Ciecz chłodzenia falownika

forum użytkowników modelu Sorento
2xlukasz
Posty: 16
Rejestracja: 24 lut 2022, 05:51
model samochodu: Kia Sorento MKIV

Re: Ciecz chłodzenia falownika

Post autor: 2xlukasz »

MHZ pisze: 09 gru 2022, 00:22 To po 75 tys km jeszcze nie miales tego komunikatu?! Jak sie Sorka z takim przebiegiem trzyma? Miales jakies przygody?
Jak wymienialem opony w listopadzie to tez mi mowili ze jest akcja serwisowa, nawet chcieli mnie przytulic na te okolicznosc od razu, ale nie zauwazyli w systemie ze inny serwis 2 miesiace wczesniej juz mi to zrobil. :) Byli zawiedzeni, ze sobie nie zrobia, bo ponoc do nich nikt z tym jeszcze nie przyjechal nigdy, a dostali maszyne do tego i chcieli przetestowac.
U mnie to nie trwalo 4 godziny. Wyrobili sie w niecale 2 godziny.
Cześć,

Oczywiście że miałem ten komunikat - nawet ja zacząłem tą rozmowę tutaj ;)

Z przygód to miałem jedną, pół roku po odbiorze auta jadąc A1, na wysokości zjazdu na Grudziądz, jakiś mądry Pan, a może Pani jadąc lewym pasem stwierdził, że musi się zatrzymać, bo jest 'jego/jej' zjazd na Grudziądz... no i Sorka pierwszy raz pokazała na co ją stać... wspomogła mnie bardzo w nagłym hamowaniu (uwaga: trzymam zawsze dużą odległość od aut przede mną - zazwyczaj max na tempomacie)... niestety ale Pan, który był za mną już nie wyhamował... Skoda Fabia wpakowała mi się w tyłek... także auto ochrzczone ;P

Z innych ciekawych rzeczy, to pędząc lewym pasem na A4 Rz-KRK kierowca "Insignii śmierci" stwierdził, że aby wyprzedzić TIR'a wystarczy dać kierunkowskaz i zjechać na lewy pas... niestety zapomniał żeby sprawdzić czy ktoś nie jedzie tym lewym pasem... i wtedy to już Sorka się na prawdę popisała... hamowanie meeeega ostre aż mi podniosło tyłek - myślę, że mogłem mieć 180km/h w momencie rozpoczęcia hamowania, do <100km/h, tak że uniknąłem wypadku...


Jeśli chodzi natomiast o aspekty mechaniczne samochodu - to nie mogę na nic narzekać oprócz kłopotu z CarPlay'em nie zawsze potrafi się połączyć od razu, czasem trzeba próbować parę razy, ewentualnie poczekać 15/20 min na podłączonym przewodzie... żona w swojej Tonale ma bezprzewodowego car play'a i jest to mistrzostwo świata...
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Ciecz chłodzenia falownika

Post autor: Soplus »

Co do car play to zmień kabel na certyfikowany MFI, u mnie pomogło jak ręką odjął. Wcześniej na dwóch różnych baseus rozłączało albo nie chciało łączyć. Kupiłem ugreen z MFI i problem zniknął.
MHZ
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Ciecz chłodzenia falownika

Post autor: MHZ »

A jak się nie jeździ na tempomacie to Sorka tez bedzie sama hamowac w sytuacjach w jakich to opisałeś? :) (np. Insignia smierci). Zrobie tu swiateczny coming out - nie znosze jazdy na tempomacie. Asystenta pasa ruchu tez zawsze wylaczam.
Swoja droga jak z dostepnoscia czesci po stluczkach? Dlugo samochod stoi wtedy w warszatcie? Boje sie ze jak mi ktos taka niespodzianke zrobi to nie bede mial auta przez kilka miesiecy bo bedzie brakowac czesci…

Rozumiem ze po wymianie tego plynu i takim przebiegu kontrolka cieczy falownika juz sie nigdy wiecej nie pojawila?

Nigdy nie mialem problemu z AppleCar Play, zawsze dziala i od razu. Kabel od zawsze mial oryginalny ‚ajfonowski’.
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Ciecz chłodzenia falownika

Post autor: raku »

Mi ktoś zrobił właśnie taką niespodziankę, tuż przed Świętami 🤦‍♂️ być może drzwi tylne będą do wymiany. Trwa wycena. Jeszcze nie wiem czy i ile będę czekał w takiej sytuacji. Dam znać.

Najważniejsze, że auto może jeździć. Ufff.
KrissKross
Posty: 6
Rejestracja: 20 sie 2021, 10:56

Re: Ciecz chłodzenia falownika

Post autor: KrissKross »

To samo co u poprzedników. 1,5 roku. HEV, 27 000 przebiegu. W serwisie znana sprawa, umówienie za kilka dni, dwie godziny roboty. Zmiana płynu z niebieskiego na różowy. I po krzyku.
squer0203
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2023, 17:22
model samochodu: Kia Sorento MQ4

Re: Ciecz chłodzenia falownika

Post autor: squer0203 »

Cześć
W który salonie - bo u mnie już 2 raz wymieniali płyn na niebieski i nadal pojawia się ten komunikat.
Serwis nie chciał słyszeć, że to ma być płyn różowy.
Sorento05/09/2021
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2022, 14:15
model samochodu: Sorento

Re: Ciecz chłodzenia falownika

Post autor: Sorento05/09/2021 »

Hej jestem pewien na 99% że ja mam różowy płyn fabryczny.

Sorento HEV produkowane w padzierniku 2022
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”