Auto Świat test ProCeeda 1.6 - tgi GT

forum użytkowników modelu ProCeed
MiRasW
Posty: 18
Rejestracja: 26 paź 2020, 12:28
model samochodu: Leon ST 3 FR ->Kia Proceed GT

Re: Auto Świat test ProCeeda 1.6 - tgi GT

Post autor: MiRasW »

U mnie niestety podobne "wykwity" w dokładnie tych samych miejscach - rok produkcji 2020/2021.
Myślę, że to bardziej wina "ostrych" krawędzi w miejscu zgrzewu i oszczędności na lakierze bazowym + klarze we wnękach a nie rdzewienie "od środka"
Niedługo mam przegląd na 45 tyś i to zgłoszę.
Zobaczymy jak do tego podejdą.
ProCee_d56
Posty: 469
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Auto Świat test ProCeeda 1.6 - tgi GT

Post autor: ProCee_d56 »

Daj znać jaka będzie reakcja serwisu na takie zgłoszenie.
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Auto Świat test ProCeeda 1.6 - tgi GT

Post autor: saron22 »

MiRasW pisze: 10 maja 2023, 20:53 U mnie niestety podobne "wykwity" w dokładnie tych samych miejscach - rok produkcji 2020/2021.
Myślę, że to bardziej wina "ostrych" krawędzi w miejscu zgrzewu i oszczędności na lakierze bazowym + klarze we wnękach a nie rdzewienie "od środka"
Niedługo mam przegląd na 45 tyś i to zgłoszę.
Zobaczymy jak do tego podejdą.
Pomalują ci to i tyle. Czego sie spodziewsz? Wymiany samochodu na nowy?
ProCee_d56
Posty: 469
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Auto Świat test ProCeeda 1.6 - tgi GT

Post autor: ProCee_d56 »

Jakby się spodziewał nowego samochodu to by powiedział.
Pewnie pomalują ,,pędzlem prosto z puszki albo z kuwety do malowania".
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
MiRasW
Posty: 18
Rejestracja: 26 paź 2020, 12:28
model samochodu: Leon ST 3 FR ->Kia Proceed GT

Re: Auto Świat test ProCeeda 1.6 - tgi GT

Post autor: MiRasW »

saron22 pisze: 13 maja 2023, 11:35
MiRasW pisze: 10 maja 2023, 20:53 U mnie niestety podobne "wykwity" w dokładnie tych samych miejscach - rok produkcji 2020/2021.
Myślę, że to bardziej wina "ostrych" krawędzi w miejscu zgrzewu i oszczędności na lakierze bazowym + klarze we wnękach a nie rdzewienie "od środka"
Niedługo mam przegląd na 45 tyś i to zgłoszę.
Zobaczymy jak do tego podejdą.
Pomalują ci to i tyle. Czego sie spodziewsz? Wymiany samochodu na nowy?
Nie spodziewałem się wymiany samochodu na nowy i z uwagi na moje skromne oczekiwania zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony. Jak wspominałem problem zgłosiłem podczas przeglądu, zależało mi na samochodzie zastępczym na czas naprawy stąd też musiałem czekać ~2 tygodnie aż pojawi się luka w grafiku.
Na czas naprawy dostałem praktycznie nowego X-ceeda w niezłym wyposażeniu i automacie także zbytnio mi się nie dłużyło oczekiwanie pomimo faktu, iż całość naprawy trwała ponad tydzień.
Klapa była malowana jedynie od wewnętrznej strony (bardzo ładnie to wygląda z dużo większą warstwę lakieru i brakiem tych ostrych krawędzi na zgrzewie na których pojawił się wykwit. Niestety klapa musiała być demontowana i delikatnie widać na śrubach, że była odkręcana.

PS. w porównywalnych warunkach 1,5 z DCT wg komputera X-ceed pali w mniej o prawie 2 litry w stosunku do przedliftowego Proceeda 1,6 GT z DCT a w rzeczywistości różnica jest na poziomie ~1l przy widocznej różnicy w przyśpieszeniach. Trochę mi było przykro jak porównywałem wskazania komputera. Ale jak już kiedyś wspominałem na forum wskazanie średnie w moim 1,6 jest o około 0,7-0,8l większe w porównaniu do dystrybutora, w nowym X-ceedzie wygląda jakby komputer zaniżał co w połączeniu z minimalnie większym bakiem pokazuje abstrakcyjny (dla Proceeda przedlifta GT) zasięg po tankowaniu + 700-750km. Zrobiłem ponad 800km na tych samych trasach także powinno być to dość obiektywne porównanie.
ProCee_d56
Posty: 469
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Auto Świat test ProCeeda 1.6 - tgi GT

