Wycieraczki

forum użytkowników Kia Niro
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Wycieraczki

Post autor: prz3m3k »

Czy ktoś już wymieniał wycieraczki w swojej Niro i może jakieś konkretne polecić?
Z tego co widzę te Boscha maja dobre opinie Wycieraczki Bosch Aerotwin do KIA Niro
Ale może ma ktoś inne które mógłby zarekomendowac?
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 212
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Wycieraczki

Post autor: Legal »

Ostatnio do Sportage IV kupiłem Oximo WU bezszkieletowe silicon edition.
Były bardzo tanie, bardzo ciche i dobre i zniosły zimę bez problemu. Wycierały cały obszar bez tworzenia smug.
Na pewno dobierzesz do Niro.
Wydaje mi się w latem '22 za komplet na przód zmieściłem się w 60 zł. Sklep 'k*pwycieraczki.pl'
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
moose
Posty: 19
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:31

Re: Wycieraczki

Post autor: moose »

Z własnego doświadczenia.
wariant "po kosztach" - najtańsze wycieraczki (ostatnio kupiłem innego samochodu) np. w Auchan po kilkanaście/dwadzieścia parę złotych. o dziwo jak na razie działają nad wyraz dobrze, jednakże po kilku miesiącach zaczynają wydawać nieprzyjemne dźwięki i mazać.
wariant "raz a dobrze" - to polecam Bosch Aero Twin - mam używam, zmieniam z przyzwyczajenia, a i dla skuteczności co dwa lata (przód i tył). Może nie są najtańsze, jednak nie zawodzą w żadnych okolicznościach. Trzeba pamiętać - zwłaszcza zimą i jak przyjdą przymrozki, aby nie odrywać ich jak przymarzną, a poza tym zakładasz i masz spokój. Jeszcze jedna ich zaleta - podczas opadów marznącego śniegu, jak bardzo się oblepią - wystarczy je otrzepać z tegoż i po kłopocie. Natomiast nasze oryginalne jak nałapią śniegu pomiędzy pióro i szkielet to tylko kaloryfer lub ocieplenie.
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 212
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Wycieraczki

Post autor: Legal »

Po dwóch zimach oryginalne wycieraczki w Sportage IV odwarstwiły się, a wcześniej smużyły. Nic złego za to nie zauważyłem po sezonie zimowym na tych Oximo, chociaż może to źle brzmi, że płaci się za nie tak mało :)
W każdym razie do Niro II: 650 mm + 400 mm + 300 mm, a ile razy kto lubi wymieniać, to jego sprawa ...
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Doniu
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwie 2023, 23:00

Re: Wycieraczki

Post autor: Doniu »

Ja bym nie przepłacał z wycieraczkami, tylko postawił na częstszą wymianę. A tutaj optymalną opcją byłyby na przykład OXIMO
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”