Android Auto w Optimie

forum użytkowników modelu Optima
Guciu
Posty: 62
Rejestracja: 30 kwie 2022, 20:33
model samochodu: Kia Optima JF Sportwagon GT

Re: Android Auto w Optimie

Post autor: Guciu »

Więc jedyną możliwością jest AAWireless lub Carsifi. Kupiłem ten drugi i nie żałuję.
Są dodatkowe opcje jak wyłączenie blokady ekranu po 6 akcjach, zmiana natywnej rozdzielczości (można oszukać ekran i mieć układ jakby z nieco innych ekranów). Naprawdę fajny sprzęcik. Po włączeniu samochodu i połączeniu z telefonem automatycznie włącza się AA zamiast standardowego interfejsu.
kazaa
Posty: 95
Rejestracja: 23 gru 2019, 22:07
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI L + NAV + TECH
Lokalizacja: Wawa

Re: Android Auto w Optimie

Post autor: kazaa »

Guciu pisze: 08 maja 2023, 23:01 Więc jedyną możliwością jest AAWireless lub Carsifi. Kupiłem ten drugi i nie żałuję.
Są dodatkowe opcje jak wyłączenie blokady ekranu po 6 akcjach, zmiana natywnej rozdzielczości (można oszukać ekran i mieć układ jakby z nieco innych ekranów). Naprawdę fajny sprzęcik. Po włączeniu samochodu i połączeniu z telefonem automatycznie włącza się AA zamiast standardowego interfejsu.
Masz to wpięte po kablu na stałe, więc miejsce ładowania bezprzewodowego/ po usb dla telefonu zajęte przez moduł? Jak z baterią w tel, mocno żre? Czy jest dodatkowa apk instalowana na tel zeby to obsłużyć?
Guciu
Posty: 62
Rejestracja: 30 kwie 2022, 20:33
model samochodu: Kia Optima JF Sportwagon GT

Re: Android Auto w Optimie

Post autor: Guciu »

Cześć,

w zasadzie tak, masz zajęte miejsce ale też bez przesady. Carsifi jest mniejszy niż AAWireless i telefon pod to spokojnie włożysz. Ja kupiłem sobie też taki krótki kabelek 25 cm z wtyczką USB-A do gniazda samochodu zagiętą 90 stopni. Pomaga bo też zwiększa ilość miejsca:)

Jest dodatkowa apka nazywa się po prostu Carsifi. To właśnie w niej ustawia się wiele dodatkowych ciekawych opcji.

Czy bateria mocno żre? Nie jest jakoś tragicznie. W zasadzie chyba tak samo jakbyś korzystał normalnie z GPS w czasie jazdy. W końcu AA oznacza, że ciągle łączy się netem żeby pobierać mapy czy muzykę ze Spotify i dodatkowo jest aktywny nadajnik GPS. Po mieście oczywiście różnicy nie widzę a w trasie, gdybym nie podpiął do ładowarki to słuchając Spotify całą drogę i dodatkowo aktywne mapy, powiedzmy około 40% baterii w czasie 3 godzinnej podróży (Mam Asus Zenfone 9 który całkiem dobrze trzyma - to tak żebyś miał punkt odniesienia).

Generalnie bardzo fajny sprzęcik i sobie chwalę.
Guciu
Posty: 62
Rejestracja: 30 kwie 2022, 20:33
model samochodu: Kia Optima JF Sportwagon GT

Re: Android Auto w Optimie

Post autor: Guciu »

Zainspirowałeś mnie do zmian :) Postanowiłem zrobić mały porządek i taki tego efekt. Podkleiłem na taśmę dwustronną Carsifi (w ogóle nie widać jak normalnie siedzisz), kabel z wtyczką 90 stopni i cała tacka na ładowanie bezprzewodowe jest wolna. Minus oczywiście taki, że nie zamkniesz pokrywki ale to do przeżycia bo i tak kładę tam zawsze telefon.
Załączniki
P_20230611_113928c.jpg
P_20230611_113923c.jpg
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 297
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Android Auto w Optimie

Post autor: KoLoLoLo »

@Guchu
Podeślesz link do tego kabla?
Też coś takiego szukam.
#K#o#L#o#L#o#L#o#
Guciu
Posty: 62
Rejestracja: 30 kwie 2022, 20:33
model samochodu: Kia Optima JF Sportwagon GT

Re: Android Auto w Optimie

Post autor: Guciu »

Na Aliexpress tego od groma :)
Np. tutaj:
https://pl.aliexpress.com/item/10050018 ... Jrbcx4ZGcX

Jeżeli chcesz szybciej z PL to możesz też na allegro szukać:
https://allegro.pl/oferta/kabel-katowy- ... 9034701217
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 297
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Android Auto w Optimie

Post autor: KoLoLoLo »

@Guciu

Ten Twój ma też 25cm? Po zdjęciu wygląda na krótszy.
#K#o#L#o#L#o#L#o#
Guciu
Posty: 62
Rejestracja: 30 kwie 2022, 20:33
model samochodu: Kia Optima JF Sportwagon GT

Re: Android Auto w Optimie

Post autor: Guciu »

Ten mój ma niby 20 cm ale nie polecam, rozłącza od czasu do czasu więc zamówiłem ten który dałem Ci w linku. Tamten ma 25cm ale 5cm nie robi różnicy, zawiniesz w tyle.
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Android Auto w Optimie

Post autor: MarcinIKS »

Też mam taki kabelek 20cm w plecionce i też rozłącza, widzę więc, że nie jestem sam :)
Mam AAWireless podklejony bardzo podobnie i działa to super.
Guciu
Posty: 62
Rejestracja: 30 kwie 2022, 20:33
model samochodu: Kia Optima JF Sportwagon GT

Re: Android Auto w Optimie

Post autor: Guciu »

Dlatego przeszedłem z powrotem na fabryczny (też krótki ale nie kątowy). Jak przyjdzie mi ten z Aliexpress to dam znać czy rozłącza :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”