Post autor: ProCee_d56 »

Dla mnie wszystko co pisał ten niemiecki, upadły tygodnik jakim był AutoŚwiat, było niewiarygodne.
Wszystkie niemieckie nowe i stare trupy były najlepsze na rynku, do tego czeskie, francuskie i czasami japońskie.
Dobrze, że już ta szmira motoryzacyjna nie wychodzi w wersji papierowej.
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Auto Świat test ProCeeda 1.6 - tgi GT

Post autor: Marek3003 »

MiRasW pisze: 10 maja 2023, 20:53 U mnie niestety podobne "wykwity" w dokładnie tych samych miejscach - rok produkcji 2020/2021.
Myślę, że to bardziej wina "ostrych" krawędzi w miejscu zgrzewu i oszczędności na lakierze bazowym + klarze we wnękach a nie rdzewienie "od środka"
Niedługo mam przegląd na 45 tyś i to zgłoszę.
Zobaczymy jak do tego podejdą.
Czy zgłosiłeś problem tych wykwitów na przeglądzie? Ja jestem właśnie po. Odhaczone nadwozie. Nie zauważyli więc znaczy, że tak ma być. Dałem bardzo dobrą opinie Aso w ankiecie. Poprosiłem by w uwagach wpisali pukający fotel, trudności z odpalaniem i kilka innych. W sumie wpisują w uwagach wszystko co się chce bez różnicy. To też fajne. Tak dla przyszłego nabywcy by wiedział, że zgłaszałem i by nie miał do mnie pretensji, że coś mu tam wyszło a ja zataiłem. Było miło, szybko i tanio bo olej miałem swój. Jestem bardzo zadowolony z obsługi.
MiRasW
Posty: 18
Rejestracja: 26 paź 2020, 12:28
model samochodu: Leon ST 3 FR ->Kia Proceed GT

Re: Auto Świat test ProCeeda 1.6 - tgi GT

Post autor: MiRasW »

Marek3003 pisze: 14 wrz 2023, 23:36
Czy zgłosiłeś problem tych wykwitów na przeglądzie? Ja jestem właśnie po. Odhaczone nadwozie. Nie zauważyli więc znaczy, że tak ma być. Dałem bardzo dobrą opinie Aso w ankiecie. Poprosiłem by w uwagach wpisali pukający fotel, trudności z odpalaniem i kilka innych. W sumie wpisują w uwagach wszystko co się chce bez różnicy. To też fajne. Tak dla przyszłego nabywcy by wiedział, że zgłaszałem i by nie miał do mnie pretensji, że coś mu tam wyszło a ja zataiłem. Było miło, szybko i tanio bo olej miałem swój. Jestem bardzo zadowolony z obsługi.
Problem zgłosiłem u Pana, który przyjmował auto na przegląd plus wcześniej na infolinii. Ogólnie bardzo pozytywne załatwienie tematu.

Oględziny są robione zapewne bardzo pobieżnie i takie drobiazgi przechodzą - najważniejsze dla użytkownika aby mieć odznaczone, że były.

Dla porównania mogę przytoczyć temat C3, który kupiony został dla żony - auto 4 lata, miesiąc po przeglądzie powłoki lakierniczej w ASO (celem podtrzymania gwarancji) dostrzegłem purchle wielkości 2x2cm w dwóch miejscach od strony wewnętrznej drzwi - tak 50x większe niż te w proceed - auto oczywiście bezwypadkowe. Importer póki co twierdzi, że zapisy w gwarancji będą spełnione i reklamacja zostanie przyjęta jak będziemy mieli do czynienia z dziurą na wylot, a tu nie mamy pewności czy taka dziura już jest bo jeszcze korozja ukrywa się pod lakierem. No nic, trzeba czekać aż przerdzewieje na wylot:).
tomaszko
Posty: 113
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Auto Świat test ProCeeda 1.6 - tgi GT

Post autor: tomaszko »

Zmartwię cię, ale tam się prawdopodobnie nie zdąży zrobić dziura w okresie trwania gwarancji. Ja miałem purchel na klapie od zewnątrz, jakby od uderzenia czymś ostrym, przez 8 lat tam się dziura nie zrobiła, potem już przy jakiejś okazji naprawilem więc nie wiem ile jeszcze trzeba by było czekac.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”