?
Mogę nagrać u siebie jak to wygląda.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 605
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Ciche opony 205/60/R16

Post autor: Tolinek »

Apka nazywa się Spectroid. Używam jej do znajdywania tego co mnie akustycznie drażni. Telefon w uchwycie montowanym na jednej z kratek nawiewowych po środku kokpitu. Gdzieś mi się w życiu przewinął dewelopew androida który mi powiedział że jest normalizacja nagrywania
softłerowo w androidzie więc nie ma co liczyć na to że Amplitudowo będziemy mieli świetną zbieżnośc międz różnymi telefonami ale napewno
jest ona dostatecznie dobra na tego typu potrzeby. Niemniej jednak "tonalny odcisk palca" ustroju akustycznego będzie dobrze widoczny i
zbieżny pomiędzy odbiornikami. Sprawdzałem na 3 różnych telefonach Samsunga. Do aplikacji trzeba się przyzwyczaić, obyć się, napatrzeć trochę
na różne rzeczy żeby nabrać wyczucia w znajdywaniu tego czego się szuka. Próbowałem kilku innych i ta jest najlepsza. Nastawy Apki:
Załączniki
spectroid_setup.jpg
spectroid_setup.jpg (107.61 KiB) Przejrzano 917 razy
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 605
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Ciche opony 205/60/R16

Post autor: Tolinek »

Volver pisze: 15 maja 2023, 00:15 Ups , a Dębica UHP 2? Też cicha.
Najarałem się na tę Dębicę jak szczerbaty... a tu klops. Też nie ma w rozmiarze 205/60/R16 :(


Tu jeszcze dodam widmo z jazdy autostradowej z prędkością 130 km/h na michelin energy saver plus. Pastuszek z fletem dominuje w paśmie 100-1000 Hz.
Załączniki
Screenshot_20230514_014941_Spectroid.jpg
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 605
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Ciche opony 205/60/R16

Post autor: Tolinek »

Fajny artykuł o żabkach. Tylko dla prawdziwych zboczeńców:
https://pure.tue.nl/ws/portalfiles/port ... 614289.pdf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”