Utrata mocy 1.0 T-GDI

forum użytkowników modelu Ceed
marcin.krk
Posty: 10
Rejestracja: 15 maja 2023, 14:18
model samochodu: Kia Ceed

Re: Utrata mocy 1.0 T-GDI

Post autor: marcin.krk »

bielaPL pisze: 16 maja 2023, 21:42
marcin.krk pisze: 16 maja 2023, 15:05 Niestety każdorazowo awaria ma miejsce w dzień wolny od pracy, a następnego dnia śladu po niej nie ma 🤔
Jakieś dłuższe wycieczki wtedy robisz?
Właśnie nie, zawsze występowało po kilku kilometrach.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 609
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Utrata mocy 1.0 T-GDI

Post autor: Tolinek »

Ile razy już byłeś z tym na serwisie? Masz manual czy automat?
marcin.krk
Posty: 10
Rejestracja: 15 maja 2023, 14:18
model samochodu: Kia Ceed

Re: Utrata mocy 1.0 T-GDI

Post autor: marcin.krk »

Manual. Z aktualnym pobytem trzy razy.
marcin.krk
Posty: 10
Rejestracja: 15 maja 2023, 14:18
model samochodu: Kia Ceed

Re: Utrata mocy 1.0 T-GDI

Post autor: marcin.krk »

Po 3 miesiącach, zamontowaniu dodatkowego systemu diagnostycznego w ASO, stwierdzono problem z układem wtryskowym (system samochodu nic nie wykazywał). Kia Polska zaleciła wymianę wtryskiwaczy i przewodu zasilającego. Auto odebrane wczoraj, zobaczymy czy pomogło.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 331
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Utrata mocy 1.0 T-GDI

Post autor: bielaPL »

marcin.krk pisze: 02 sie 2023, 08:38 Po 3 miesiącach, zamontowaniu dodatkowego systemu diagnostycznego w ASO, stwierdzono problem z układem wtryskowym (system samochodu nic nie wykazywał). Kia Polska zaleciła wymianę wtryskiwaczy i przewodu zasilającego.
Grubo. Dobrze że coś znaleźli. Ten dodatkowy system diagnostyczny to u Ciebie zamontowali w aucie i z nim jeździłeś czy jak to było?
marcin.krk
Posty: 10
Rejestracja: 15 maja 2023, 14:18
model samochodu: Kia Ceed

Re: Utrata mocy 1.0 T-GDI

Post autor: marcin.krk »

bielaPL pisze: 02 sie 2023, 08:42
marcin.krk pisze: 02 sie 2023, 08:38 Po 3 miesiącach, zamontowaniu dodatkowego systemu diagnostycznego w ASO, stwierdzono problem z układem wtryskowym (system samochodu nic nie wykazywał). Kia Polska zaleciła wymianę wtryskiwaczy i przewodu zasilającego.
Grubo. Dobrze że coś znaleźli. Ten dodatkowy system diagnostyczny to u Ciebie zamontowali w aucie i z nim jeździłeś czy jak to było?
Tak, ASO zamontowało dodatkowy system, który w razie wystąpienia usterki po naciśnięciu przycisku zapisywał dane i tak jeździłem przez 4 dni, aż ponownie doszło do utraty mocy.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 331
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Utrata mocy 1.0 T-GDI

Post autor: bielaPL »

marcin.krk pisze: 02 sie 2023, 10:19 Tak, ASO zamontowało dodatkowy system, który w razie wystąpienia usterki po naciśnięciu przycisku zapisywał dane i tak jeździłem przez 4 dni, aż ponownie doszło do utraty mocy.
a to fajnie, że mają takie rozwiązania, nawet nie wiedziałem
marcin.krk
Posty: 10
Rejestracja: 15 maja 2023, 14:18
model samochodu: Kia Ceed

Re: Utrata mocy 1.0 T-GDI

Post autor: marcin.krk »

bielaPL pisze: 02 sie 2023, 11:09
marcin.krk pisze: 02 sie 2023, 10:19 Tak, ASO zamontowało dodatkowy system, który w razie wystąpienia usterki po naciśnięciu przycisku zapisywał dane i tak jeździłem przez 4 dni, aż ponownie doszło do utraty mocy.
a to fajnie, że mają takie rozwiązania, nawet nie wiedziałem
Po nieudanych próbach ustalenia od kwietnia nic innego im nie pozostało. Ten system podobno przysłała centrala. Z tym, że problem z wtryskami sugerowałem już im w maju, bo w necie pełno opisów takich przypadków.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 331
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Utrata mocy 1.0 T-GDI

Post autor: bielaPL »

marcin.krk pisze: 02 sie 2023, 11:30
bielaPL pisze: 02 sie 2023, 11:09
marcin.krk pisze: 02 sie 2023, 10:19 Tak, ASO zamontowało dodatkowy system, który w razie wystąpienia usterki po naciśnięciu przycisku zapisywał dane i tak jeździłem przez 4 dni, aż ponownie doszło do utraty mocy.
a to fajnie, że mają takie rozwiązania, nawet nie wiedziałem
Po nieudanych próbach ustalenia od kwietnia nic innego im nie pozostało. Ten system podobno przysłała centrala. Z tym, że problem z wtryskami sugerowałem już im w maju, bo w necie pełno opisów takich przypadków.
ciekawe czemu wtryski padły, czy wadliwa seria, czy syf w paliwie czy coś innego...
marcin.krk
Posty: 10
Rejestracja: 15 maja 2023, 14:18
model samochodu: Kia Ceed

Re: Utrata mocy 1.0 T-GDI

Post autor: marcin.krk »

bielaPL pisze: 02 sie 2023, 15:03
marcin.krk pisze: 02 sie 2023, 11:30
bielaPL pisze: 02 sie 2023, 11:09

a to fajnie, że mają takie rozwiązania, nawet nie wiedziałem
Po nieudanych próbach ustalenia od kwietnia nic innego im nie pozostało. Ten system podobno przysłała centrala. Z tym, że problem z wtryskami sugerowałem już im w maju, bo w necie pełno opisów takich przypadków.
ciekawe czemu wtryski padły, czy wadliwa seria, czy syf w paliwie czy coś innego...
Ciężko stwierdzić, choć spotkałem się już z wpisami na tym forum i innych, że są przypadku uszkodzeń wtrysku w Kiach. Co do paliwa, zawsze leje na dużych stacjach Orlen i BP. Czasem uszkodzenie wtrysku jest też skutkiem uszkodzenia pompy ciśnienia, a tą wymienili mi w lutym. Najgorsze było tak długie oczekiwanie na ustalenie przyczyn.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”