Silnik gaśnie przy temperaturze 60 stopni benzyna.

forum użytkowników modelu Ceed
Raffi990
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2023, 15:20
model samochodu: Kia cee'd

Silnik gaśnie przy temperaturze 60 stopni benzyna.

Post autor: Raffi990 »

Witam,mam problem z kią cee'd 1.6 16v benzyna auto bez problemu odpala,ale gdy temperatura osiągnie 60 stopni silnik gaśnie -za trzecim razem odpali lecz później falują obroty i auto chodzi jak by na 3 garach.Wymieniłem czujnik temperatury,pompę paliwową i dalej to samo.Byłem już u kilku mechaników ale nikt nie znalazł przyczyny gaśnięcia -co może być przyczyną???
romanhoks
Posty: 306
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Silnik gaśnie przy temperaturze 60 stopni benzyna.

Post autor: romanhoks »

W dobrym testerze jest taka opcja jak wartosci mierzone. Kazdy ogarniety mechanik gdy nie ma bledow w sterowniku patrzy jakie wartosci sa zadane a jakie rzeczywiste. Nie wiem u kogo byles ale oni chyba nie wiedza do czego maja komputer. No i druga sprawa nie ma testera ktory ogarnia dobrze europe i azje . Albo jedno albo drugie. No czytaja wszystkie tylko co mozesz zrobic na nich? Znaja moze cos takiego jak podpiecie np czujnika walu pod oscyloskop i sprawdzenie sygnalu z walka rozrzadu i walu korbowego czy zgadza sie sygnal . Itp , itd. Wiesz co mi powiedzial dawno temu przyjaciel ktory wozil po warsztatach oprogramowania? To bylo chyba z 16 lat temu. Do dobrego warsztatu musisz czekac miesiac , do kowala wjezdzasz od razu. Auto jest na LPG? Jak jest to kiedy ostatnio regulowales zawory? Ja zabral bym sie za to.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Raffi990
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2023, 15:20
model samochodu: Kia cee'd

Re: Silnik gaśnie przy temperaturze 60 stopni benzyna.

Post autor: Raffi990 »

Auto było kilka krotnie podpinane pod komputer brak błędów.Auto jest na samej benzynie-jak się jedzie w trasę jest wszystko ok,ale gdy stoi na postoju i temperatura dochodzi do 60 stopni gwałtownie gaśnie.A później trzeba kilkakrotnie kręcić rozrusznikiem żeby odpalił,jak już odpali wchodzi na obroty i chodzi jakby na trzech garach.Po ponownym zgaszeniu i odpaleniu wszystko wraca do normy jak temperatura wzrasta.A zaczeło się od zatankowania auta pod korek na cpnie.Pompa wymieniona i czujnik temperatury.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”