Jak z GPF w 1.6 150 ?

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
KijKija
Posty: 30
Rejestracja: 13 kwie 2023, 15:15
model samochodu: Kia sportage v 1.6 t-gdi m smart

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: KijKija »

Otrzymałem niedawno pisemną odpowiedź na reklamację w temacie GPF-a i żadnej mowy o aktualizacji oprogramowania nie było.

Widać na nieprawidłowe użytkowanie samochodu nie ma aktualizacji :lol:
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: StonicScross »

Ponieważ mija prawie miesiąc od niezgłaszania problemów- myślę sobie ze trzeba to docenić. Polak maruda tylko jak coś złego się dzieje to pisze.
fuTer
Posty: 202
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: fuTer »

Wyższa temperatura na zewnątrz to i problem z GPF nie występuje pomimo jazdy na krótkich odcinkach.
jaskier
Posty: 309
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: jaskier »

dokładnie, temat jeśli wróci to jesienią. Zapytam już za miesiąc na przeglądzie czy ta aktualizacja gpf faktycznie jest wgrywana na żądanie
KijKija
Posty: 30
Rejestracja: 13 kwie 2023, 15:15
model samochodu: Kia sportage v 1.6 t-gdi m smart

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: KijKija »

StonicScross pisze: 13 cze 2023, 17:59 Ponieważ mija prawie miesiąc od niezgłaszania problemów- myślę sobie ze trzeba to docenić. Polak maruda tylko jak coś złego się dzieje to pisze.
Druga zima minie i drogi kliencie możesz nas pocałować ;) Ale faktycznie w serwisie jest trochę wytchnienia. Kolejna zima nie musi być jednak łatwiejsza, bo trochę aut znowu się nasprzedawalo... choć wieść gminna niesie, że każdy klient jest teraz informowany o konieczności okresowego wypalania GPF-u :shock:
KijKija
Posty: 30
Rejestracja: 13 kwie 2023, 15:15
model samochodu: Kia sportage v 1.6 t-gdi m smart

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: KijKija »

jaskier pisze: 13 cze 2023, 22:53 dokładnie, temat jeśli wróci to jesienią. Zapytam już za miesiąc na przeglądzie czy ta aktualizacja gpf faktycznie jest wgrywana na żądanie
Jak możesz, to poproś o odpowiedź na piśmie ;) wielu chciałoby widzieć tę "aktualizację"
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: jarmk »

Skren z maila jakiego ja dostałem 17 kwietnia. w odpowiedzi na moją reklamację.
Dzisiaj wieczorem napisze do KIA ponownie i zapytam o tą aktualizacje..
Załączniki
Screenshot_20230614_052120_Gmail.jpg
KijKija
Posty: 30
Rejestracja: 13 kwie 2023, 15:15
model samochodu: Kia sportage v 1.6 t-gdi m smart

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: KijKija »

jarmk pisze: 14 cze 2023, 05:40 Skren z maila jakiego ja dostałem 17 kwietnia. w odpowiedzi na moją reklamację.
Dzisiaj wieczorem napisze do KIA ponownie i zapytam o tą aktualizacje..
Dobrze jakby było to oficjalne stanowisko. W odpowiedzi na moją reklamację napisano, że przyczyną zatykania się filtra jest tylko i wyłącznie nieprawidłowe użytkowanie samochodu przez klienta...
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: jarmk »

KijKija pisze: 14 cze 2023, 12:00...na moją reklamację napisano, że przyczyną zatykania się filtra jest tylko i wyłącznie nieprawidłowe użytkowanie samochodu przez klienta...
Taką, odpowiedź to na cokolwiek można dać.. kupisz wadliwy telewizor, telefon, laptop i Ci się będzie psuł, to też w odpowiedzi na zgłoszenie gwarancyjne i reklamację mogą tak odpisać... nieprawidlowe użytkowanie i moja wina.. :D

Ja w reklamacji opisałem problem na kilka stron, dodając zdjęcia, skreny z między innymi tego forum, fejsa, Youtuba, itd. pokazując obraz problemu dotyczący nie tylko mnie, ale chyba już setek ludzi..
Porównałem to auto do mojego poprzedniego też KS IV, też z GPF-em, podając VIN i adres serwisowania, żeby sobie sprawdzili, że przez 3,5 roku identycznego użytkowania poprzedniego modelu KS, nigdy nie było problemu z filtrem..
KijKija
Posty: 30
Rejestracja: 13 kwie 2023, 15:15
model samochodu: Kia sportage v 1.6 t-gdi m smart

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: KijKija »

jarmk pisze: 14 cze 2023, 12:34 Taką, odpowiedź to na cokolwiek można dać.. kupisz wadliwy telewizor, telefon, laptop i Ci się będzie psuł, to też w odpowiedzi na zgłoszenie gwarancyjne i reklamację mogą tak odpisać... nieprawidlowe użytkowanie i moja wina.. :D
Napisać można i się napisało... Tylko jak raz odpiszą twoja wina, a innym razem że faktycznie coś jest nie tak... to co? może się nie wyda? :D wgrywamy aktualizację, ale proszę się tym nie chwalić, bo to tylko dla wybrańców :lol:
Jeżeli problem faktycznie został dostrzeżony przez producenta i zamierza on coś z tym zrobić tj. naprawić swój błąd, to jest to, delikatnie pisząc słabe... i do obalenia 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”