1 przegląd/ wymiana oleju HEV

forum użytkowników modelu Sorento
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: inquis »

Ciąg dalszy nastąpił. Mam wyniki analizy próbki oleju wlanej do mojej Sorki w trakcie wymiany po dotarciu. Koszt badania 430 pln brutto.

Konkluzja z laboratorium VenturoLab brzmi następująco:
"Badany olej nie jest mocno zdegradowany (stan próbki wskazuje na niedawną wymianę oleju na świeży), lecz jest mocno zawodniony i zanieczyszczony glikolem. Tak zanieczyszczony olej nie powinien być używany - zalecamy jego wymianę. (...) Analiza wykazała niesatysfakcjonujący stan badanej próbki, parametry są na poziomie alarmowym, sytuacja może wymagać akcji serwisowej i wymiany oleju".

Wcześniej dostałem info z ASO Wrobud, że zrobili własne badanie i wyszło OK:)

Jednego jestem niemal pewien - gdyby nie przelali tego oleju i nie musiałbym nadmiaru odciągnąć, co zwróciło uwagę na jego kolor i osady, i gdybym go nie wymienił, to dzisiaj byłbym już po albo w trakcie wymiany ew. remontu silnika.
Osobnym tematem jest poziom kontaktu z serwisem, które można podsumować tylko moją ulubioną filmową anegdotą o zgubionym w szatni płaszczu. Nawet na milimetr nie przyznali, że coś było nie OK z ich strony, natomiast potrafili z jakiegoś wyimaginowanego "działu marketingu" zarzucać mi publicznie, że się mijam z prawdą etc. Odniosłem wrażenie, że stan faktyczny nie ma tu żadnego znaczenia - najważniejszy jest PR...
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: Bugaloo »

Widać ktoś nad Tobą czuwał ;) Pozostaje mieć nadzieję, że nikt już takich "przygód" mieć nie będzie.
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: galloper »

Dzięki Inquis za dokończenie tematu. Sprawa niestety ponownie potwierdza moja tezę, że ASO to poziom każdego innego warsztatu z cena x3. Naprawde nawet bym tyle i zapłacił mając 100% pewnowci, że usługa jest załatwiona należycie. Twój przypadek to następny dowod, że nie warto.
W zeszłym tygodniu wymieniałem olej. Miller 0W20 215 PLN, filtr kupiony w ASO prawie 70 PLN. Wymiana w sprawdzonym miejacu za 120 PLN.
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: tomekjulia »

Ja za każdym razem jak samochód jedzie do mechanika w ASO dorzucam do bagażnika flaszkę mechanikowi i zawsze jest OK :lol: :lol: :lol
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: inquis »

tomekjulia pisze: 09 maja 2023, 13:05 Ja za każdym razem jak samochód jedzie do mechanika w ASO dorzucam do bagażnika flaszkę mechanikowi i zawsze jest OK :lol: :lol: :lol
A skutki dla kolejnego klienta, kiedy mechanik najwyraźniej prezent opróżnił na miejscu, są takie jak u mnie :roll:
MHZ
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: MHZ »

Inquis, dopiero teraz zobaczyłem i przeczytałem do czego się odnosiłeś w temacie który ja poruszylem - problem z TPMS i ASO, które nie kwapi się by go rozwiązać. Umarłem. smutna konstatacja parafrazując klasyka - taki mamy klimat. Tutaj tak po prostu jest, tacy są ludzie. Aktualnie jestem w trakcie budowy domu, firma z polecenia, z rachunkiem a nie jak 90% tego rynku szara strefa. I chyba żadnej różnicy w porównaniu do majstra z szarej strefy (albo nie jestem swiadomy jak bardzo zle jeszcze moze byc). Jak tylko zaczniesz sprawdzać to na 100% coś znajdziesz. A później kłamstwo w żywe oczy i insynuacje a może Pan w nocy kogoś tu wpuścił i on zepsuł robotę… 🤯 bo my zrobiliśmy dobrze. Operacja się udała tylko pacjent zmarł, ale zmarł zgodnie z procedurami 🤪 Już na serio nic mnie nie boli tak bardzo jak właśnie to, taka bezczelność i ‚rżnięcie głupa’. To się chyba z domu wynosi, wychowanie, nie wiem. Przecież pomylić może się każdy, tylko trzeba to potem wziąć na klatę. Właściwie to zachowali się OK w tym względzie, że Ci ten olej jeszcze raz wymienili za free, tylko że słuszne działania rozjeżdżały się tym co komunikowali i co tu - o zgrozo - jeszcze napisali. Zrobili co mieli zrobić, a tym gadaniem zostawili tylko niesmak. Jedyne co tym zyskają to mogą tylko stracić klienta. W kraju, w którym kiedyś mieszkałem takie rzeczy załatwiało się tak, że klientowi przyznawano rację nawet jak jej nie miał. Nie było eskalacji emocji a to jest klucz do sukcesu PR skoro już tak o ten PR dbają, po czymś takim klient dostawał darmowy kolejny przegląd i jeszcze go przepraszali, wychodził zadowolony a na forum jeszcze robił im reklamę że co prawda zawalili, ale zachowali się profesjonalnie. I później do nich wrócił zostawić $$$ i wszyscy żyli długo i szczęśliwie. 🤪
IMHO nie myślę żeby chrzcili hurtowo olej i coś takiego rozlewali specjalnie, że już nie wspomnę o wynoszeniu oleju ‚dla szwagra’. U Ciebie gruba sprawa jako sam fakt, ale ostatecznie na szczęście nic się nie stało z autem. Niskie bezrobocie z którego generalnie wszyscy się cieszą, ma też swoje ciemniejsze strony - brak rąk do pracy, spadek wymagań pracodawcy względem pracownika, mniejszy szacunek pracownika do pracy. Zarobki też ciągle niskie, bo jednak jest presja na cięcie kosztów i maksymalizację zysków, więc byle jak nam płacą to byle jak pracujemy, duża rotacja personelu itd. Temat rzeka. Trochę odjechałem więc wracam.

