Gwarancja KIA czy gwarancja Das Welt Auto

forum użytkowników Kia Stonic
romanhoks
Posty: 306
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Gwarancja KIA czy gwarancja Das Welt Auto

Post autor: romanhoks »

W ktorym salonie? W Polsce czy w Niemczech? Bo z tego co czytam to piszesz z Niemiec. Znam troche podejscie warsztatu w niemczech bo przepracowalem 8.5 roku.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
StonicScross
Posty: 711
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Gwarancja KIA czy gwarancja Das Welt Auto

Post autor: StonicScross »

Breslau byl niemiecki :) Ale tero un polski. Wy emigranci na forach jesteście jacyś dziwni i najmądrzejsi. Nie na temat w ogóle piszesz i próbujesz za wszelką cenę pokazać swoją wyższość i wyższość kraju w jakim się znalazłeś. Wiesz w ogóle jakie czego są w Polsce ceny w odniesieniu do nowych czy używanych aut? Dostępność nowych itp.?
romanhoks
Posty: 306
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Gwarancja KIA czy gwarancja Das Welt Auto

Post autor: romanhoks »

Nie probuje pokazac wyzszosci.Wiesz co mnie dziwi ? Dlaczego w innym kraju jest te 7 lat uznawane a w Polsce wlasciciel jedzie do serwisu i nie moze doprosic sie naprawy. No chyba ze jak zwykle kupujac auto nie czyta co podpisuje.Co do cen to troche bym podyskutowal z toba. Czasami w kraju placisz wiecej. No a jakosc czesci to innna bajka. Mialem warsztat i widzialem nie jedno.Piszesz ze jak dawales auto w rozliczeniu to za bardzo sie nie przejmowali bo byla jeszcze gwarancja.To jak ma to do siebie gdzie ktos pisze ze auto ma 3 lub 4 lata i lozysko w kole nie podlega gwarancji? Lub skrzypiaca deska rozdzielcza. Mozesz mi to wytlumaczyc bo nie rozumiem tego wszystkiego.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
StonicScross
Posty: 711
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Gwarancja KIA czy gwarancja Das Welt Auto

Post autor: StonicScross »

Dobra, trochę o czymś innym piszę, ale nie wdawajmy się w szczegóły. Najśmieszniejsze jest to jak ktoś "zapoda" temat a inni dywagują na jakieś trochę poboczne kwestie. A ja położyłem nacisk na inne, bardziej ogólne. Czy kupować model auta wymyślony 6 lat temu? Czy znając dzisiejsze realia ze 2latki chcą pchnąć za 85 proc.wartosxi nowego, nie lepiej kupić nowy? Czy przejmować się aż tak gwarancja w modelu który jest dość niezawodny?
Co do roznic Polska - Norwegia, no jesteśmy w tyle w prawach konsumenta, przynajmniej w realiach a nie tylko w teorii. Ale się to trochę poprawia. Prawników jak mrowkow i wcale nie są tacy drodzy. Zgoda ze czasem są problemy z 7letnia gwarancja ale jest ona lepsza niż 2 Czy 3. Jak już mamy być takimi pesymistami - podobno dzis rzeczy są niezawodne w okresie gwarancji. Więc jak ktoś daje jednak 7 to niby "w każdej bajce trochę prawdy".
romanhoks
Posty: 306
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Gwarancja KIA czy gwarancja Das Welt Auto

Post autor: romanhoks »

Nie napisze na temat .Przepraszam. Co na temat praw konsumenta jak napisales.Kiedys jeszcze chcialo mi sie kupowac auta od klienta ktory powiedzial ze nie oplaca mu sie naprawiac. Teraz jest takie prawo no moze i dobre bo masz prawo jako kupujacy go 5 lat gwarancji.Wiem ze zaraz sie zacznie i dostane po glowie. Nie chce aby mi nowy wlasciciel zadzwonil po roku i powiedzial ze chce zwrot po polecial silnik z jego zaniedbania.To prawo przydalo by sie w kraju. Moze przestalo by sie sprzedawac zlomy. Mysle o typowych zlomach.Tu sa tez 20 letnie na ulicach. Sam zostawilem w serwisie mondeo 13 rok i wziolem sportage bo musialem cos kupic w automacie i 4x4..Co do nowych? Nie kupie bo widze co sie dzieje. To jest tragedia np mokre paski. Na dzien dzisiejszy tu nie kupisz auta zwyklego. Minimum hybryda. Bardzo malo sie tego sprzedaje wszystko elektryki.Inny kraj inne realia.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
jotes1911
Posty: 206
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Gwarancja KIA czy gwarancja Das Welt Auto

Post autor: jotes1911 »

romanhoks pisze: 21 maja 2023, 13:06 Nie napisze na temat .Przepraszam. Co na temat praw konsumenta jak napisales.Kiedys jeszcze chcialo mi sie kupowac auta od klienta ktory powiedzial ze nie oplaca mu sie naprawiac. Teraz jest takie prawo no moze i dobre bo masz prawo jako kupujacy go 5 lat gwarancji.Wiem ze zaraz sie zacznie i dostane po glowie. Nie chce aby mi nowy wlasciciel zadzwonil po roku i powiedzial ze chce zwrot po polecial silnik z jego zaniedbania.To prawo przydalo by sie w kraju. Moze przestalo by sie sprzedawac zlomy. Mysle o typowych zlomach.Tu sa tez 20 letnie na ulicach. Sam zostawilem w serwisie mondeo 13 rok i wziolem sportage bo musialem cos kupic w automacie i 4x4..Co do nowych? Nie kupie bo widze co sie dzieje. To jest tragedia np mokre paski. Na dzien dzisiejszy tu nie kupisz auta zwyklego. Minimum hybryda. Bardzo malo sie tego sprzedaje wszystko elektryki.Inny kraj inne realia.
Nie przepraszaj, tylko załóż nowy temat dotyczący problemów które poruszasz. Ten dotyczy gwarancji KIA w Polsce.
StonicScross
Posty: 711
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Gwarancja KIA czy gwarancja Das Welt Auto

Post autor: StonicScross »

A jak autor nie wróci do wątku to zamknąć dyskusje i tyle.
mihal277
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2023, 11:21
model samochodu: Kia Stonic

Re: Gwarancja KIA czy gwarancja Das Welt Auto

Post autor: mihal277 »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!
W końcu zdecydowałem się na zakup nowego, dostępnego od ręki.
Pozdro
StonicScross
Posty: 711
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Gwarancja KIA czy gwarancja Das Welt Auto

Post autor: StonicScross »

I super. Będziesz zadowolony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”