Tryb "Auto" wycieraczek – problem z dobraniem prędkości

forum użytkowników Kia Stonic
LukaszKrk
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2023, 22:14
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDI L

Tryb "Auto" wycieraczek – problem z dobraniem prędkości

Post autor: LukaszKrk »

Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym (na razie 8-)) posiadaczem Stonica 1.0 L.
Irytują mnie jedynie przednie wycieraczki, a konkretnie tryb Auto, który jest na wyposażeniu wersji L.
W teorii robię wszystko zgodnie z instrukcją, niestety rezultat jest słaby. Żeby nie mieszać, z takiej numeracji korzystam opisując problem:

0 – wyłączone
1 – Auto, w którym w teorii powinno działać pokrętło częstotliwości.
2 – wycieraczki działają szybko, na duży deszcz (instrukcja nazywa to niską prędkością wycieraczek, co jest wg mnie bzdurą).
3 – wycieraczki na grubą ulewę.

Ostatnio jechałem po zmroku i padała lekka mżawka. W moim starym Peugeocie jechałbym na "pierwszym biegu", w którym wycieraczki pracują raz na kilka sekund. Niestety w wersji L, tego pierwszego biegu nie mam, bo w jego miejscu jest tryb Auto.
W warunkach, w których jechałem czujnik deszczu ewidentnie sobie nie radził. Wycieraczki przecierały szybę stanowczo za rzadko. Instrukcja podaje, że od tego jest pokrętło do regulacji częstotliwości. Każde jego przekręcenie powodowało machnięcie wycieraczek (stąd wnioskuję, że pokrętło działa), ale nawet po przekręceniu go na maksimum, trudno było dostrzec jakąś poprawę (tj. zwiększenie częstotliwości pracy).

Instrukcja podaje, że dźwignia w punkcie 1 odpowiada za tryb z przerwami / Auto (jeśli na wyposażeniu). Jak rozumiem tryb z przerwami jest w tym miejscu tylko w wersjach samochodów, w którym nie ma trybu Auto. Nie można go wyłączyć? Przeszukałem chyba wszystkie opcje.

Czy ktoś miał podobne problemy?
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Tryb "Auto" wycieraczek – problem z dobraniem prędkości

Post autor: Sid »

Kia w każdym chyba aucie jest ten problem. Nie jesteś samotny z tym problemem :lol:.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
shermanking
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2021, 19:17
model samochodu: Kia Stonic

Re: Tryb "Auto" wycieraczek – problem z dobraniem prędkości

Post autor: shermanking »

Także zauważyłem, że brak wolnego trybu jaki miałem w Oplu przy mżawce jest problemem. Z drugiej strony po pół roku już się przyzwyczaiłem i w czasie mżawki sam co jakiś czas ruszam przednią wycieraczką. Jak widać nie można mieć wszystkiego :P
Może w innych autach automatyczne wycieraczki w czasie mżawki działają bardziej komfortowo, ale nie mam takich doświadczeń poza Stonką.
Kia Stonic, 1.0 T-GDI, 100 KM, 7 DCT, L+BL, Most Yellow, produkcja 2022
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Tryb "Auto" wycieraczek – problem z dobraniem prędkości

Post autor: Marcin_1976 »

Sid pisze: 10 kwie 2023, 08:28 Kia w każdym chyba aucie jest ten problem. Nie jesteś samotny z tym problemem :lol:.
Dokładnie. Ja radzę sobie tak, że ruch w górę pokrętłem szybkości wycieraczek powoduje jeden cykl pracy i h wycieraczek. Ewentualnie z trybu 0 jeden w dół dźwignią daje to samo
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Tryb "Auto" wycieraczek – problem z dobraniem prędkości

Post autor: Sid »

U mnie jakoś lepiej działa, gdy ustawię prędkość na 3. Bardziej wtedy automat "myśli" :D.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
LukaszKrk
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2023, 22:14
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDI L

Re: Tryb "Auto" wycieraczek – problem z dobraniem prędkości

Post autor: LukaszKrk »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Swoją drogą bardzo fajne miejsce, rzadko już się widuje stare dobre forum phpBB. No i ludzie mili ;)
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Tryb "Auto" wycieraczek – problem z dobraniem prędkości

Post autor: Sid »

E tam mili. Zdarzają się i tu wynalazki :lol:.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Tryb "Auto" wycieraczek – problem z dobraniem prędkości

Post autor: Marcin_1976 »

Sid pisze: 10 kwie 2023, 11:39 U mnie jakoś lepiej działa, gdy ustawię prędkość na 3. Bardziej wtedy automat "myśli" :D.
U mnie pozycja 4 i 5. Wszystkie poniżej nie da się używać :D
gik
Posty: 114
Rejestracja: 02 mar 2020, 13:04
model samochodu: Stonic 1.0 120 km

Re: Tryb "Auto" wycieraczek – problem z dobraniem prędkości

Post autor: gik »

U mnie zyje wlasnym zyciem, raz dobrze, raz za zadko, a jak juz sie rozpędzi, to chce szybe zetrzeć, mimo, ze juz nie pada. G**o i tyle
Awatar użytkownika
MGO
Posty: 7
Rejestracja: 27 cze 2021, 18:40
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDI

Re: Tryb "Auto" wycieraczek – problem z dobraniem prędkości

Post autor: MGO »

Jak dla mnie to tylnia wycieraczka to tragedia sa dwa tryby, szybko i super szybko a tam lepsza by byla "machnij raz na 2 minuty" ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”