Zabezpieczenie antykorozyjne wykonane we własnym zakresie

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 605
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Zabezpieczenie antykorozyjne wykonane we własnym zakresie

Post autor: Tolinek »

Podoba mnie się twój research QRST.
adiek
Posty: 36
Rejestracja: 27 sty 2021, 21:25
model samochodu: Kia Rio 1.2 2015
Kia XCeed 1.5 T-GDI 2022 M

Re: Zabezpieczenie antykorozyjne wykonane we własnym zakresie

Post autor: adiek »

Czy ktoś z kolegów ściągał plastikowe osłony progów i może podzielić się skutecznym sposobem demontażu tych elementów?
Przygotowuję się do konserwacji podwozia i progów. W okolicach miejsca przeznaczonego na podnoszenie samochodu, widać zaczepy plastikowe.
Czy trzeba tą osłonę progów wyszarpać w dół czy jest inny sposób?
Nie chciałbym połamać zaczepów...
Plastikowa osłona progów
Plastikowa osłona progów
adiek
Posty: 36
Rejestracja: 27 sty 2021, 21:25
model samochodu: Kia Rio 1.2 2015
Kia XCeed 1.5 T-GDI 2022 M

Re: Zabezpieczenie antykorozyjne wykonane we własnym zakresie

Post autor: adiek »

Udało mi się skończyć konserwację.

Do konserwacji użyłem środków firmy Noxudol 700, 750 i 1600.
1.Profile drzwi zakonserwowałem środkiem Noxudol 700 (bezzapachowy) aplikując w otwory odpływowe oraz w otwory pod uszczelkami by w miarę równomiernie rozprowadzić środek.
2. Maskę, podszybie, komorę silnika oraz pozostałe profile zrobiłem przy użyciu Noxudola 750
3. Na podwozie, nadkola, sanki silnika jako pierwsza warstwa poszedł Noxudol 750 a następnie po wyschnięniu 1600. Całość pokryłem Noxudol Body by zneutralizować lepkość środka 1600.

Ściągałem listwy nadkoli i pod nimi również zrobiłem konserwację. Listwy nadkoli tylnych nie da się ściągnąć bez ułamania zaczepów. Listwy przednie można bezproblemowo ściągnąć. Znacznie gorzej sprawa wygląda z listwą ochronną progową. O ile da się wypiąć listwę w miejscach przeznaczonych na podnoszenie samochodu, to bliżej środka listwy jest problem. łamią się zaczepy albo mocowania zaczepów w listwie.
Finalnie nie ściągałem listwy, tylko rozpiąłem ją od dołu. Tym sposobem był dostęp do otworów technologicznych i można było w miarę solidnie zakonserwować cały próg od wewnątrz i od zewnątrz manewrując odpowiednio sondą.

Poniżej parę zdjęć z prac.
Załączniki
podwozie.jpg
podwozie.jpg (114.47 KiB) Przejrzano 974 razy
podszybie i maska.jpg
odgięta listwa progowa.jpg
odgięta listwa progowa.jpg (104.86 KiB) Przejrzano 974 razy
nadkole3.jpg
nadkole3.jpg (110.79 KiB) Przejrzano 974 razy
nadkole2.jpg
nadkole1.jpg
nadkole.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”