Cieknąca pompa cr

Porady, problemy, opinie dotyczące silników diesla w samochodach Kia
Artur optima
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2023, 14:57
model samochodu: Kia optima 2017 1.7crdi

Cieknąca pompa cr

Post autor: Artur optima »

Witam wszystkich,
Mam problem z wyciekiem oleju w moim aucie kia optima 1.7 crdi 2017r. wersja XL Sedan, przebieg 180 tyś. Cieknie za pompą Common RAIL, wyciek jest dość spory, cała przednia część silnika jest mokra.
Teraz mam pytanie czy winowajcą wycieku jest pompa?
A jeśli tak to czy do jej wyjecia trzeba rozpinać rozrząd?
Z góry dziękuję za odpowiedź
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Cieknąca pompa cr

Post autor: saron22 »

Bardziej durnego pytania dawno tu nie było - choć po chwili zastanowienia poziom tego pytania odpowiada poziomowi tego forum…
Ale do rzeczy: a skąd my mamy wiedzieć skąd ci olej leci? Mialeś podniesioną maskę, widziałeś wyciek i nie zlokalizowałeś wycieku a nas się pytasz?
Równie dobrze mógłbyś zapytać czy za hałasy po północy odpowiedzialny jest sąsiad spod 53 czy spod 58?
Artur optima
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2023, 14:57
model samochodu: Kia optima 2017 1.7crdi

Re: Cieknąca pompa cr

Post autor: Artur optima »

Może źle sformułowałem pytanie, wiadomo że wyciek może być wszędzie. Na 99 prozent cieknie z okolic pompy, więc czy aby ją wyjąć trzeba rozpinać rozrząd czy nie?
romanhoks
Posty: 305
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Cieknąca pompa cr

Post autor: romanhoks »

Jak jest na pokrywie rozrzadu korek na wprost pompy to potrzebujesz specjalny sciagacz z blokada.Zapobiega przesuniecia sie kola zembatego. Tez pompa osadzona jest na stozku i klinie. Chyba ze ktos bedzie chcial rozbierac cala pokrywe i lancuch.Z postu wywnioskowalem ze nie jestes mechanikiem. Daj zrobic to komus kto ma pojecie i wie jak to zrobic. Dla mnie jest to proste do ogarniecia. Pompa jest uszczelniana oringiem.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Artur optima
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2023, 14:57
model samochodu: Kia optima 2017 1.7crdi

Re: Cieknąca pompa cr

Post autor: Artur optima »

Ok wszystko jasne, dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik Diesel”