KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
Lunar GT
Posty: 1139
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Lunar GT »

Soplus pisze: 12 maja 2023, 13:30 Czy u Was też co jakiś czas temp. klimy po odpaleniu ustawia się na 22 stopnie choć wcześniej była ustawiona inaczej? Kolejan rzecz, której sorka nie pamięta...
Nie tylko Sorka, w Sportage też tak jest że po dłuższej zazwyczaj nocnej przerwie ustawia się na 22 bo to jest domyślna temperatura.
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

U mnie nic takiego się nie dzieje i pierwsze słyszę o domyślnych ustawieniach klimy samo się ustawiających defaultowo. Może u mnie jest awaria? :roll: ;)
lavazza
Posty: 42
Rejestracja: 18 sie 2021, 22:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: lavazza »

It's Not a Bug, It's a Feature ;)
PiterW
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: PiterW »

Soplus pisze: 12 maja 2023, 13:30 Czy u Was też co jakiś czas temp. klimy po odpaleniu ustawia się na 22 stopnie choć wcześniej była ustawiona inaczej? Kolejan rzecz, której sorka nie pamięta...
Takie zachowanie zauważyłem tylko i wyłącznie wtedy gdy się skorzysta ze zdalnego parkowania z pilota, wtedy rzeczywiście w momencie uruchomienia samochodu z pilota od razu klima się ustawia na 22 stopnie.
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
PiterW
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: PiterW »

raku pisze: 12 maja 2023, 15:43 Nie zauważyłem takiej sytuacji do tej pory.

Natomiast u mnie często, gdy przejmowałem auto od żony, to cuda były tam poustawiane. Inna temp, ręczna klima, brak klimy, wentylacja off, obieg zamknięty i cała masa innych kombinacji.

Oczywiście żona zawsze upiera się, że nic nie dotykała tam :)
Może żona kurz przecierała i się ponaciskało :D
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
MHZ
Posty: 79
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: MHZ »

Soplus pisze: 12 maja 2023, 13:30 Czy u Was też co jakiś czas temp. klimy po odpaleniu ustawia się na 22 stopnie choć wcześniej była ustawiona inaczej? Kolejan rzecz, której sorka nie pamięta...
Nigdy.
MHZ
Posty: 79
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: MHZ »

raku pisze: 12 maja 2023, 15:43 Nie zauważyłem takiej sytuacji do tej pory.

Natomiast u mnie często, gdy przejmowałem auto od żony, to cuda były tam poustawiane. Inna temp, ręczna klima, brak klimy, wentylacja off, obieg zamknięty i cała masa innych kombinacji.

Oczywiście żona zawsze upiera się, że nic nie dotykała tam :)
Ha ha! U mnie jest to samo 🤣
paboGliwice
Posty: 47
Rejestracja: 24 maja 2022, 09:15
model samochodu: Sorento

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: paboGliwice »

[/quote]
Ha ha! U mnie jest to samo 🤣
[/quote]

To plaga. Ja z kolei jestem przekonany, że to na pewno ona naciska, nie przyjmując że może KIA za tym stoi.

Ostatnio natomiast zauważyłem, że jak położę nogę na gazie do końca, to mimo wszystko wskaźnik mocy nie dochodzi do max. Okazuje się że jest taki klik, w pedale gazu i wtedy jest moc maksymalna. Niby małe, a cieszy 🤣
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

Pierwszy znaleziony link z brzegu z wyjaśnieniem tego tematu:

https://www.funcar.com.pl/blog-funkcja-kickdown
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

Pierwsza awaria... albo "ficzer" jak kto woli ;)
Po prawie 10kkm przebiegu zaczęło się coś tłuc w zawieszeniu - prawy przód, jazda po tzw. kocich łbach albo "falach" na jezdni wyzwala ten efekt. Dźwięk jakby uderzać stalową kulką w styropianowym kubku + rezonuje - stawiam na mocowanie amorka albo coś w ten deseń. Podobne odgłosy miałem dawno temu w A4 kiedy dogorywało sławetne wielowahaczowe zawieszenie ale tam można było dźwięk wymusić zjeżdżając/najeżdżając na przeszkodę - krawężnik, uskok jezdni, próg zwalniający itp. Tutaj dźwięk "rezonuje" kilkukrotnie i załącza się na uszkodzeniach jezdni w postaci gór i dolin zwłaszcza kiedy się kilka z nich nałoży pod rząd - chyba wprawia amorka w rezonans i zaczyna stukać...

Może Ktoś z Was też tak miał?

W przyszłym tygodniu jadę na serwis to zobaczymy co na to spece...
Po 10kkm padło zawieszenie... masakra. To nawet "master sport germany" (wielowahacze dość tanie do A4 B5) wytrzymywały 15kkm na znacznie gorszych jezdniach w latach 90tych...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”