Gniazdo USB

forum użytkowników Kia Stonic
grojek83
Posty: 69
Rejestracja: 04 paź 2019, 20:03
model samochodu: KIA STONIC

Gniazdo USB

Post autor: grojek83 »

Czy to gniazdo USB to do którego podłącza się telefon żeby działał android auto pobiera prąd przy wyłączonym zapłonie???? zamontowałem carlinkit nie wiem czy muszę go odłączać żeby nie pobierał prądu zaraz po wyłączeniu zapłonu diody się świecą że niby działa ale jak po pół godzinie przychodzę do samochodu to dioda się nie pali
Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie z góry dziękuję za mądre odpowiedzi
Jagoda
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2022, 13:29
model samochodu: Stonic

Re: Gniazdo USB

Post autor: Jagoda »

grojek83 pisze: 22 kwie 2023, 18:58 Czy to gniazdo USB to do którego podłącza się telefon żeby działał android auto pobiera prąd przy wyłączonym zapłonie????
Też się nad tym zastanawiałam, a dokładniej chodziło mi o "za" i "przeciw" pozostawiania podłączonego kabla USB :?:
MarRa
Posty: 275
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Gniazdo USB

Post autor: MarRa »

Przy wyłączonym zapłonie podłącz rozładowany telefon kablem do tego gniazda i zobacz czy telefon się ładuje. To chyba najprostszy test.
Albo sprawdź czy, ewentualnie w jakim czasie po przekręceniu kluczyka w pozycję OFF, ładowanie telefonu ustaje.
Według mnie na parkingu prąd nie jest pobierany, a nawet jeżeli, to maksymalnie przez kilka minut, bo jest ten system odcinania poboru energii przez radio i navi, przeciwdziałający rozładowaniu akumulatora.
adamo64
Posty: 155
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Gniazdo USB

Post autor: adamo64 »

Przecież jest system który odłącza zasilanie po kilku ,kilkunastu minutach i dlatego tak jest. Czytajcie instrukcje obsługi.
grojek83
Posty: 69
Rejestracja: 04 paź 2019, 20:03
model samochodu: KIA STONIC

Re: Gniazdo USB

Post autor: grojek83 »

Dziś sprawdzone
Trwa to 3 minuty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”