Jedyne co możesz zrobić to zagłosować nogami i już tam nie wracać. Serwis od tego nie padnie skoro tylko 2 są w aglomeracji wrocławskiej, ale przynajmniej nie będziesz dalej współfinansował tego cyrku :) . Współczuję ograniczonego wyboru.
Ja bym najchętniej wydłużyłbym interwał przeglądów do 2 lata/30,000 km, bo szkoda mi czasu. Nie rozumiem w ogóle skąd założenie że pracujący człowiek nie ma lepszych rzeczy w życiu do roboty niż knucie intryg pod postacia podrzucania lewego oleju tylko po to żeby poprzepychać się z serwisem, pojeździć tam tracąc przy tym pare godzin, powisiec sobie na telefonie…

Swoją drogą ktoś pisał jaka jest teraz cena pakietu serwisowego… Mnie w 03.2021 jak odbierałem auto zniechęcali do tego pakietu, a wtedy kosztował chyba 4,000 czy 4,500 zł. (Na pewno nie więcej niż 4.5k) Na dzisiaj za wymiane oleju po 4,000 km, potem przegląd po roku po 15,000 km i po 2 latach po 30,000 km zapłaciłem jakieś 2,700 zł. Nie wiem co jest na trzecim i czwartym przeglądzie ale , pomijając fakt że kupując ten pakiet w 03.2021 mogłem go sobie wrzucić w koszty a teraz przeglądów od drugiego po 30,000 km już nie mogę, to albo wyszedłbym na zero albo nieco stracę w porównaniu do sytuacji gdybym ten pakiet wykupił. Sporo podrożał to może rzeczywiście w dobie hamującej? inflacji teraz nie opłaca się go kupić? Poza tym jak nam ktoś np.ukradnie kijankę, a teraz podobno mają wzięcie to straty związane z zakupem pakietu serwisowego tylko się powiększają.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: inquis »

MHZ pisze: 09 maja 2023, 15:19 Już na serio nic mnie nie boli tak bardzo jak właśnie to, taka bezczelność i ‚rżnięcie głupa’. To się chyba z domu wynosi, wychowanie, nie wiem. Przecież pomylić może się każdy, tylko trzeba to potem wziąć na klatę. Właściwie to zachowali się OK w tym względzie, że Ci ten olej jeszcze raz wymienili za free, tylko że słuszne działania rozjeżdżały się tym co komunikowali i co tu - o zgrozo - jeszcze napisali. Zrobili co mieli zrobić, a tym gadaniem zostawili tylko niesmak.

W kraju, w którym kiedyś mieszkałem takie rzeczy załatwiało się tak, że klientowi przyznawano rację nawet jak jej nie miał. Nie było eskalacji emocji a to jest klucz do sukcesu PR skoro już tak o ten PR dbają, po czymś takim klient dostawał darmowy kolejny przegląd i jeszcze go przepraszali, wychodził zadowolony a na forum jeszcze robił im reklamę że co prawda zawalili, ale zachowali się profesjonalnie. I później do nich wrócił zostawić $$$ i wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

Nie rozumiem w ogóle skąd założenie że pracujący człowiek nie ma lepszych rzeczy w życiu do roboty niż knucie intryg pod postacia podrzucania lewego oleju tylko po to żeby poprzepychać się z serwisem, pojeździć tam tracąc przy tym pare godzin, powisiec sobie na telefonie…
Dzięki za słowa wsparcia. Z Twoim wywodem zgadzam się w 100% Nie rozumiem skąd u nich ta ochota na emocjonalne wzmożenia - lubią to, czy co? Udowadniać klientom za wszelką cenę, że nie mają racji. Nawet kiedy mają - co wyszło w badaniu próbki. Profesjonalizmu w tym nie ma za grosz. Spokojnie można było temat zamknąć po drugiej wymianie oleju, aż tu nagle jakiś "dział marketingu" odgrzebał archiwalne i emocjonalne wpisy i zaczął eskalować. Na moje prośby, by ten post skasowali odpowiedź była, że tego nie zrobią i podtrzymują swoją opinię. Nawet po przesłaniu przeze mnie wyników badań próbki... Zrobiła się sprawa honorowa, której odpuścić nie mogę, pomimo tego, że czasu ani ochoty, by się z nimi przepychać nie mam, ale teraz nie mam też wyboru...
adasko
Posty: 77
Rejestracja: 15 lis 2021, 00:36
model samochodu: Sorento

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: adasko »

Pytanie czemu millers ee performance a nie xf premium ?
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: inquis »

adasko pisze: 12 gru 2023, 23:26 Pytanie czemu millers ee performance a nie xf premium ?
Ponieważ ee perf. ma Nanodrive i wyższe API - SP, kiedy xf dochodzi do SN plus. Ale oba mogą być.
adasko
Posty: 77
Rejestracja: 15 lis 2021, 00:36
model samochodu: Sorento

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: adasko »

inquis pisze: 13 gru 2023, 10:49
adasko pisze: 12 gru 2023, 23:26 Pytanie czemu millers ee performance a nie xf premium ?
Ponieważ ee perf. ma Nanodrive i wyższe API - SP, kiedy xf dochodzi do SN plus. Ale oba mogą być.
Dziękuję za wyjaśnienie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”